Asp. opt.!Felicitari Ankylya, Mrenescu,DenyAnd!

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dana0000 spune:

Dragelor am 4cutii de utrogestan 200mg pe care le donez, daca aveti nevoie sa imi dati PM.Acum plec din Bucuresti dar pana luni sper sa ma intorc.
Am facut curatenie prin casa ca ne mutam si am dat de ele,e pacat sa expire.
Va pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Buna. Dana, as avea eu nevoie de 1 cutie de utrogestan de 200.

Mrenescu, eu in primele 3 zile de intarziere am facut 8 teste diferite. Toate liniutele erau la fel de pale. Am inceput aspenter si medyn si beta a inceput sa creasca. Sanii au fost la fel de sensibili (adica destul de putin sensibili)pana prin sapt 12, acum sunt mult mai putin sensibili.

Angy_angela, bine ai venit. Ca teste de ovulatie eu am folosit Oview si au fost bune.



14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit 1 la 2 zile, Euthyrox 100, Medyn 1 la 2 zile, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns angy_angela spune:

Mutumesc mult emilia.m Am sa incerc si eu testul oview care sper sa dea randament. Aaaa si mai am inca o intrebare (sper sa nu stresez prea tare) daca mucusul cervical(ca albusul de ou) nu exista asta inseamna ca nici nu am ovulat luna respectiva? sau se poate ovula si sa n ai nicio scurgere vizibila? multu.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Fetelor va multumesc mult pentru sustinere. Nu stiu ce m-as fi facut fara voi pentru ca doar voi puteti intelege si spaima si nerabdarea si sentimentele contradictorii. M-am mai linistit putin fiindca la testul de ieri dupa amiaza liniuta a iesit mai pronuntata decat la cel de alaltaieri deci beta creste. Mi s-a facut rau de la mirosul de carne la gratar deci bobita mica incepe sa-si faca de cap. Sanii sunt in continuare tensionati dar nu mai dor chiar asa tare. Maine dimineata sper ca SC sa-mi arate doua liniute grase si frumoase. Va pup.
Dana eu nu iau inca utrogestan fiindca mi-e frica sa administrez ceva fara sa zica medixul. Dar daca imi zice o sa-l cer. Multumim de oferta. Pup

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Mariiaaa ce vesti bune ne dai IUHUUUUUUUU Hai bebe, hai bebe! Hai bebe de MRENESCU sa cresti mare si sanatos la mamica ta in burtica si sa stai acolo la caldurica PANA LA TERMEN

Ti-am zis eu sa stai linistita, ce ma bucura vestea de azi

FELICITARI mamicuto!





Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Gata, mi-o si trecut raul de azi dimineata , la vestea buna data de tine, mi-a facut bine



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Yo tot zic sa iei ceva pt sustinerea sarcinii, utrogestan sau duphaston, ce ai la indemana.
Ca rau nu are ce face, mai ales duphastonul, ca mai are inca o functie, careia am uitat explicatia exacta. MeAlex des repeta despre duphaston
Eu prima data il iau si ma simt mult mai bine de la el decat de la utrogestan.



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Maria, vreau sa te trec la titlu

Imi dai voie?



Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Bob_Pixel spune:

Hello, girls !

Bai, Marie, nu stii ce e bun. Gratarul rulz, traiasca friptanilii!!! Ma bucur tare tare mult ca se coloreaza mai bine testele, Doamne-ajuta sa aduca barza un/o/niste mai multi Gemenei sanatosi si CUMINTI.

De acum incolo o sa-mi schimb urarile in : Sa ai bebe cuminte !!
Asadar, Beibi cuminti la tat poporul!!!!!!!!

Mami de dragonita Iris !

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mrenescu spune:

Deny, nu nu inca, te rog. Maine dupa test daca totul e ok. Nu stiu ce sa zic despre utro pentru ca eu data trecuta cred ca am pierdut din cauza tiroidei. Eram in pauza dede tratament. Acum sunt pe pastile de vreo 3 saptamani si culmea e ca a aparut si bebe. N-as vrea sa iau nimic fara sa zica doftoru.
Bob numai citind despre friptura simt cum ma ia cu greata...dar e de bine deci nu ma plang. Sa stii ca mi-a trecut si mie prin minte ideea ca s- a colorat cam mult la aprox 24 de ore so i-am zis consortului. El cica primim cu entuziasm tot ce ne da DD. As vrea sa-l vad daca in ipoteza colicilor in dublu exemplar ar mai fi asa incantat!

Mergi la inceput