**Prichindei nazdravani 2008 in blugi!**(2)

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Buna,

Eu mai vreau, ma tampeste vremea( bine acum sunt mofluza ca bate si vantul si i-mi deranjeaza parul).

nyny draguta nustiu daca am fost inspirata sau nu, dar mi-sa parut anormal sa-i dau antibiotic daca nu stiu ce este? ii dau 5 zile de antibiotic ca, atunci cand am rezultatul sa vad ca nu trebuia xx fiindca este rezistent la substanta activa a respectivului antibiotic si trebui yyyyy, si atunci fac experiente pe copil ii mai dau inca 5 zile de antibiotic, daca vreau experimente sa fac pe mine, sau mai este o varianta sa nu fie nevoie de antibiotic deloc.
Iam facut un tratament -panadol-ibalgin-biseptol- si siropel de tuse/expectorat, aerosoli cu fluimucil+ ceva care imi scapa acum + ceiut cu propolis si vit C, vad ca este spidi-gonzales.
Apropoo sa-mi spuneti si mie cu ce faceti voi aerosoli, fiindca fluimucilul miroase foarte ura, aseara mi-a spus : mami dar asta miroase a ou clocit( am ramas masca, fiindca niciodata nu a mirosit un ou clocit).

Probabil ca David se resimpte dupa ce a fost bolnavior dar este bine un control ptr. linistea ta sufleteasca.

MarianaPop multumesc ptr. cafea.


alina_satena gata mancarica( oare nu o inventa astia o mancare sub forma de pastila,bine sa fie si fara eeu-ri)

O zi buna fetelor






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Denisa gata sper sa mai imi ajunga mancarea ptr maine ma rog.Astazi am fost la fata cu curatenia.Am fost la piata am luat 1 pui k 20 de leiu am dat pe el aripi am dat 10 lei pe 1 kg niste pere, putin salam niste verdeata, niste conopida

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salutare fetelor !

Am ajuns si eu tarash.... Am o indigestie de toata frumusetea . Sunt pe covrigi si ceai de "fenta" si-mi bolboroseste in stomac de zici ca fermentez . Am luat si ceva pastile si astept sa-si faca efectul...

Nyny, ma bucur ca David e bine ! Slava lui DD ca Mara n-a luat nimic. Multumesc de info , noi am incercat din alea si nu i-a placut gustul , le-am rontait eu.

Denisa, . In privinta aerosolilor Nyny e experta.

Alina, ! Sper ca si Delia e mai bine !





Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Delia la fel de tare tuseste

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns denisa220972 spune:

Citat:
citat din mesajul lui nyny
[ Luni deja incepuse sa-i curga nasul, si avea ochii tulburi.. si am inceput sa-i dau asta (sunt niste pastilute care se tin in gura pana se topesc) si Corizalia.. alternat.. cam cate 4 de fiecare pe zi.. cum o prindeam cum ii dadeam... miraculos, si-a revenit copilul, a scapat nevirusata..


draguta asa ceva ii dau eu nazdravanei dar varianta cu pliculete, il prepar cu apa calduta si il bea subforma de ceiut. Sunt putin scumpute dar sunt ok( 20 de pliculete 32 ron).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Fetelor va ofer cafeaua de dimineatza si ceaiuri pentru cele bolnavioare si va astept la

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns MarianaPop spune:

Salutare!

Alina, multumesc de cafea . Ce mai prestezi azi? Ceva deosebit pentru we?

Denisa, ! N-am stiut si de variata pliculete . O sa-i placa sigur .

Azi e mare sarbatoare:
La multi Dumitrilor/Dumitritelor, Miticilor/Mitutelor !

Si altceva:
Nu uitati ca se schimba ora in we . Yupiii dormim mai mult cu o ora .

Copil talentat :






Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Mariana ptr week-end preswtez manichiuyra si pedichiura mea

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Gherman_in spune:

Bine v-am regasit....dupa un car de ani.Sper sa intru si eu mai des,acum ca am trecut peste niste hopuri destul de mari.Pe 1 incepe randunoiu serviciul si o sa am mai mult timp liber.Sa scapam si de raceli,ca Iarina de o sapt.e cobza

App,mai da cineva o cafea?Ca parca mi-e pofta.
Va pupacesc pe toate,si sa stiti ca mi-a fost dor de voi,sincer!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_satena spune:

Tatiana si noua ne-a fost dor de tine, bine ai revenit printre noi

Mergi la inceput