Retete pt copii reinventate de bucatarul Unisol

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

Retetele copiate nu vor fi sterse, insa se va avea mare grija sa nu vor fi printre cele castigatoare.

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana_k spune:

Un concurs foarte frumos dar pacat ca nu se cere si poze la retete.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

diana_k - cine vrea poate trimite si poze sau pune singur la Galerie Mesaj

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutu81 spune:

Poate ca totusi ideea cu pozele ar rezolva problema, deoarece chiar daca faci o reteta de pe net si respecti intocmai reteta, prezentarea nu "iti iese" la fel.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ryta spune:

Piept de pui cu legume la cuptor

- 1 bucata de piept de pui
- 1 cartof
- 1 ardei gras
- 1 morcov
- unt ptr uns vasul yena
- sare
Eu prepar acest fel de mancare in vasul yena cu capac.
Se unge vasul yena cu unt apoi se pune carnea , deasupra cartoful taiat in patru, morcovul taiat rondele, ardeiul taiat fasii, dupa care se aduga un pic de sare si se picura putina apa.Se pune capacul vasului si se da la cuptor la foc potrivit.
Fetitei mele ii place tare mult si cu un pic de patrunjel pe care-l pun cand scot din cuptor.
Pofta buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tutu81 spune:

Am gasit si eu o reteta aici
http://gastronomie.ele.ro/retete/Mancaruri_--d5/Gratar_--s28/Somon-pe-grill-cu-sos-de-iaurt_--r3677.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

tutu81 - pune te rog si "autorul" retetei copiate, sa se stie

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

Eu cred ca dl. bucatar A.Hadean, cel care va reinventa reteta, va putea disocia intre o reteta autentica si una copiata, nu cred ca il vor impresiona niste poze sau 1000 de aprob din dreptul postarilor, nu crezi tutu81?

Asa ca hai sa nu ne mai erijam in justitiari, caci e o vorba "cine-i fara vina, sa arunce primul cu piatra" !

Bafta tuturor!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns My_Lady0091 spune:

si uite tutu, ca sa fim fairplay...ca deh....ma enerveaza cand tocmai cei care fac acelasi lucru, fac scandal, in link-ul de mai jos, gasesti mot-a-mot, reteta ta de burger cu somon:


http://sfatulparintilor.ro/retete-sanatoase/reteta-zilei-burger-cu-somon-si-sos-de-avocado/

deci:


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Anda08 spune:

OK - rugaminte, haideti va rog sa imi trimiteti pe mail sau PM de acum adresele unde sunt postate retetele furate sa evitam reclama, multumiri :)

O zi frumoasa tuturor!

Cea mai mare avere a omului e saracia deoarece nimeni nu va incerca vreodata sa ti-o ia , nimeni nu te invidiaza pentru ea si creste pe masura trecerii timpului ... Socrates

Mergi la inceput