FIV in Ungaria 169

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

Buna seara. Ne chinuim de vreo 7 ani sa avem copil. Am 35 de ani si sotul 37 si ne am hotarat sa incercam si noi fiv. Sunt multe de povestit aici. Avem pe cineva la Buda si am dori sa stim cam ce ne asteapta. Nickul meu pe msenger este pascu_nicoleta77 si daca are timp cineva dintre voi care au fost la budapesta sa vorbim va multumesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Buna dimi fetele,

Anicoleta, bine ai venit !!!
eu nu am fost inca la Buda dar au fost alte fete care ar putea sa te ajute, multe informatii le ai pe prima pagina in cazul in care deja ai cazarea aranjata,
Schimb de info le gasesti si din capitolele trecute !

Jaguarita ai reusit ??? ,
Olimp, Imi ,Mona19
O zi faina sa aveti!!


5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

Buna. Multumesc DaniellaSM. Sper sa-ti impatasesc optimismul si totul sa fie ok la sfarsit.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns _Irene_ spune:

Bune fetelor,
Vreau sa va anunt ca pe 23 octombrie am nascut natural o buburuza de 52 cm, 3430 g, cu apgar 9/10 si as vrea ca aceasta veste sa reprezinte pentru voi o incurajare in plus, o dovada ca minunea se poate intampla si pentru voi.
Sper din tot sufletul ca peste 9 luni (mai devreme sau poate putin mai tarziu) sa aflu si despre voi vesti asemanatoare.
Va pup si va tin pumnii sa traiti si voi aceasta experienta minunata.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

salutare
Irene felicitari! sa va traiasca buburuza Ema!!
Ma bucur ca ai intrat sa ne dai si noua vestea.chiar zilele trecute ma gandeam la voi, stiam ca in octombrie aveai termenul..bravoo bravoo

Danii am incercat,,sa vedem daca vine si raspunsul.

Nicoleta bine ai venit.Intreaba-ne ce te intereseaza mai exact.
In mare, scrii un email la clinica, (adresa o gasesti pe prima pagina) cu istoricul vostru, analize, investigatii etc. ceri o programare la dr Peter Kovacs.
La prima intalnire discutati pe larg ce si cum, eventual va mai face ceva analize daca este nevoie.. Apoi incepe "distractia", stabiliti luna cand intrati "in cursa", tot atunci dr PK iti da schema ptr tratamentul de stimulare/inhibare, depinde de caz.
Toate medicam le puteti cumpara din Hu. Daca spui ca aveti pe cineva acolo si aveti cazarea asigurata,e chiar floare la ureche dupa aia. Daca mai ai intrebari,nu ezita.
Mult succes


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Nicoleta, scrie repede 10 mesaje (mai scurte),
ca sa nu mai fii moderata si sa apari aici in timp real
Daca nu te deranjeaza,spune mai multe amanunte despre problemele voastre.
Daca ati facut analize, investigatii?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ImiMS spune:

Buna fetelor.
Multumesc mult ptr urari...ceea ce mi-ati dorit mie, va doresc si eu voua!!!
Irene...felicitari...Doamne ce a mai trecut timpul
Dani...e cheama Alma pe catelusa, dar nu de la mar, ci zis asa latineste...de la "sufletzel", cum ma alinta si pe mine sotiorul meu!
Sa aveti o zi minunata fetelor,la fel cum este a mea...chiar daca ploua si e urat afara!

---------------------------------------------

"Atata timp cat nu incetezi sa urci, treptele nu se vor termina; sub pasii tai care urca, ele se vor inmulti la nesfarsit"- Franz Kafka

AJUTA-MA DOAMNE!!!

FIV1 Szeged,aprilie 2012, dr.Zadori...nereusit!
FIV2...urmeaza in toamna...cu PK

MTHFR C677T heterozigot
MTHFR A1298C heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

irene felictari !!! sa creste-ti mari si sanatosi !

jaguaram scapat de raceala , gata i-am dat in cap

anicoleta bine ai venit printre noi si iti dorim sa ti-i se indeplinesca dorinta cat mai repede !

fetelor




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anicoleta79 spune:

buna. scuze ca nu am raspuns mai devreme. despre problemele mele pot spune ca am 2 operatii de chisturi ovariene si sotul are astenospermie. operatiile le-am facut la dr Tutunaru. as vrea sa stiu cam cat m-ar costa inseminarea. nu stau prea bine cu banii si vreau sa strang pana la inceputul anului viitor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jaguar spune:

Olimp bravo fetitza!

Nicoleta, parerea mea este ca la diagnosticul de asteno se impune fiv+icsi.. e pierdere de timp si de bani cu inseminarea.
Ce fel de chisturi aveai?endometriozice cumva? Am auzit ca dr T., opereaza des pacientele cu asemenea probleme.
Interventiile repetate pe ovare scad rezerva ovariana.


Mergi la inceput