Asp. opt.!Felicitari Ankylya, Mrenescu,DenyAnd!

Raspunsuri - Pagina 8

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

'Neata

Maria felicitari, sarcina usoara si la termen cu un sanatos

ce-mi ridica moralul vestile astea bune

restul fetelor unde sunteti?

va pup pe toate

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ankylya spune:

neata fetelor
mrenescu beta cu numarul 3 astept, rezultatul cand vine medicul la vizeta la 11. asta cu cate saptamani am nici nu stiu ce sa raspund dupa ultimul ciclu eu maine fac 7 saptamani dar nu am atatea deoarece eu am ovulat in ziua 26 de asta stau si in spital sunt asa debusolati la inceput nu m-au crezut ca eu am ovulat in ziua 26 dar la ultima eco doctorita mi-a dat dreptate ca si dupa calculile ei asa ii iese conceptia in 23 septembrie.
va pupacesc sa aveti o zi buna




*****************
In dragoste, ca si in vis nimic nu e imposibil.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns moni05 spune:

Buna fetelor!
Va astept la o si al un ceai pentru gravidute!

Mrenescu sa ai o sarcina sanatoasa, si un bebe sanatos si vioi! :)

Mimi CA125 mi-am facut-o prin ziua 20 CM, medicul mi-a spus ca nu are inportanta, ca nu este legat de ciclu.

Ana178081 LA MULTI ANI!!!! Sa fi sanatoasa si sa ai parte de mult bine in viata!

Didi stai linistita sigur chistul este endometriozic.O sa te operezi si vei fi bine!

Eu Sambata nu mi-am putut face si restul analizelor pentru ca pare-se e musai sa ai trimitere stampilata si parafata de medic, altfel mg degeaba, se pare ca este o noua directiva de la 1 Octombrie.
Asadar va sfatuiesc sa va luati trimitere pentru analize inainte de a merge la recoltare.
M-am umplut de nervi, ma pregatisem, am baut vineri seara si vin, Sambata dimineata doi litri de apa, pare-se degeaba.
Azi dupa - amiaza merg la ginecolog sa se uite pe analizele pe care le am deocamdata si sa imi dea trimitere parafata.

Sa aveti o saptamana frumoasa!




Gena MTHFR - mutatie C677T heterozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Ah, pai daca voi ati conceput in 23 nu suntem chiar asa departe una de alta fiindca noi cred ca am conceput pe 27 septembrie. Si eu sunt complet ametita ca nu stiu exact cate saptamani am. Dupa calculele mele cred ca joi fac 5 saptamani.

Ei si pentru ca tot stau eu cu morcovu' tocmai am venit de la baie unde am observat ceva secretie roz pe hartie. Acus ma rog la DD sa fie totul bine si as mai lua un nospa ca sa linistesc lucrurile pe acolo.

Uffff....maine clar beta!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna ziua!
Scuzati ca dau buzna aici ,dar vreau si eu s-o felicit pe mrenescu ,sa-i urez sarcina usoara si un bebe sanatos!
Nu stiu daca ma cunosti dar eu te stiu de la odiseea boboceilor cand ,din pacate, am pierdut sarcina cam in aceeasi perioada.
Se pare ca ne-au purtat noroc fetele de la bobocei, ca uite si tu si eu suntem din nou cu burtica la aceeasi odisee(asta daca vei dori sa ni te alaturi).
Curaj si incredere ca de data aceasta totul va fi bine.
Multa bafta!



Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Vioica sigur ca te stiu! Nici nu stii cat de tare m-am bucurat pentru tine pentru ca imi amintesc ca s-a tinut ghinionul de noi in aceeasi perioada ( odiseea care acum isi aduce pruncii pe lume).

Multumesc pentru felicitari, si le intorc. Sa dea Doamne-Doamne sa fie totul bine pentru noi de data asta, ca ma angajez sa tarasc un picior ca sa iau dupa noi toate aspirantele de aici.

Da fetele, Vioica si cu mine am fost colege de odisee dar din pacate am parasit-o in februarie. Ma gandeam ca e tare ciudat ca am ramas din nou exact in luna in care mi s-ar fi nascut primul bebe daca totul ar fi fost ok. Soarta asta are felul ei ciudat de a face glume.

Te imbratisez, Vioica si-ti doresc o sarcina usoara si fara peripetii. Dupa ce ma lamuresc eu ca e totul bine si cand n-oi mai face fata de atatea greturi, vin alaturi de voi la odisee. Pana atunci mai stau pe capul fetelor ca sa molipsesc cel putin cateva din ele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata gagici.
imi era dor de voi ca in ultimul timp nu am avut timp sa intru la voi.
Marie felicitari din suflet, eu zic sa fugi azi la beta si sa faci si o analiza de progesteron daca tot te intepi, sarcina usoara, negretoasa la termen si asa cum zicea Bob cu bebe cuminte.
Pe Deny nu o trece nimeni la titlu?
Anki stai linistita in spital atat cat iti cer ei, sigur bebe e bine dar esti sub supraveghere.Beta a crescut foarte frumos asa ca e de bine.
Fetelor eu am fost vineri la control dupa chiuretaj si e totul bine, mai avem o luna si jumatate dupa cum spune doctorita iar dupa aia intram din nou in cursa pentru bebe, pana atunci trebuie sa fac analizele imunologice, torch, listeria, vdrl, hiv ca celelalte toate le am facute, trebuie trimitere si pentru astea oare?
Daca le mai fac si pe astea si sigur le fac cat de curand bifez toata lista gata de pe prima pagina.
Va pup si sper sa fie cat mai multe vesti bune.

Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Din pacate Medicover recolteaza numai pana la ora 13 deci nu mai pot ajunge azi la ei.

Asta e, merg maine si cu Dumnezeu inainte.

Iar m-a lovit pesimismul ca tot asa rozalie e secretia de pe hartie

Offf...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mimi32 spune:

Mersi de raspuns, Moni .
Daca e vorba de analizele de trombofilie, la Synevo, mie mi-au cerut parafa si in 2010, noroc ca pana la urma a venit un doctor de la ei si a pus parafa. Daca e vorba de alte analize e aiurea ca eu tocmai voiam sa ma duc sa fac analiza de care vorbeam.
Pup toate fetele!
Felicitari Ankylya, Deny si Mrenescu! Sa va stresati cat mai putin! Si eu as fi la fel in schimb sunt convinsa .

MTHFR A1298C homozigot, PAI-1 675 4G/5G heterozigot
1 sarcina oprita in evolutie in 2009, 6 saptamani (inainte de a afla de mutatii)
Tratament: Femibion 1/zi, Aspenter 1/zi, Magne B6 2/zi, Acid folic, Euthyrox

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns miky82 spune:

Deny, Maria felicitari pentru sarcina!!!!! sa aveti parte de cele mai frumoase momente... o sarcina usoara si dusa la termen cu un bebe sanatos!!!!! ce imi place cand plecati in grup la odisee, sper sa mai trageti pe cineva de aici sa fifi cat mai multe!!!
pe toate imi sunteti tare dragi.

Mergi la inceput