Juniori de Iulie - August 2004 * (104)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

neata
felicitari Carmen pentru rezultatele iepurilor!
Andries, indura-te indura-te!! ca chiar merita despre evaluarea la Constanta - inspectoratul a decis sa nu se mai organizeze, cine stie ce circ or fi avut. ca se stransesera si banii, au fost invatatoarele obligate sa ii dea inapoi....
o zi frumoasa sa aveti!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns amironeanu spune:

Neatza!

La noi de doua zile e ceata, drept urmare ne este taaare somn la toti.

Stefi a luat 91 de puncte la matematica, a gresit trei exercitii, eu m-am ofticat pentru ca lucrase exercitii asemanatoare cu doamna, deci nu a fost prea atenta. In schimb imi place ca acum vrea sa lucreze mai mult, sa vad cat o tine.

Am primit si noi instiintare de vaccin, doar antipoliomielitic. Noi ne-am dat acordul, il facem, dar nu stiu cand.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Neatza
Felicitari tuturor copilasilor pentru rezultatele la concursuri .....eu am zis si ma repet ei sunt o generatie de exceptie asa ca diferenta intre ei se va face cu aceste concursuri in care se cere si altceva decat in programa...
Andries de obicei rezultatele se afiseaza pe site-ul scolii unde s-a tinut concursul....noi in week-end am prestat un test dat la evaluare in 2009toate exercitiile erau cu trecere peste ordin...mi s-a parut mai dificil decat cel de anul acesta....io tot incerc sa o obisnuiesc sa-si schiteze rezolvarea pe ciorna ca sa-i vina mai usor...
Mi-am dat seama in week-end de ce eu ma inteleg asa de bine cu mandra...pentru ca ea isi consuma "energia" razboindu-se cu tacsu....duminica gorodelul ii tinea morala care se incheia cam asa "daca o sa ma asculti pe mine ai sa ajungi cineva in viata!"....mandra zice repede "pai atunci da-mi exemple de persoane care te-au ascultat si au ajuns mari!"
hai pupicei

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

Ioana, precis ai descarcat subiectul de etapa I din 2009? ca l-am facut si noi si nu vad treceri peste ordin... http://evaluareineducatie.ro/client/files/1255939912+Clasa2_Subiecte_Matematica2009E1.pdf

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristalina spune:

Neata!

La noi invatatoarea nu face nimic altceva decat ce este in manual. Au o culegere suplimentara destul de stufoasa la mate unde mai intalnesc altfel de exercitii si fiecare le rezolva asa cum se pricepe... La romana au o culegere cu ortograme, dar nu lucreaza in clasa dupa ele, acasa fiecare cat poate (ce s-ar fi facut daca aveam un program ca al robertei!?)

Asa cum ziceam si ieri, nici nu se pune problema de concursuri de acest gen.

Ioana, si eu incerc sa o obisnuiesc pe Mariuca dar uita...:)

Mariuca ieri si-a facut toate temele pe care i le-am dat pana am ajuns acasa. Drept pentru care a avut voie sa iasa afara la joaca dupa ce a terminat tot ce avea pentru azi.
Promisiunea-i promisiune.
Azi parca vad ca iar am surprize... la noi e cu una calda, una rece, nu ne plictisim

Trebuie sa fac o selectie a pozelor din excursie dar nu prea am timp.

O zi buna sa avem!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns g_ioana spune:

Roxi ai dreptate....acum am vazut ca doamna le-a dat subiectul din februarie 2009
http://www.evaluareineducatie.ro/client/files/Clasa2_MATEMATICA2009.pdf
..

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxanaz spune:

hahahahaha eu intentionat am luat doar cele de etapa I, m-am gandit io ca alelalte or fi mai avansate....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kim222 spune:

la noi dna face numai chestii grele...mult mai mult decat in manual.
azi a fost prima zi de colaborare..si am inteles ca au facut numai probleme grele si au lucrat ff mult...abia astept impresii de la copil,copil care este pedepsit fara TV ..deloc..doar in we 2 ore
azi am tot incercat sa -l faca sa nu fie timorat sa intrebe daca nu intelege...cica NUU..ca se supara dna!..i-am explicat ca acolo nu-i ca la scoala unde trebuie sa se ocupe de toti..si ca asta este in loc sa mergem la chitara si un sport dam banii pe mate si romana (noroc ca a platit bunica)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Citat:
citat din mesajul lui roxanaz

neata
felicitari Carmen pentru rezultatele iepurilor!
Andries, indura-te indura-te!! ca chiar merita despre evaluarea la Constanta - inspectoratul a decis sa nu se mai organizeze, cine stie ce circ or fi avut. ca se stransesera si banii, au fost invatatoarele obligate sa ii dea inapoi....
o zi frumoasa sa aveti!


asa ceva numai in mareata noastra patrie se poate intampla!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Andries spune:

Kim, mai bine dai banii pe chitara si sport, din punctul meu de vedere. Eu am fost asa fericita cand l-am vazut astazi ca a venit din excursie, fericit ca a fost desemnat " regele excursiei " de catre un autocar de copii (49 de pici de a IIa) ... ii jucau ochii in cap de incantare si oricum daca incepi un sport de la 7 ani ai sanse sa ramai "fit for life". Cred ca orele in particular cu o doamna asa mai scorpie de felul ei ii vor zdrobi curajul de a mai deschide gura cel putin in interiorul sistemului scolar romanesc. Da-le dreaq de FB uri chiar conteaza asa de mult? Uite noi mai luam si cate un B (ori e pe scris urat ori e pe neatentie si uituceala) si dormim destul de bine.

Mergi la inceput