Buburuze de mart-apr2013(7)!

Raspunsuri - Pagina 4

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns danina spune:

Vad ca deja vorbiti de bb miscatori . Buburuza noastra se intinde si se strange cred ca face gimnastica deja sa iasa cu silueta perfecta . Numai ca imi sta mai mult pe partea dreapta si ma cam jeneaza uneori. Eu nu stiu ce am ca e total diferita ....nu imi vine sa mananc nimik si totusi kg merg cate putin, nu stagnam.

Rabdare la mamici care inca nu il simt pe bb. Rebi a miscat mult mai greau chiar aproape de 20 de sapt am simtit-o asa mai bine.

Saptamana viitoare din nou la control sa o vedem pe maimutzica.

Sunt in schimb tare trista, o buna prietena a pierdut sarcina la 13 sapt si era la bb 2 sperau la o fetita, dar s-a intamplat, eram mamici impreuna si ne bucuram enorm. Acum sper sa le dea Doamne Doamne altul ca sa nu mai sufere asa mult.




Danina 19 sapt. cu bb

mami de Rebecca- Elena (26.12.2010) si Paula-Diana (20.10.2004)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria-r spune:

Buna fetelor!
Imi fac si eu putin timp sa va scriu ( de citit am citit tot). Am facut DT si a iesit bine. Mi s-a mai luat o piatra de pe inima. Ii multumesc la DD ca a fost bine si de data asta.
Va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns rosanne spune:

Buna
Bun venit noilor mamici, sarcina usiara si bbi sanatosi!

Noi se pare ca vom avea baietel (95%) ceea ce ne bucura pe noi.Speram sa ramana asa.

Eu nu stiu cat o sa stau acasa....cu Diana am stat 2 ani si tot in jur de 12 mil am luat. Stie cineva dc optez pt doi ani si ma intorc mai devreme, primesc cei 500 ron?


Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu 15+


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cos_minutza spune:

Hello burtici cu buburuze

Azi a fost la servici,nu mi-am vazut capul de cat am avut de lucru,deh am cam ramas in urma
Rossane felicitari pt baietelDin cate stiu eu da,se da cei 500ron daca te intorci mai repede
Maria felicitari pt DT
Piscotel sanatate fetei

Eu o sa optez pt 2ani,nu am nu stiu ce salar si oricum nu o sa am cu cine lasa copilul.

M-a cam obosit serviciulAm pus sa fac si ceva mancarica,la noapte o sa dorm tun

Va pup pe toate!!!!



Cosmi 14+ deocamdata
Multmesc Doamne si ajuta-ne in continuare


"Visurile noastre antreneaza simturile si simturile noastre ne conduc din nou catre visuri"
Amos Bronson Alcott

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tusferi spune:

Eu cred ca nu este atat de important cat de mult stai acasa, ci cat de mult te ocupi in general de copil, cata atentie ii acorzi atunci cand esti cu el. Am prietene care au stat acasa doar 6 luni si au copii olimpici, destepti si mult inaintea altor copii cu mame casnice. Stiu si mame care au stat 2 ani acasa si care nu s-au ocupat suficient de copii, de au ajuns la 3 ani la gradi fara sa stie sa lege o propozitie.
Eu am rate, o am pe mama care ma va ajuta cu copii, fosta profesoara, am toata increderea ca sunt pe cele mai bune maini, deci nu am de ce sa ma simt vinovata ca ma intorc la job dupa 1 an.
Noi am fost la eco azi si se pare ca avem fetita si baietel.
Va pup si o seara frumoasa!

Mutatie 677 C>T in gena MTHFR in stare heterozigota, Mutatie -675 4G in gena PAI- I A in stare heterozigota, Mutatie fact. XIII - genotip heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nicole_tm spune:

Buna seara, fetelor!
Vin si eu (in sfarsit!) cu rezultatele de la DT: bebe e perfect sanatos, extrem de activ (am dus munca de lamurire sa stea mai calm, abia dupa jumatate de ora buna i-a prins doctorul poza cu nasucul), i-am vazut toate degetelele, dar aparent e pudic/a si nu ne-a aratat ce va fi.
Eh, mai stam vreo 5 saptamani in suspans si il/o vom striga tot bebe :)

Noapte buna si linistita tuturor!

13+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paulinio spune:

rosanne, pe legea actuala nu beneficiaza de acest supliment decat parintii care au obtat pentru cic 1 an. Pe legea care e acum in promulgare se extinde acest stimulent si pentru cic 2 ani. Asteptam sa se publice legea si vom vedea exact ce contine. (pune intrebarea si la legislativ... )

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Neata fetele, va invit la un suculet de lamaie ca mi-e rau de zici ca am 7s

Maria , Nicole , felicitari pentru DT bun

Casandra asa am gandit si eu ca nu am nimic de pierdut in privinta serviciului si mai bine imi petrec timpul cu copii. Le inteleg perfect pe fetele care se vor intoarce mai devreme dar la mine balanta inclina la 2 ani

Piscotel si Robert e tare racit si de azinoapte tuseste groaznic, bineinteles ca mi-a facut programare abia maine dupaamiaza...noroc ca nu are febra

Tusferi felicitari pentru pereche,cared ca esti tare fericita
'
Am inceput sa simt si eu bubulina dar noaptea si 'noroc' cu baiatul bolnavior ...ca nu prea dorm de vreo 3 nopti bine ca altfel nu o simteam

de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mara-i spune:

Rosanne felicitari pentru baietel

de Robert Andrei(18.05.2009) si 15+
Invata sa-ti scrii durerile pe nisip si bucuriile pe stanca( Sf.Augustin)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns casandralin spune:

Citat:
citat din mesajul lui rosanne

Buna
Bun venit noilor mamici, sarcina usiara si bbi sanatosi!

Noi se pare ca vom avea baietel (95%) ceea ce ne bucura pe noi.Speram sa ramana asa.

Eu nu stiu cat o sa stau acasa....cu Diana am stat 2 ani si tot in jur de 12 mil am luat. Stie cineva dc optez pt doi ani si ma intorc mai devreme, primesc cei 500 ron?


Roxy, mamica fericita de Diana (20.04.10) si cu 15+





da, primesti cei 500 ron. atentie mare insa la angajator! la noi a fost o colega care a fost fortata sa-si ia CFS si in cazul asta pierzi stimulentul de insertie.

20 +
http://lmtf.lilypie.com/q83Kp3.png

Mergi la inceput