Nou stil de viata - suntem niste frumoase :)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna seara, frumoaselor!

Mik, am facut si eu febra musculara acu' cateva zile, am iesit cu o colega la bowling (doar noi doua, ca fetele). A fost fun! Tzuni, cred ca trebuie sa schimbi exercitiile daca nu faci febra (sa faci alt gen de miscare).

Acum sunt pe drumuri, fug de viscol da' cred ca ma prinde din urma. Azi dimineata am vazut cum ningea ca in miezul iernii, pana la pranz se pusese zapada de o palma. Pe Delidana o invidiez, auzi la ea, face sauna in casa .

Declar oficial ca urasc iarna, vreau sa fie cald!

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

'Neata dragelor,

Mik, n-am mai mincat sarmale de vreo 3 ani. As minca una sau doua de pofta, dar sa le faca altcineva. Pe caldurile astea daca stau mai mult de 20 minute in bucatarie simt ca ma sufoc de cald. Luna viitoare e cea mai calduroasa din tot anul, deja ma gindesc la o plaja cu nisip fin si mare albastra ca vine vacanta.
Te mai duci la zumba?

Daniela, las' ca vine vara cind nici nu te gindesti.

Tzuni, ce mai faci, mai calatoresti? Ce mai face Pisu?

V-am pupat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Delidana, raportez : fost si la a 2-a sedinta de zumba, ocazie cu care m-am inscris.
Da' nu stiu cum e prin alte parti ca la noi profa ne arata coregrafii care nu au mai mult de 4 masuri cu aceeasi pasi. Cum, fratele meu, sa tii minte asa ceva ? Continui ca n-am complexe, chiar daca mi-s baba uituca.

Dragele mele, pina nu mi-am facut in cele strainataturi sarmale cu mina mea nu m-am lasat. Am mincat o data la Paris si nu erau teribile, cele din Grecia de acu' vreo 8 ani erau bune. Eu sunt moldoveanca si acasa mama facea sarmale in fiecare simbata.
Mama, draga de ea, s-a carat pe avion cu frunze de vie in sare, am spus zeci de "bodaproste" si le-am pus bine intr-un borcan la frigider. Ce vreau sa spun e ca eu le fac cu toate reci (ceapa nu o prajesc, nici carnea), toata compozita e pregatita la rece, impachetez sarmalele repede-repede si apoi le fiarb pe foc. Le poti si pune in cuptor daca ai vas care se inchide bine.

Maninc rezonabil si beau ceai verde, nu se vad efecte spectaculoase, insa stiu ca daca pierd intr-o saptamina un mic kg il pun la loc in aceleasi locuri strategice saptamina de dupa.

Sa ma mai pling ca aici e tot iarna, port inca palton si cizme. Rau !

Va pup pe toate in grup si va rog sa ne mai scrieti care si ce face si chiar daca nu face, tot sa ne scrie. Am zis !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza Frumoaselor!

Ma bucur sa va regasesc la fel de bine dispuse si sa vad ca toata lumea se tine de treaba sau macar incearca. Mai ca m-as baga si eu la 'lupta' dar sincer va spun ca nu stiu in ce masura am sa pot posta zilnic. Am sa incerc insa sa va citesc cat pot de des.

Mik tot respectul pentru ca n-ai lasat subiectul sa se "prafuiasca". Misterul pot sa-l dezleg maine dimineatza...

Delia toata admiratia pentru sport.

Hopes felicitari pentru fetita. Sa-ti traiasca sanatoasa si sa ne-o 'arati ' si noua.

Tzuni e o scumpa si-o frumoasa Mery. Astept sa ne spui mai multe despre ea si Pisu.

Mihaser felicitari pentru plecarea in State si sa fie intr-un ceas bun.

Daniela felicitari pentru consecventa cu care ne scrii meniul zilnic chiar si cand abia mai ai timp sa respiri.

Va sarut pe toate si va urez multa bafta si-o primavara plina de soare si voie buna.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns zisaCami spune:

Cucu ...

Ce de lume veche! Ma bucur sa va revad!
Noi suntem bine, Radu are 4 ani si e un nazdravan si jumatate, eu tot grasa si frumoasa ... de cate ori m-am mobilizat, am renuntat la fel de repede, am dat 5 kg jos, pe care le-am pus la loc, cam bat pasul pe loc( am 75 kg )! De o saptamana am inceput sa fac sport cu antrenor personal, asta nu am incercat-o niciodata pana acum ... am facut 2 sedinte a cate doua ore fiecare si ma simt de parca m-a lovit trenul!
Sper ca vara asta sa reusesc sa arat "omeneste" pe plaja!
Va imbratisez cu drag pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Ce de fete dragute pe aici !



Eu sunt azi la capitolul pasca si pulpa de miel.

va scriu acusica.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna dimineatza suratelor!

Da Mik chiar asa, tuturor celor care sarbatoresc azi. Aveti grija si stati departe de ouale de ciocolata. In alta oridine de idei de maine incep lupta. Misterul meu e destul de rusinos 85.5 dar nu ma plang caci am plecat de la 96. Yep!

Cami te sarut! si multa bafta.

Ella - Bebella- ai toata admiratia mea pentru Mery si ma intreb de prin Sept. - Oct. anul trecut cum reusesti, ca mie-mi vine sa-mi iau campii cateodata.

Gusta mi-e dor de tine si de carliontata ta. Nu stiu daca mai intri pe-aici dar sper sa ne citesti macar din cand in cand.

Madalina spor la treaba.

Sabinel cu sanatatea cum stai?

Si ca tot ma gandesc la generatia anilor 2005-2010 de silfidute vreau sa le salut si sa le intreb de sanatate pe urmatoarele 'absolvente' : Mephala, Gusta, Puskin, HcClara, Vikinga, Liris, Sigrid, Khristin, Dordia, Anda, Violeta, bb_Yasmi, Criscosty, Roxana, Donna, Eftimie si lista ar putea continua ....
Deci sunteti toate bine si slabe?




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Delidana spune:

Zuzi si Cami, ma bucur sa va vad din nou pe aici!
Habar n-aveam ca vine Pastele, am uitat complet!
Eu luna asta m-am hotarit sa renunt la dulciuri, inclusiv ciocolata, si sa mai tai din carbohidrati (orez, paste, cartofi - piine oricum nu prea maninc). Merg in continuare la yoga, am fost si azi si foarte bine m-am simtit. E atit de cald incit curg apele pe mine, dar e mai bine asa decit intr-o camera cu aer conditionat.

Cami, succes cu antrenorul personal. Am incercat si eu, dar n-am slabit, doar m-am tonifiat, insa faceam 1 ora cam de 3 ori/saptamina. E adevarat ca dieta n-am tinut, mincam de toate.

Ieri mi-am luat costum de baie - o experienta "ticaloasa" ca sa zic asa. Nimic nu scoate mai in evidenta suncile ca un costum din 2 piese.

V-am pupat si o saptamina usoara va doresc.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zuzilici spune:

Buna seara tuturor!

Am vrut sa impartasesc cu voi ceva minunat care s-a intamplat in Romania si de care sunt tare mandra.





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Buna ziua, frumoaselor! Ce de lume noua pe aici! Ma bucur sa va vad .

Zuzi, spor la treaba de maine, iti facem galerie !

Cami, spor la exercitii si sa te subtiezi pana la vara!

Delia, cred ca de tare ce am plans dupa vara a fugit iarna de pe aici (cel putin eu asa sper, sa nu mai fie frig). Cred ca te urmez si eu cu taiatul carbohidratilor (tot zic ca de maine ma apuc si vad ca nu-mi iese ).

Mik, ce fain ca mergi la zumba.

Eu m-as apuca de ceva alimentatie mai stricta, inca nu m-am hotarit avand in vedere ca-s pe drumuri cam tot timpul. Daca ma apuc, vin aici sa ma trageti de maneca.

Va pup pe toate.

Mergi la inceput