Furt la scoala, cum procedez ?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns CorinaDani spune:

inca o idee : intra la subiectul cu disneyland, poate gasesti pe cineva care merge in curand acolo, sa-ti cumpere un penar identic. sau poate gasesti tu, pe-acolo unde esti acum.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Corina, iti dai seama ca am cautat inca de aseara pe aici penar si nu am gasit la fel, am gasit doar din state de comandat(mult mai ieftin decat il luasm noi de la disney) ...la ideea cu subiectul disney nu m-am gandit
abia astept sa vina de la scoala sa vad ce masuri s-au luat(ca de rezolvat sigur nu rezolva nimic, dar macar sa avem siguranta pe viitor), inainte sa comand mai dau o fuga in oras diseara cand am timp.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

A venit de la scoala nu s-a rezolvat nimic
Dirigintele a vorbit cu ei, i-a luat frumos, le-a spus sa ii aduca lui la cancelarie cel care l-a luat si ca o sa ramana secretul lor, ca nu dezvaluie numele celui care l-a luat...le-a tot spus ca nu e bine, frumos, etc...ca o sa-l informeze si pe dl director...si daca nu apare penarul o sa ia masuri drastice(acum asa cum am zis poate sa nu fie de la ei din clasa...)
Joi(cand i-a spus Alex ca o sa fiu si eu acasa) a zis ca face sedinta cu parintii sa stabilim ce facem in continuare...

acu'-mi pica la fix sedinta asta aveam atatea de facut joi dupa amiaza vreau nu vreau trebuie sa ma duc

fug in oras sa vad ce gasesc de la disney...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

Buna fetelor,
Am ajuns azi noapte acasa si...ce credeti? ametitul meu de copil(pe care m-am suparat destul de rau si mai ales pe bunici ca nu au stiut sa gestioneze situatia) a gasit penarul intr-un alt rucsac, banuiesc eu cu care a fost sambata la concurs...si a uitat de el acolo...crezand apoi ca l-a pus in ghiozdan si ca i-a fost luat la scoala
Azi oricum avem sedinta cu parintii si am sa le prezint scuze fie si pentru faptul ca dl diriginte a pierdut timpul cu aceasta "problema"
va multumesc tuturor

ps: sa vad si partea buna (pe langa faptul ca o sa mor de rusine desi ar trebui sa-l trimit pe el sa ceara scuzele ca eu nici nu am fost acasa)
acum are 2 penare(bine ca nu am gasit unul la fel sau ca nu am comandat la fel)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns blackgirl0 spune:

Monica, poti sa te superi pe mine, dar eu nu i-as mai da baiatului nici macar unul din cele 2 penare cu Disney. I-as cumpara unul ieftin, de pe taraba. Sa-i fie invatatura de minte, sa nu-si mai uite/piarda lucrurile aiurea, acuzand in stanga si in dreapta. Pana se invata sa fie responsabil cu lucrurile lui. Aidoma cu stiloul, trening mai acatari. Macar sa nu-ti para rau cand vine fara ele acasa.

Iti dai seama ca pe viitor orice acuza a lui (fondata sau nefondata) va fi pusa sub semnul intrebarii.

p.S. Crede-ma ca stiu ce vb. Sora-mea, o iresponsabila si azi la 32 de ani si 2 copii, a avut mania furtului si a minciunilor inca de mica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mari9 spune:

Chiar vroiam sa intreb daca sunteti siguri daca a fost furat sau l-a ratacit pe undeva,nu neaparat acasa.
Eu,inainte sa banui vreo disparitie subita a unui lucru, cercetez bine daca nu cumva a existat si vreun moment de ratacire...

Bine ca s-a rezolvat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Monica hihihi eu rad.... si uite ca sa vezi de ce: http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174762
la voi au avansat lucrurile mai mult din pacate, cred ca te vei simti mai rau azi la sedinta... dar trece. is copii pana la urma....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monica-elizabet spune:

sigur ca ma voi simti ca naiba azi...dar ce sa fac(nu va dati seama ce morala i-am facut...sper sa fi invatat ceva din toate astea)...eu daca nu am fost acasa am luat de buna ce mi s-a spus si avand antecedentul de anul trecut nah am actionat ...acum vorba lui blackgirl nu mai pot zice nici daca-i ia cu-adevarat

rog moderatorii sa inchida subiectul multumesc tuturor

Mergi la inceput