Intrebare

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Ela, esti de coma :D cu soacra, adevarul este ca si eu ma inteleg bine cu toate neamurile, am o singura conditie, sa fim la distanta.

Sunteti foarte frumoase in poza, voi fetele ( tu si fizic esti la fel de naturala si simpatica, pe cum scrii) .

Felicitari pentru botez si La Multi Ani baiatului! A fost ziua lui?

PS Fata seamana cu tine .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Asa imi plac si mie rudele...la distanta! Si ne intelegem minunat!
Azi a fost de fapt ziua baiatului...dar cum ma tot batea la cap cu petrecerea lui si cum numai intra in buget inca o petrecere... am declarat ziua de mir petrecerea lui
Asa ca dupa ce nasii au imbaiat fata am trecut la petrecerea lui iar la sfarsit a suflat si in tort. Fiecare i-a adus cate un mic cadou simbolic in loc sa-i aduca fetei. Ea a fost intelegatoare si nu s-a suparat
Astfel am impacat si capra si varza si am terminat cu petrecerile ca e jale la smotru si pus casa la loc dupa 5 pitici intre 2-4 ani! Plus gaura din buget!
Nu stiu ce are fata dar mananca f prost...stau si cate 30 min sa suga si mare branza nu mananca. Nici de dormit nu doarme mai bine. Azi noapte cred ca s-a trezit din ora in ora. pe la 4 mi-am trimis sotul in alta camera si am luato cu mine in pat...s-a servit direct de la sursa dupa cum a vrut dar pana la 7 nu am mai auzito. Azi deja i-am spus sotului ca in seara asta o sa doarma tot acolo ca am de gand sa o i-au cu mine in pat de cand ne culcam.

Ps. mie imi pare ca seamana cu taica-su bucatica. dar si baiatul semana cu el cand era mic si acum parca incepe sa ia si de la mine...
Nu conteaza! Sanatosi sa fie!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

ei vezi, am avut eu un presentiment...baiatul tau este nascut in aceeasi zi cu mine !

Fata o fi agitata de la atatea evenimente!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

La multi ani! Tot ce iti doresti si sa fi sanatoasa si iubita!

Edit. Pofticiosul asta e baiatul meu de 3 ani. zici ca era la furat :)))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns inbox spune:

Nu ne aratai tu frumusete de baiat!!! Ai niste copii superbi, sa va bucurati alaturi de ei, numai bine le doresc !

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Uau ce frumusel e baiatul, seamana cu tine!
La multi ani, sa creasca mare si sa fie sanatos si sa va bucurati de ei, de amandoi!
Foarte buna ideea cu petrecerea 2 in 1.

inbox, la multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Multumesc Lavi!
Mereu ii spun sotului ...daca era si cuminte la cat e de frumusel ...tablou il faceam!
Dar cum copil cuminte si baba frumoasa nu prea se vede...sanatosi sa fim noi parintii ca sa ii crestem mari

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Nu a mai luat deloc in greutate! 20 de gr.
Azi am fost pt vaccinul de 4 luni. I-am facut si rotarixul...stiu ca e discutata povestea cu vaccinurile dar eu pe asta il fac ca imi e o frica de mor de enterocolita asta.
Grila obligatorie si rotarixul.
Asa...dr a zis ca inca nu e de panica pt ca fata arata f bine. Sa o mai cantaresc peste 2 sapt si daca tot nu ia nimic sa incep diversificarea.
Eu nu prea ma grabesc cu diversificarea pt ca in primul rand ma gandesc si la faptul ca ea a fost prematura... in fine oricum mai are o luna si putin si face 6 luni dar sper sa nu ne grabim mai mult decat trebuie.
Imi tot zicea de lp (cred ca are o fixatie dr mea cu lp) dar i-am explicat ca e un chin si pt mine si pt copil si numai vreau sa-i dau deloc. mai ales ca a inceput sa verse din ce in ce mai putin...
Bine, si eu m-am mai invatat cu ea, am mai citit pe la alte fete si nu o mai tin 30 min sa ragaie pe umar. O pun jos frumos, fara miscari bruste si chiar daca ea da sa se agite ii vb in sopata si se linisteste fiind atenta la vocea mea. Stam amandoua asa de manuta si ii povestesc eu acolo ...mai zice si ea cate ceva...dar e bine.
Sanii numai sau facut de mult pietroi dar tot mai curge cel de la care fata nu suge in momentul ala...de fiecare data. Se va opri vreodata sau asa trebuie sa curga si ala?


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ela, la mine cateodata curge, cateodata nu, depinde si de cat de plini sunt sanii. Eu alaptez de 10 luni tura asta!

Da-i sa suga mai des ca sa ia mai bine in greutate. Si eu am inceput diversificarea mai devreme, pe la 5 luni jumate din acelasi motiv, ca nu lua prea mult in greutate.

Ma bucur ca s-a mai rezolvat cu refluxul' la fel am constatat si noi, ca daca o tineam mult in sus sa ragaie, mai rau varsa. Manevratul cat mai usor a fost o solutie. Oricum, intre timp li se mai maturizeaza si lor esofagul si stomacelul si se rezolva. A mea, la 10 luni, mai regurgiteaza cam o data pe saptamana, in medie, daca a mancat mult lapte odata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ela_04 spune:

Eu o pun des Lavi dar ea nu prea mananca. Cand ii e foame si mananca, si atunci daca o iau sa o mut sa sanul celalat mai trage de 2 ori si gata.
Nu prea stiu cum sa o conving...adica daca nu e foame nici nu se uita la tatzi...intoarce capul in partea cealalta. Daca insist incepe sa planga.
Daca o las doar la un san ...ce fac cu celalalt pana ii e foame iar...
nici nu mai stiu cum sa o dau cu ea...
Eu as vrea sa incep diversificarea la 6 luni dar fara nici o graba... o autodiversificare de la care ea sa se serveasca singura... adica incetisor asa. Ca oricum ea ar avea 5 luni daca o nasteam la termen.


Mergi la inceput