Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *451*

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns bebe_shtrumf spune:

Citat:
citat din mesajul lui Dodo-pui

...si la noi s-a anuntat petrecere de "Heloin"...si-i trebuie costumatie Isabellei....n-am nik de sezon...si nici ce sa modific de la Bogdi (caci ei n-au facut niciodata astfel de "serbare")...astept sugestii sa-mi imbrac fata ...din nimic... VA ROG!!!!!!!!



PS: azi dau ...pentru 11 ani de casnicie
[


La multi ani!veterano!

1) foaie de aluminiu, imbraci o palarie,un cordon negru si faci o PISICUTA, pt bici, pui un snur ceva la fund
sau:


2) pelerina neagra, sau un sal negru, faci din hartie o masca neagra, doar al oki, , si iese ZORO, cu carioca faci mustatile, pantaloni muulati.

3) imbracata in roz toata si pui un rotund colorat pe piept, desenezi pe Capsunica, asta avea si palarie roz, in fine, oo caciulita lucrata roz de a ta

bafta.

www.facebook.com/photo.php?fbid=181191671934547&set=a.181191651934549.54398.100001311452589&type=1&theater" target="_blank">Ariana-25.02.2009 + 18
IULIA va invinge CANCERUL !!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisamada spune:

La multi ani, Dodo!

Pisigri, felicitari pt imbunatatire!

Denisa-Madalina fericita de Adela Marisa, 23+ cu

IULIA va invinge CANCERUL!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Dodo, stiu ca Isabella are tutu; ii mai pui asa:
-costum de gimnastica/body pe care poti aplica tu margele/paiete sub forma de...cap de mort
-colanti + cizme
-o camasa de a lui Bogdi suflecata la mineci si innodata deasupra taliei
-bandaj pe oki
-naframa legata in spate
-o sabie de a lui Bogdan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns novus spune:

Dodo & sotul


Mada, Pisigri, ma bucur ca sunteti bine ,sanatoase gravidutelor !!


Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)
_

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inapreda spune:

Anaan, multa sanatate!
Sa stii ca pe mine nu ma deranjeaza categorisirea "romantica"; stiu si recunosc ca sint dar...imi permite si zodia (Pesi cu ascendent in Gemeni) sa jonglez cu mai multe versiuni ale mele.

Lasind gluma la o parte, "romantic" pentru mine e un compliment.

***
Pisigri, sa-ti traiasca colu'!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Da' si io-s romantica pana-n plasele, mai ales dupa descrierea minunata a lui Anaan, la mine chiar nu transpare romantismu' deloc? ;)))
Simply, nu mai mergem la Barcelona, dar nu vreau sa dau amanunte ca ma-nervez rau. Cam multe tzepe am luat in ultimii 2 ani. En fin...
Cu bolentinul..o sa "ma mut" la soacra, ce mai incoace-ncolo!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns pisigri spune:

Multam de urari

Ilinco, da e ca pooooola, cum dracu, sa faci succesiunea costa cat costa sa faci acte de vanzare cumparare. Ce marlanie !!




IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 31+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Pisik06 spune:

Hello!

Nici eu nu ma supar sa fiu incadrata la romantice. Si extra sensibile si sucite si instabile sau cum m-a facut ANCA. Ca sunt, recunosc de toate si inca mai mult. Si daca ma pune cineva intr-o categorie ce nu-mi convine incerc sa imi dau seama ce anume din mine l-a facut sa ma bage acolo.
Iar cu INA fashionista impartasesc toate parerile anterioare, si anume: eu stiu ca tu nu esti doar o fashionista, adica nu pun = intre tine si pitzi de mall; pt mine a fost o categorisire de admiratie profunda, cam pe sistemul spus de Pisigri, eu oricat m-as stradui nu pot face combinatii asa sic, nu am nici cu ce si nici nu ma taie capul, deci jooos palaria pt cine poate. Si trei, desi am inteles sensul remarcii tale, te sfatuiesc sa accepti ca asta esti (nu doar asta, dar si asta), pana la urma indiferent ca te duci pe pietonal, la mall sau la party, tu mereu asortezi, combini, inventezi, reinventezi. Deci asta esti, o super fashionista

PISIGRI, traiasca colul cuminte si CATINCA la fel

ILINCA, eu nu te vad romantica, mai degraba pragmatica si realista.Dar nu neg ca esti, fiecare stie in sufletelul lui ce e. Imi pare rau de Barcelona, stii ca atunci cand vin vin gramada, da-le incolo, asta sa fie paguba

A, am ramas datoare ieri la CHATO cu explicatiunea de ce ma duc la mall cand n-am bani. Pai nu ma duc, decat in timpul saptamanii, daca am de luat ceva scurt, cadou sau ceva urgent si necesar Anei. In week-end e jale si de lume multa si de d-astia care arunca cu miile de euroi pe toale si prefer sa nu ii vad. Dar trebuia musai sa schimb o pereche de pantofi cu picioru copilului si atunci am avut vreme si drum si copchil disponibil. Ca seara dupa gradi numai in mall nu mergeam

Va pupic

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ilinca_M. spune:

Citat:
citat din mesajul lui Pisik06

Hello!


ILINCA, eu nu te vad romantica, mai degraba pragmatica si realista


Va pupic

Mami de minune mica

IULIA va invinge CANCERUL!





Vaaai, merci, cred ca esti prima persoana din lume care ma vede asa, ce bine ar fi sa am calitatile astea, cate probleme nu mi-ar fi rezolvate, ohohooo...nu-s deloc asa dar macar cateva secunde m-am umflat in pene ca am fost capabila sa dau senzatia asta macar cuiva!;))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns chatonel spune:

ilink, cred ca ce vroia pisik sa spuna e ca te vede LUCIDA si e normal, orice filosof stie ca tot ce zboara nu se maninca :)) LOL

e naspa de tot succesiunea ta, ilink, si am auzit ca ar fi fost mai ieftin primele 6 luni... dar oricum tu le ai pe toate pe dos: succesiunea dubla, perioada "ieftina" s-a dus... vezi sa nu existe si o perioada maxima (aici e doi ani parca) dupa care sa ti se ceara vrind-nevrind taxele pe mostenire si ... apoi pe impozite, pt ca plata facuta de un om care nu mai e in viata nu stiu daca se va contabiliza... asadar vezi sa nu dai din lac in put poate te imprumuti de undeva??!!

pisik, departe de mine gindul sa te iau la bani marunti [iertare] doar ce chibitam pe margine


Mergi la inceput