FIV in Ungaria 169

Raspunsuri - Pagina 19

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Buna fetelor, va urmaresc de mult dar nu am scris niciodata la acest topic.Ma ajutati va rog cu o chestie.Am facut un FIV la Cluj, la 14 zile de la ET test de sarcina pozitiv, in ziua 16 de la ET beta hcg 1068 val.Sunt sanse sa fie extrauterina?
Multumesc tare mult...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

andreea felicitari , nu te speria asa de repede , vreau sa spun ca si eu am trcut prin sentimentele pe care le ai tu , suspecta de SEU.

repeta beta la 48 h si daca se dubleaza e ok , de obicei la o sarcian extra cresterea valorii beta e mai mica .

pana la 8 saptamani nu e pericol daca e extra sa rupa trompa, in cel mai rau caz se faca eliminare laparoscopica care itit salveaza si trompa , dupa o luna poti incerca din nou bebe.

iti tin pumnii sa nu fie cazul., eu as scapat deocamdata.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui andreea31

Buna fetelor, va urmaresc de mult dar nu am scris niciodata la acest topic.Ma ajutati va rog cu o chestie.Am facut un FIV la Cluj, la 14 zile de la ET test de sarcina pozitiv, in ziua 16 de la ET beta hcg 1068 val.Sunt sanse sa fie extrauterina?
Multumesc tare mult...

da' de ce gandesti asa?!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tannoo25 spune:

Citat:
citat din mesajul lui olimp
sarcina e intrauterina , pare mai mica de 6 sapt cam de 5 , se vede vezicula ombilicala , cam atat , de aici doar DD poate sa ne ajute !

felicitari!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns doinadaniela spune:

Buna fetelor, am descoperit recent acest forum iar dupa ce am citit cateva pagini in urma am hotarat impreuna cu sotul meu sa ajungem la Szeged pentru un consult insa problema e ca nu am gasit nimic pe net cu ce mijloc de transport este mai ieftin si mai rapid sa plecam din Arad sau Timisoara si cam pe la ce ora sunt plecari spre Szeged.
Daca are cineva informatii despre asta va rog sa-mi spuneti.
Multumesc anticipat.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Tannoo25-sincer imi este frica de o SEU si de aceea vreau sa elimim orice banuiala de a mea.Stiu ca la eco se vede mai tarziu, dar...eu in ziua 14 de la ET m-am simtit putin balonata si am fost la un ecograf abdominal, unde mi-a zis ca in uter nu se vede nimic, am putin lichid in abdomen de la stimulare si ovarele imi sunt putin marite tot de la tratament.dar ca era de asteptat.
Cum se calc saptamanile de sarcina la fiv ca deja m-au dat pe spate cu calculele?
Citeam pe net ca in ziua 14 faci testul daca iese pozitiv poti sa te programezi la eco pt confirmarea sarcinii.Asta peste cata vreme?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

andreea eu am acum 6 saptamani de amenoree si abia ieri s-a vazut sacul gestational si vezicula ombilicala , mai ai rebdare o saptama si oricum la eco abdominal nu are ce vedea inca doar la cel transvaginal.

e normal sa te simti balonata si eu sint si mai tot timpul am gaze.





XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eni0301 spune:

Andrea bine ai venit la acest forum,si felicitari pentru testul pozitiv
eu zic sa nu-ti faci griji degeaba,repeta beta HCG peste 48 de ore daca se dubleaza e ok...mai ai rabdare o saptamana si se va vedea si la eco...la o valoare asa de mare de beta,s-ar putea sa fie gemeni, cati embrioni ati transferat? eu in martie la primul FIV la 14 zile de la ET aveam valoarea de 680 si erau doi puiuti cuibariti in burtica.
Fetele va pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns andreea31 spune:

Eni-multumesc mult de incurajare.Am transferat 3 embrioni, deci asa e cred ca nu avea cum sa se vada la eco in ziua 14 de la ET.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DaniellaSM spune:

Olimp, felicitari din suflet si sa fie intr un ceas bun!

5 Fivuri nereusite - 2008-2012(London & Szeged) .
MTHFR A1298C-heterozigot
PAII 675-4G/5G-heterozigot
risc tromboza

If you can you should,No matter what!

Mergi la inceput