Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (23)

Raspunsuri - Pagina 14

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea eu am gasit sosete de lycra in castroane, drept care am mutat sosetele...:)
.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

iupiii am invins tigrisorul....ma duc sa fac o ciorba ...vroiam sa trantesc un pilaf dar a facut kk de 2 ori si asa tare ...deci nu mai merge pilaful....

catank, nu am comentat la picasa ca eram cu A...dar uite o ideee....acum depinde cum ai tu forma baii...
1.incadreaza cada numai in culare inchisa....adica...vii cu gresia, cada o pui pe schelet de rigips (elimini masca) pe care-l imbraci cu faianta inchisa..urci cu fainata inchisa tot peretele pe toata lungimea cazii dar si in ;lateralul unde pui robinetii...daca cada intra perfect in spatele baii, pui faianta inchisa si in latreraul celalat....

2. in spatele wc ului pui un sir de faianta inchisa pana sus..calculezi ff bine ca wc ul sa fie incadrat la mijlocul placii...
in lateral poti face jocuri din faianta crem cu cea inchisa...adica2 randuri asa 2 invers..sau doar crem ...

3 oglinda o poti incadra cu acea plinta florala....
daca ai si bideu poti pune doar deasupra lui o placa inchisa...
nu cred ca ai inteles ceva, nu?....stii cum mai faceam eu..punem pe hartie....facem ca o schenma3d cu baia....
daca nu ai bideu....si ai loc in baie ti-l recomand

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

somnic pufos pt cine face amiaza!!!

irinuca stai tu calma!! si la mine in casa arata tot ca la voi oricat le as strange in 5 minute sunt inapoi aruncate pe jos...
daa...cred ca am si eu cateva zile mai "gri" de aici si "vaitarea" mea..

merg la somnic....


mada, voi cum mai sunteti??????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Eu va trimit la culcare, eu va trezesc :)))))

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

ce faceti fetele?

incep prin a lauda iar buburuza ca iar a facut pisu din prima la olita astept sa faca si caca de acum

noi abia ne-am adunat pe acasa. sotul ne zice 'ulitarnice' ca toata ziua suntem afara Anastasia a adormit in autobuz, acasa am dezbracat-o si in pat cu ea, nici nu a miscat, era franta.
am fost sa ne uitam de oglinda, am vazut una faina dar nu are masura cica peste 2 saptamani primeste, asteptam....
asa ca am fost la shopping si mi-am luat un pulover tricotat si o pereche de bocancei imblaniti din aia mai inalti, toamna-iarna, foartee faini, imi plac
mi-am luat si cizme galbene si curea galbena si gentuta n-am gasit. vroiam din aia tip postas ca din aia normala de umar am galbena dar cand ies cu Anastaisa nu pot merge cu ea.

catank ce-am ras... ce mi-a placut cum ai povestit lasa ca n-a fost cearta, a fost mai mult o contrazicere ca tu vrei asa, el nu... bravo ca ati renuntat la cabina. sunt ele faine, arata bine, faci dus bine dar adevarul este ca nu se compara cu o cada care este muuult mai utila si comoda.
noi am mancat cozonac cu mere facut de mami meu, foarteee bun

ailed crezi ca eu stiu cum arata iepurele crud si dezblanit? nuuu...eu l-am vazut doar friptura vorba ta, daca l-as vedea crud.... sunt curioasa ce reactie am. eee dar ma gandesc la cat de bun este si pot sa-l mananc sigur...

irinuca lasa, nu fi suparata ca dezordine este peste tot. si la fina ta sigur este dar unele vor sa para mai viteze si mai harnice
eu de la un timp am invatat-o pe Anastasia sa se joace cu jucariile la ea in camera, sa nu le mai duca peste tot si vad ca functioneaza. desi mai gasesc si prin bucatarie cateodata ca are niste raftulete in mobila care nu le folosesc si isi pune ea jucarii acolo si sticluta cu apa
cu hainutele...mai sunt si la noi, normal, desi incerc mereu sa le pun la loc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

bb_yasmi nu stiam eu ce vrei sa spui ca sa-ti deschida cineva mintea, ma si gandeam ce-oi fi patit..... deci Lucas te domina psihic
asa mai patesc si eu, face din astea cu toate ca ii spun de atatea ori ca nu-i voie...dar cum am zis, in ultima vreme parca s-a mai cumintit de fapt, a lasat vechiurile obiceiuri si s-a apucat de altele care nu ma supara asa tare cum era scosul pamantului, umblatul in cosul de gunoi, spalatul wc-ului cu peria...si mai erau muuuulte,
ia zi, cum a fost la party, ai poze?

deea pe barbati trebuie sa-i educi, sa stai cu bicuiul pe ei de la inceput ca daca de la inceput nu esti mai tare, ii pierzi pe drum si nu mai faci nimic cu ei
prietenele mele mereu ma lauda ca l-am educat asa de bine...ma asculat mereu, este harnic... cand il pun, ca daca nu-l pun nu se apuca el singur de ceva. aaaa...ba da, spala vasele fara sa-i spun. in rest, ii spun eu sa faca ceva si el face. macar este bine si asa. si spala si geamuri, ce ziceti de asta? multumesc lui Dumnezeu, am un barbat bun.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui bb_yasmi

deea ti-am trimis un sms.

vaiiii juniorul meu este plin de taciune (Nu stiu de unde!!!) pe fata si pe maini!!!


mamica implinita cu 2 comori: printesica si junior !!





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deea99

irina,hm..cam imi dau seama ce persoana e fina ta ....daca vedea o poza de la mine din dresing de sambata parca... hi hi....mi-a tras totul jos...din vreo 3 rafturi si pe unele le-a muntat dintr-o camera-n alta....
sa mai zic ca tot sambata mi-a bagat un balerin de-al meu in in dulapul cu oale..sa fac soc cand l-am vazut....intr-o oala

am pus o poza cu ea pe fb...cand o servise sorasa cu nutela...
pare mai gros imbracata dar ii dadusem si hanorac ca numai in picioarele mele sta si la bucatarie era geamul deschis...

------------------------------------------------
de 2x fericita....Anna Theodora (07.03.11) si Andreea Stefania (14.12.99)





deea, bb_yasmi ce ma mai ditrez cu voi...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

Citat:
citat din mesajul lui ailed_dota

deea eu am gasit sosete de lycra in castroane, drept care am mutat sosetele...:)
.

mami de fete frumoase:

MARIA si ANDRA si de ingeras

Fluturasul norocos Andra-Simona(Dodo)




eu am gasit oalele si farfuriile, palnia, razatoare in sufragerie

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

catank am comentat si eu pozele lasa si florile mari, arata mult mai vesel. Ioana este o dulceata. interesamnt proiectul, imi place si mie sa studiez astfel de lucruri, am citit si eu multe chestii....

viss acum am vazut si eu pozele voastre...sunt tare scumpi gemenasii, ce imi place cum papa amandoi la masuta, cat de scumpi sunt.... Sergiu, arunca suzeta ca nu-i buna!

cami sunt tare dulci bebelinele ce bine seamana, ce gropite frumoase au. chiar ca aveti muuulte jucarii ce peisaje frumoase sunteti o familie minunata!

deea abia asteptam s-o vad pe Anna... are o mutrita de nazdravana.... iti vine s-o papi, ce dulce este.merg si pe fb sa o vad cu nutella

Mergi la inceput