**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Neatza fetelor.spun si eu prezent la tratatie.Astazi aveam de gand sa ii fac Deliei o programare la doctor ca sa ne dea trimitere la alergolog dar vremea de afara ne tine in casa.
In week-end am fost la a mea soacra si am primit un parfum http://www.amazon.co.uk/Jimmy-Choo-Eau-Parfum-40ml/dp/B004LE66UO miroase foarte bine la noi in romania costa 200 de lei.
De bucatarit s-a ocupat mama, o friputra la cuptor cu piure, o ciorba de stevie si op mancarica de cartofi si soacra mea mi-a trimis piftie si placinta de dovleac

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, vezi ce soacra ai ? Nu-ti face ea des cadouri ... si cand o face iti ofera ceva "consistent" . Pai dupa mani si pedi iti trebuia si un parfum ca sa intregeasca notiunea de beauty, nu ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Ai dreptate Mariana dar ar trebui sa isi schimbe si atitutidea puti9n vizavi de mine zic si eu.
Am treaba azi sa imi fac smotru si sa imi fac si timp pentru Delia sa mai invatam lucruri noi

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fewtelor dar pe unde ati disparut?
Pe mine m-a sunat educatoarea Deliei sa imi spuna sa platesc gradinita pe luna octombriesi eu acum chiar nu am de unde sa yi platesc deoarece banii de gradinita i-am bagat in medicamente

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Voi ce ma sfatuiti sa fac?I-am trimis educatoarei mesaj , nu cred ca va crapa cineva daca voi plati in luna noiembrie, mai sunt cateva zile

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Alina, decat sa mai ai discutii inutile cu educatoarea, mai bine te imprumuti si platesti . Exista termen limita pentru achitarea taxei de hrana. La noi e 20 ale lunii.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana chiar nu am de unde sa platesc plus ca m-am imprumutat sa ii mai iau medicamentele care mi le-a prescris doctora ca am sunato astazisi nu sunt singura sunt altii care nu au platit nici pe stemptembrie, decat sda las copilul fara medicamente mai bine platesc pe 10 knd ia al meu banii si gata oricum ea pana nu platesc nu o duc

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Citat:
citat din mesajul lui alina_satena

Mariana chiar nu am de unde sa platesc plus ca m-am imprumutat sa ii mai iau medicamentele care mi le-a prescris doctora ca am sunato astazisi nu sunt singura sunt altii care nu au platit nici pe stemptembrie, decat sda las copilul fara medicamente mai bine platesc pe 10 knd ia al meu banii si gata oricum ea pana nu platesc nu o duc

http://alinahandmade.blogspot.com/


Nu stiu ce sa mai zic.... Doctorita iti prescrie medicamente fara numar..., ma gandesc ca daca o duci dupa o luna la gradi o luati de la capat cu problemele de sanatate . Si iar ma intorc la doctorita si spun ca avand un intreg istoric in ale racelilor ar fi trebuit sa va prescrie un tratament de intarire a sistemului imunitar. E un cerc care se invarte in continuu.... Poate reusesti vre-odata sa ai ceva banuti si sa va programati la un medic homeopat .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Buna dimineata !

Io-s pe-aici , am trecut sa pregatesc !


O zi buna tuturor !

Mergi la inceput