FIV CU OVOCITE DONATE - Cap. 35

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

http://www.youtube.com/watch?v=59i0pg5fOgI&feature=related
Rodi

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Bichi matusica sunt in pat la caldurica aici ploua nu ma misc ca mor de durere de tztze ma dor ardsi junghie mai toata noaptea nu am dormit de la durerea sper sa fiebine

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioneane spune:

miracol 11 iti multumesc din suflet pentru urari ,legat de donatoare eu am vrut sa mi-o aleg eu sa semene un pic asa cu mine,dar este si cu donatoare anonima
Va las merg la manastire la Orsova,acolo ma simt bine,am sa ma rog si pentru voi toate.este singura manastire in care am simtit credinta.
rodicamarin multumesc pentru urari
Eu am vrut doar sa impartasesc experienta mea de nereusite,de chin,de drumuri multe,oboseala stres si binenteles si bucuria ca am reusit.Deci se poate si la noi in tara ,eu il vad acum pe profu Giatras ca un sfand pentru mine pentru ca-ci am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Buna fetele,

Eu imi revin incet, incet. Nu stiu daca am eliminat tot, tot dar o sa vad la eco. In cazul in care nu e tot eliminat sapt viitoare sigur fac chiuretaj.

Miracol. Stiu cum e....Si eu am sperat de fiecare data sa nu mai trec ever prin asa ceva...
Sper sa-ti fie bine si sa fi terminat cu problemele. Si eu cred ca ar fi bine sa faci o histeroscopie in luna dinainite de FET, dar tu sa faci cum simti tu.

Sper ai grija de tine. Ai sa ajungi intr-o zi mamicuta. E si puiutul tau undeva si te asteapta.
Te inteleg bine pt faza cu outele tale. Si eu am impins asta pana aproape la extrem. Si recunosc ca acum avand esecul cu donate ma intreb daca sunt ovocitele mele de vina sau altceva? Momentan am dus la analiza genetica ce am eliminat si astept sa vad daca a fost o probl genetica sau e vorba de pbl de implantare sau respingere a sarcinilor.
Oricum m-am saturat de pierdut copii pe banda.
Ma intreb acum daca am dreptul moral sa mai arunc copii asa pe apa sambetei. De asta nu mia fac nici FIV, nici FET nici donate nimic de felul asta.
Eu mai am 3 embrioni ai mei de la FIV anterioare), dar voi incerca sa gasesc mama surogat si in paralel voi depune si actele pentru adoptie.

Ari tu oricum esti de-a noastra cu sau fara Brno; iti doresc sa te faci bine, bine si sa te duci sanatoasa spre puii tai anul viitor. Ei sigur te vor astepta cu drag

Fetelor care sunteti in plin proces de injectare si pastilare va doresc asteptare cat mai usoara si embrionasi mari, grasuni si cu mult lipici.
Pup toate mamicutele si viitoarele mamicute. Amalia te-am inclus la mamicute

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Miracol te imbratisez stras . Imi pare rau ca a tb sa treci printr-un chiuretaj. E cea mai mare durere psihica a unei femei. La primul am stat de dim pana seara nemancata pt ca tb sa fac anestezie generala. Nu aveam oricum pofta de mancare dar dr care tb sa-mi faca chiuretajul nu a avut bunul simt sa-mi spuna ca o voi asteptata atat de mult, s-a dus femeia la cab ei si abia dupa ce a terminat acolo consultatiile a revenit la spital(ora 21). Eu in camasuta de noapte , cu mintea ravasita si sufletul rupt in mii de bucatele a tb sa stau printre gravidute in spital. Asta se intampla in dec 2008, in anul acela am avut cele mai urate sarbatori din viata mea atunci. Pe al 2-lea l-am facut cu un alt dr, eram deja calita, stiam ce ma asteapta. M-a ferit DD de un altul acum si-I multumesc .

Amalia eu stiu doar 2 gravidute aici care au pierdut sarcini cu outele lor dar au reusit cu donate (Loona si Brigit) Care mai sunt? Majoritatea sunt fete care nu au reusit niciodata sa ramana sau sunt la prima incercare.
Tu ai facut injectie de declansare? Ovitrelle, pregnyl??

Sandy mie dr Ispasoiu mi-a spus ca e posibil sa am o gena/mutatie (nu stiu exact ce) care da avort. Mi-a vb despre asta cand eram dupa socul vestii ca mi s-au spart toti foliculii, nu am fost pe receptie , nu am bagat la bibiloi bine ce mi-a zis. Am retinut ca ar fi o chestie care se cerceteaza in prezent.
Deci tu aveai pui ai tai congelati si te-ai dus la donate?? Olala!!! La faza asta nu te inteleg. Dc ai ajuns la transfer si ai si congelat, s-au divizat mumos si mai si rezista la decongelare at nu cred ca outele tale sunt de vina.

Fetelor eu sunt pe un tratam cu vitex+enzime si alte vitamine, mi-a mai dat o idee nasa Lara cu antibioticele, o sa ma indop 3 luni, fac un minifiv de unde ma rog la DD sa scot 2-3 outze, mai mult de atat sunt vise, din astea 2-3 sper sa-mi rezulte un embrion frumos si sa se lipeasca bine-bine. Dc nu reusesc ma duc la oua donate si gata, alta incercare, alte oua de la mine nu voi mai putea stoarce ca-s pe duca. As schimba clinica pt ac ultima incercare, dar asta pp mai multi bani

LE: pup gashca toata

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna fetelor,asteptare usora Amalia si sa fie cu noroc!
SPer si EU am pierdut doua sarcini obtinute prin fiv cu oo proprii. , fara a Ave a nicio explicatie.Am ajuns la concluzia CA trebuie sa incerc altfel chair daca EU Inca ovulam natural far a niciun tratament, aveam ciclu regulat ,endometru bun, sotul OK.
Tu probabil est I Inca tanara Deci Mai incearca, mult noroc!
Sandy, EU am avut in schema de sustinere, pan a la beta ,Pentoxiretard care ajuta la vascularizarea uterului meu batran, poate ti-ar ajuta si tie ,zic si EU.Si Mai zic sa iei acasa puii care Ii Mai AI

Multa bafta fetelor in focuri, sa veniti cu vest I bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Teli spune:

Buna fetelor,asteptare usora Amalia si sa fie cu noroc!
SPer si EU am pierdut doua sarcini obtinute prin fiv cu oo proprii. , fara a Ave a nicio explicatie.Am ajuns la concluzia CA trebuie sa incerc altfel chair daca EU Inca ovulam natural far a niciun tratament, aveam ciclu regulat ,endometru bun, sotul OK.
Tu probabil est I Inca tanara Deci Mai incearca, mult noroc!
Sandy, EU am avut in schema de sustinere, pan a la beta ,Pentoxiretard care ajuta la vascularizarea uterului meu batran, poate ti-ar ajuta si tie ,zic si EU.Si Mai zic sa iei acasa puii care Ii Mai AI

Multa bafta fetelor in focuri, sa veniti cu vest I bune!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

Sper nu am facu nici o injectie eu de 12 ani sunt in menopauza ce sa declansez ?in cea ce priveste

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amaliaro spune:

nu am facut nimic in ce priveste reusitele nu am ce sa iti zic fa cum crezi caci eu iti voi mai zice niciodata ce sa faci tu decizi cat si cum suferi eu vreau doar sa imivad decale melecnu sa gasesc alcuiva argumente sa fie optimist
Eu in momentul defata imi doresc sa fiu egoista si sa ma uit decat in curtea mea

amalia tsakoniati


FactotII in stare heterozigota Pai1 4g/4g homozigot glicoproteina IA C807T in stare heterozigota

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns sper spune:

Teli deci tu esti a 3-a pers cu reusita la donate si care a avut avorturi cu oua propii. Nu-s tanara, am 42 ani. Pentoxiretard ti-au recomandat dr din Cehia? Am citit ca nu e ok sa-l iei cu anticoagulante sau antiplachetare, tu ai luat aspirina sau clexane?

Amalia stiu ca nu ovulezi si nu au menstruatie neprovocata, multi dr fac ac injectie de declansare chiar si in cazuri ca al tau. Nu se stie ce fol mic e pe acolo.

Mergi la inceput