Clubul "babelor" FIV-oase 65

Raspunsuri - Pagina 16

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabyv spune:

Ei, Lara, mi-ai facut seara cu poezia
Asa-i ca e mai frumos pe pag 15?

Ce tare e sa fii ZEN (mai ales ca am fost sfatuita la aspirante de metodele Ho'Oponopono, de acum o sa traiesc mai bine!)

Qiao, tu imi stici Monti cu prajitura ta , tre sa caut ceva sa inlocuiesc grisul.
Mady, abia astept sa imi zici ca ai capatat burta.

Lansez pe calea asta anuntul catre amatoare, ca dau kile de la mine, acopar si taxele postale!

Alex, happyyyy!!!!

"babutzele"
Noapte buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

'neatzaaaa

gaby, dialogul cu tine este un deliciu..
mais oui, Eminescu, spre deosebire de mine, a fost un geniu..si si el a avut critici..deci, sunt in cea mai aleasa companie
data viitoare, voi scrie din Srisoarea I..prietenii, stiu de ce..

un WE ZEN, va doresc!

p.s.: vroiam sa va spun un remediu pt cele care raman cu "floricele albastre", in urma clexane (eu acum, cu toata grija, am 2..nu mari, dar, oricum): luati-va un gel pe baza de heparina (ex. Lioton Gel) si aplicati pe vanataie cat de des puteti (cel putin 2ori/zi) si vor trece mult mai repede; acum, spor la injectat!
_
J'parle fort et je suis franche, excusez moi !
Finie l'hypocrisie moi j'me casse de la !
J'en ai marre des langues de bois !
Regardez moi, toute maniere j'vous en veux pas et j'suis comme ca.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Buna dimineata,
Lara,felicitari inca o data!
Fii zen!
Si daca tot veni vorba de Eminescu aminteste-ti si de:
" Ce e val ca valul trece
De te-ndeamna, de te cheama
Tu ramai la toate rece"( Glossa)
Adriana, tu la ce medic mergi ca sa-ti urmareasca sarcina?
Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

OK - ceva s-a intamplat, dar e clar ca au fost sterse mesaje si eu n-am prins toata discutia. Si acum, e tardiv sa intervin.

qiao m-am cutremurat cand am citit episodul cu porumbita. Imi pare foarte rau. Stiu cat de greu e sa-ti moara un animal.
Despre Tanase al meu, da, asta e numele lui, chiar nu stiu ce sa va spun, ca eu n-am umblat pe la profil/album, deci, daca nu se mai vad pozele, probabil ca e o faza temporala, caci am impresia ca se mai schimba unele chestiute prin site.

Desigur, astept si eu inca o graviduta pe topicul asta deci, luni sper sa mai arunc un ochi pe aici.

Imi cer scuze, dar chiar nu pot sa-mi petrec mult timp la calculator (deh, piciorul cere sa stea intins)

speranta noi ne-am "intalnit" pe forum (cel putin eu te-am citit de multe ori) si mi s-a parut ca esti o persoana foarte echilibrata. Chiar imi pare rau ca acest topic deschis de mine ti-a lasat impresia ca este un colt al fetelor "vechi" pe forum, care nu le primesc pe cele "noi". Inca odata: "babe" nu se refera la varsta noastra, ci la anii in care am incercat sa devenim mamici. E adevarat ca eu nu sunt inca mama si ca nu stiu daca tu esti graviduta, dar, chiar sper ca acest topic pe care-l doresc unul pasnic, informativ, placut sa nu devina un teritoriu de lupta.
Nu stiu de ce s-au incins spiritele, caci, asa cum am spus, nu prea pot sta mult la calculator, dar tot sper ca acest topic sa fie citit cu placere si toate fetele sa-si extraga informatii pretioase din paginile lui.

Va salut dulce si pasnic pe toate-toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

Buna

Fetele ma puteti ajuta cu un brevactid sau pregnil? am nevoie de el marti dimineata( platesc produsul + taxa de transport)

va multumesc anticipat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Artistica, sanatate multa!
Astept cu multa nerabdare o alta graviduta.
O zi buna!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Buna dragele mele
Scuzati mica absenta, am avut citeva mici probleme administrative si o raceala care mi-au tot dat batai de cap ; dar sper sa ne revenim repede.
Anaasta trag tare sa termin House, abia apoi revim la vampirii mei dragi Tu ce mai faci?
Olimpia dr mea este Oprescu Daniela de la Polizu
Mady mult noroc luni, sa ai o valoare frumoasa la beta
Elly ma bucur ca totul a fost asa de frumos la botez, sunt sigura ca ai fost o nasica f frumoasa E buna ideea unui fiv mai pe natural la anul; tu stii ca eu asa am reusit

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimpiadobre spune:

Merci Adriana!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lara27 spune:

Olimpia very smart, uitasem glossa..
Ari, huh, mommy's back in town!
btw, ce gravida mai avem pe luni??? alta, decat "grasana" noastra draga?? moah, sa dea DD, sa fie cine cred eu..
in conspect, app discutii aici, pot sa-ti spun parerea mea:
stii bine ca, am umplut pagini intregi cu sami & Co., ca s-a discutat si paradiscutat despre EI, dar, pana acum, se pare ca n-a fost de interes 'subectu'..in fine, dupa ce am anuntat rezultatul, toata lumea parca a inebunit cu EI..absolutely, totally, completely mad, mad..am fost pur si simplu asediata, pe main, privat (btw, temporar mi-am desfiintat PM) pe tema EI;
zici ca eram un tonomat, in care se pun fise si trebuie instant, sa scuipe raspunsul la orice intrebare, 24/7..m-au hartuit pe-aici persoane, de care nu am auzit vreodata, cu care nu am interactionat ever, care-mi 'pazeau' orice postare (huh, freaky..) sau ma bombardau cu PM..
sa stii ca, am ignorat cat am putut, dar, subtilitatile & finetzurile nu sunt la indemana oricui si pt oricine..cand, in final m-am revoltat, avand in vedere ca, eu (inca) sunt de parere, ca e o alegere personala, ce anume subiecte/discutii/teme abordezi, cui/cum/cand raspunzi sau nu(!) la intrebare, se pare ca, am atins un nerv sensibil..
au "aparut" din umbra, cu aceasta ocazie, diverse binevoitoare, care, au tinut mortis sa-mi multumeasca pt contributiile aduse de-a lungul scurtei mele cariere forumistice..ma rog, fiecare dupa posibilitati, atat cat le-a permis educatia, cultura si bunul simt
acum, haters, vor exista mereu!
eu nu traiesc cu iluzia ca, mesaje postate in spatiul virtual sunt citite doar de oameni cu mintea limpede, intentii nobile si empatie in suflet, doar e plina lumea asta de freaks!..problema e ca, atunci cand cineva intra doar asa, ca sa posteze mesaje intesate de ura, jigniri si invective la adresa unui user, just for fun, ca nah, oricum alta ocupatie, sau aport la discutie nu are, atunci, eu cel putin, n-am absolut nicio retinere in a-mi vocaliza parerea, in mod clar si explicit si mai ales, pe intelesul tuturor..
la urma urmei, acest forum functioneaza dupa un anumit regulament, care amendeaza jignirile si atacurile la persoana; hai sa ne straduim sa ramana lucrurile asa, iar "binevoitorii" sa suporte consecintele..

salut si eu, pe toata lumea de buna credinta

p.s.: mady, am testat azi reteta ta de carne de vitel si este...deeeliiiir fata, nebunie, yum-yum sa traiesti, mai astept retete follow-up!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mady_grasa spune:

Buna ziua dragelor,

iata ca armonia si voia buna s-au intors pe aici .... ce frumos

Eu am avut o prima parte a zilei foarte dragutza, m-am plimbat cu socrela, am redescoperit lumea CIRCULUI ( saraca soacra-mea care-i o femeie de nota 100, cand vrea ea, se ruga de luni de zile sa o duc si pe ea la circ....eu nimic, nimic ca stai sa vezi ca daca te duc te opresc aia acolo, te confunda cu maimutele etc- tine tipa la gluma-am cedat pana la urma si am cumparat bilete) . A fost minunat, m-am simtit din nou copil, plus ca eram inconjurata de gagautze, mici pitici care mai de care mai delicioase.

Dupa circ am dus-o pe socrela la restaurant unde am cinstit-o cu o ciorba de fasole cu afumatura si niste papanasi cu dulceata de mure de-ti sta mintea in loc iamilishas cum s-ar spune.

Am incheiat plimbarea cu hrana pentru suflet, am aprins cateva lumanari la Manastirea Negru Voda- la Sf Nectarie( pentru toate sufletele)

Deci intr-un cuvant -"MINUNAT"

Adriana fata draga sa ai gura aurita cu beta ala

Lara scumpa mea ma bucur tare ca ti-a placut reteta, tie , sotiorului si pishcotilor- ma gandesc la alte retete de bunatati si ti le dau promit cat despre Scrisoarea I ce sa-ti spun- se potriveste:

"Neputând sa te ajunga, crezi c-or vrea sa te admire?
Ei vor aplauda desigur biografia subtire
Astfel încaput pe mâna a oricarui, te va drege,
Rele-or zice ca sunt toate câte nu vor întelege...
Toate micile mizerii unui suflet chinuit
Mult mai mult îi vor atrage decât tot ce ai gândit."




-3 inseminari la Giulesti-rezultat 0
-1 FIV cu profesorul Poiana-embrioni ziua 3 rezultat 0
- FET acelasi medic rezultat0
-acum sunt in focuri FIV2 dr.D Biogenesis( transfer blasto)
DOAMNE DOAMNE ma va ajuta sa fiu mamica in curand !

Mergi la inceput