Nou stil de viata - suntem niste frumoase :)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello Girls,

M-am cantarit sapt trecuta si m-am socat am iar 60...asa ca Mik nu esti singura Mihaela indisciplinata si naspa in costum de baie (tu 47-55, eu 52-60 :()...nu imi prieste pe aci...Sparanghel nu-mi place :(...e nasol...Dar m-am imprietenit cu fasolea verde...si am rupt amicitia cu dulciurile...Sper sa ma apuc si de patinaj...ca tot e sezonul...

Voi cum sunteti? Hopes bine ai revenit si spor la slabit!
Daniela sper ca ai scapat de pb...

Va pup! Spor la treaba doamnelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

Multumesc fetelor de primire si ptr. urari!!!
Ce putine suntem!!!
Nu sunteti singurele indisciplinate. Eu in sarcina mi-am facut de cap.
Iar cu ambitia...of tare-i greu..

Mihaser da ce cauti in SUA, mama? Te stiam la Timisoara. Cum e viata acolo? Of, cand ma gandesc ca am avut atatea ocazii sa plecam si noi, ocazii reale, si le-am dat cu piciorul la toate..Asta e..ne e scris sa ramanem in RO

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Daniela, sa-ti treaca grijile.
Miha, mie imi place sparabghelul, e mai ales un foarte bun diuretic. Aici se gaseste numai primavara.
Hopes, m-am uitat pe un subiect vechi si am vazut ca ai 1,63cm. E bine ?

Meniul de azi :
- un muffin mic si o cafea neagra
- un sandwich cu bacon crud si castravete proaspat. un mar
- salata verde cu ceapa. omleta cu ierburi si putin brinza. un iaurt sau putina miere

Am avut o ora de yoga in pauza de prinz si apoi am rezistat eroic la prajiturile care mi s-au bagat sub nas.

Raport : 54,0 kg. Rau !

Pun mina sa fac schimbari pe prima pagina.

Va pup in grup.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Mik, Miha, multumesc de incurajari, sper sa-mi revina moralul.

Eu m-am cantarit azi, am tot 61 de kg. De maine intru sa va spun daca macar beau apa suficienta, daca de la dulciuri nu ma abtin.

Va recomand supe creme de legume (fara smantana, doar cu o lingurita de parmezan pentru gust). Eu am un fix cu supa crema de dovlecel (mai fac si de conopida). O fac putin mai groasa, e satioasa si putin calorica pe total.

Va pup pe toate,

Daniela

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Hopes spune:

mik, 1.63 am
raport 68.3, am dat putin jos

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello chicas,

Sarbatori fericite, fara ingrasari nedorite! :)

Hopes cam era ultima ocazie si in cazul nostru si am zis sa take advantage...Ca o fi bine, ca o fi rau inca nu stiu nici eu...mi-e dor de casa nonstop...dar avem cativa prieteni/rude si aici...si cand ma gandesc la faptul ca nu vroiam sa trec oceanul nici moarta :)...asa e viata!...De la Craciunul trecut a inceput nebunia...s-a vandut firma la care lucram si eu si sotul si am inceput iar cu interviuri si planuri de viitor...ne-a rascolit mult 2012...Abia acum ne-am mai linistit!

Mik am mancat sparanghel mai bun facut la tigaie cu multe legume si ulei de susan...al meu nu a fost bine fiert :(

Am pierdut pe Valentino anul asta...dupa sarbatori am 59 kg...sper sa reusesc in 2013 sa dau jos...macar 4-5...Ma gandeam ca o vacanta la Cancun in aprilie ar fi motivanta :)...dar nu ne-am decis!...

Va pup si va doresc spor la gatit, dar si la slabit :)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns unefemme spune:

Buna ziua tuturor!

Ma numesc Madalina si acum cativa ani am mai avut un cont pe acest site.(din cate imi amintesc, atunci postam foarte des la "Un nou stil de viata")
Am revenit sperand sa gasesc aceeasi atmosfera calda si aceleasi fete dragute...
Asadar, de astazi am inceput dieta Dukan si imi doresc ca, impreuna cu voi, sa pot slabi pana in vara aproape 20 de kg.
Greutatea mea actuala este :71,8 kg
Inaltimea: 160 cm
Target: 51 kg
Va urez o zi minunata tuturor si sper sa ma primiti in grupul vostru.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut,

Madalina bafta cu dieta...Si eu vreau sa ajung pe la 51-52 de kg...am 163 cm...Acum sunt pe la 59-60 si ma tot stresez sa nu mai bag prostii in gura. E greu, dar sper sa reusesc :)
Bafta cu Dunkan...sa ne mai spui din cand in cand cum merge!

O zi faina!



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mik spune:


Madalina, bine ai (re) venit printre noi ! Te trec fugutza in tabel, verifica pe prima pagina.

Miha, eu sparanghelul il maminc singurel sau in omleta (cel salbatic) , ca altfel mi se pare prea mare pacat de el. O sa apara si la noi acusica (cam intr-o luna jumatate le inceput de martie).

N-am mai scris de mai bine de o luna de zile, am avut un sfirsit de an scolar incarcat, apoi vacanta, apoi am reinceput direct in ianuarie, parca deja a trecut o jumatate de an.

Eu sunt cit o vaca, in vacanta ma ingrasasem cu 3 kg aproae, am dat jos si sunt fix ca in decembrie. 54kg. rau !

Azi am fost la Lyon cu treaba, am mincat bun-bun cu colegii la restaurant si acasa seara am facut prajitura de Boboteaza (galette des rois). Cine mai face ca mine ?

Promit sa-mi bat mintile in cap si sa va scriu des ca sa n-o mai iau pe aratura.

Va pup in grup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Hello stilatelor,

O primavara frumoasa tuturor! La multi ani sanatosi si frumosi!

Mik eu nu am preparat bine sparanghelul...am mancat unul bun :)...E fain ca apare acusic la voi!

Va pup!

Mergi la inceput