"Barbatii sunt barbati, femeile sunt curve"

"Barbatii sunt barbati, femeile sunt curve" | Autor: desprecopii

Link direct la acest mesaj

Stiu ca va socheaza titlul, pentru ca si pe mine m-a socat. Citatul face parte din vocabularul/filozofia uzual/a al oierului Becali. Acelasi Becali care sta cu onor pe lista penibilului romanesc, actualmente parlamentar european .... cu alte cuvinte, s-au gasit unii sa il voteze :((((

Ei bine, in curand oierul de mai sus va intra in respectabilul (pana acum cativa ani) partid liberal. Partidul bunului simt, cel cu revolutia bunului simt pe care au planificat-o dar nu au reusit sa o inceapa se pare ... Becali liberal??? Oare ce spun liberalii cu papion veritabil (si nu de lurex ca al oierului) ??? Isi adopta de acum partidul liberal din doctrina oierului, mai sus enuntata?
Pot liberalii digera un asemenea personaj in randurile lor ?

va rog, nu astept raspunsuri de la Deceneneus ....

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

Ma intreb daca si despre nevasta-sa sau fiice are aceeasi parere...

In rest, numai de bine. Cum am zis, RIP PNL...azi am discutat cu un taximetrist furibund care votase USL-ul la locale, a zis ca-n viata lui n-a vazut @#$% ca astia si ca nu-i mai voteaza in veci.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

ai uitat de Adriana Saftoiu care se dezbraca cand ii spune el.
Pe Deceneus il banuim ca e ocupat cu organizarea pe stadion.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns muffin spune:

Cred ca Deceneus (sau nu cumva DCnews) se plimba acum prin Parlament cu un tricou pe el
...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Hai mai, nu aveti mila pt. bietul Deceneus! De cand cu candidatura lui Becali nu a mai postat saracul pe subiectele cu referire la pocinog!
Eu cred ca este liberal convins si acum este bulversat.
Sa-l confundati cu Ghise mi se pare o ofensa pt. colegul nostru de pe DC! Categoric Deceneus are un coeficient mult mai mare de inteligenta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui desprecopii
va rog, nu astept raspunsuri de la Deceneneus ....

Ma conformez, cu atat mai mult cu cat am discutat la subiectul Prejudecati despre femei barbati si dragoste.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Yees Deceneus,!Asa te vrem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ligeea spune:

Femeile ca femeile, da sa vezi politica ce matroana de casa de curve e !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns totosika spune:

Becali ca Becali ,dar din pacate aceasta este conceptia barbatului din Romania...Cred ca proportia de misogini la noi este foarte mare(cred ca cea mai mare din lume)....Femeile ori "e curve" ori "e proaste".




Femeia ne invita s-o privim intotdeauna asa cum vrea ea....(Eliade)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marius spune:

Citat:
citat din mesajul lui totosika

Becali ca Becali ,dar din pacate aceasta este conceptia barbatului din Romania...Cred ca proportia de misogini la noi este foarte mare(cred ca cea mai mare din lume)....Femeile ori "e curve" ori "e proaste".




Femeia ne invita s-o privim intotdeauna asa cum vrea ea....(Eliade)

Nu mai putin decat arhicunsocuta si arhiutilizata: "barbatii e porci"

www.facebook.com/marius.pernes.3" target="_blank">Destinul meu este de a fi "noi" pentru totdeauna

Mergi la inceput