Toate forumurile Generatia 'Desprecopii.com' / Teme specializate  Clubul scutecelor (1-4 ani)

Alaturi de IULIA! Ghiocei martie-aprilie2009 *448*

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 33

pisigri

5505 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui pisigri  Trimite mesaj yahoo luipisigri Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisigri un Mesaj Privat
Citat:
citat din mesajul lui silvi8

salutare!
asadar v-ati distrat la concertul pentru Iulia. Imi pare rau ca s-au strans asa putini banuti...dar ma bucur pentru vestile bune referitoare la starea ei actuala.

gigelica, condoleante. imi pare rau pentru socrul tau

eu am dus masina la reprezentanta si au sunat azi ca ma costa in jur de 2500 euro reparatia. si inca nu stim daca sa o mai reparam sau ba...

silvi mama CRINEI

august2012

Povestea CRINEI

Aici cred ca trebuie sa fiti f practici. Cu banii astia, va luati o alta masina macar la fel de buna cum era asta inainte de accident? Ca trebuie sa tii cont ca dupa reparatie, va fi o masina care a suferit o reparatie majora, nu va fi "ca noua" cum era inainte....

IULIA va invinge CANCERUL

http://pisigri.blogspot.com/

Mami de Ilinca (5.03.2009) si 29+
Mergi la inceput

pisigri

5505 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Visiteaza pagina lui pisigri  Trimite mesaj yahoo luipisigri Adauga semn de carte la raspuns Trimite pisigri un Mesaj Privat
Bine ca Iulia e mai bine decat ne asteptam/stiam...!!

Mergi la inceput

inapreda

6492 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiinapreda Adauga semn de carte la raspuns Trimite inapreda un Mesaj Privat
Hola,

Sint super vestile despre Iulia.

pentru Pisi. Novusel, nu-l...organizezi pe Pisi sa...organizeze un "curs gospodaresc" pentru tatici?

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.
You have a body" - C. S. Lewis

Mergi la inceput

inapreda

6492 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiinapreda Adauga semn de carte la raspuns Trimite inapreda un Mesaj Privat
Vad ca nu e nimeni, nici aici, nici "dincolo", asa ca merg sa-mi fac un spanac.

Si, daca nu propune nimeni, propun eu o tema care mi-ar placea sa fie permenenta (desi inca astept o propunere mai...spicy ): ce mincam azi? Stiu ca este un topic dedicat dar as prefera sa scriem si aici pentru ca ar putea fi o susa buna de inspiratie.
Incep eu:

Pentru Jambo: mazare cu sos de rosii (de post)
Pentru mine: spanac sote cu ochiuri

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.

Mergi la inceput

pisigri

5505 Mesaje
na ca mi-ai dat de lucru pe ziua de azi :)))))
Ma duc si eu sa produc niste spanac. Al tau e congelat sau proaspat?

Azi nu stiu ce mincam, acum aspir la spanac cu ochiuri :))). Ieri am facut lapte cu gris :)))) alaltaieri orez cu lapte. Vad ca-s in etapa de dulciuri....

Mergi la inceput

inapreda

6492 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Azi nu stiu ce mincam, acum aspir la spanac cu ochiuri :))). Ieri am facut lapte cu gris :)))) alaltaieri orez cu lapte. Vad ca-s in etapa de dulciuri....

Congelat; am facut o punga mica, cit sa maninc eu o data; dar am facut si un soi de pate vegetal care nu era in plan si care a iesit fff. bun;in blender: linte, fasole, usturoi, ierburi, sare, piper si ulei de masline; il maninc acum cu morcovi si e

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.

Mergi la inceput

pisigri

5505 Mesaje
Citat:
citat din mesajul lui inapreda

Citat:
citat din mesajul lui pisigri

Congelat; am facut o punga mica, cit sa maninc eu o data; dar am facut si un soi de pate vegetal care nu era in plan si care a iesit fff. bun;in blender: linte, fasole, usturoi, ierburi, sare, piper si ulei de masline; il maninc acum cu morcovi si e

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.

Eeee, pt asta trebuie sa ai ingrediente pregatite....
Eu tre sa ma gandesc cu o zi inainte daca mi se face a manca fasole, ca pana o inmoi, pana o fierb....

Bebelina-shtrumfulina, esti bine??

Mergi la inceput

novus

10566 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite novus un Mesaj Privat
Aoleu Inapreda, ma faci sa murdaresc tastatura
Chiar mi-e pofta de spanac, ma duc sa cumpar pe maine si asa nu avem mancare, numai bine il preparam diseara !

Noi azi avem piure + tocanita vanatoreasca (ff buna, cu carne de mistret, am primit-o de la unchiul lui Pisi )

Mami lui www.flickr.com/photos/31088780@N05/" target="_blank">Alexandra (03.03.09)

IULIA va invinge CANCERUL !!

http://iulia-elena.blogspot.ro/

Mergi la inceput

inapreda

6492 Mesaje
Pisigri, eu am tot timpul conserve de linte, naut, fasole (pe cutie scrie ca au doar apa si sare)

"You don' t have a soul.
You ARE a Soul.

Mergi la inceput

anamariame

3879 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite anamariame un Mesaj Privat
Ziua buna!
Stiu ca nu am scris de o vesnicie, de fapt stiu exact de cand nu am mai facut-o, ca imediat dup-aia am avut sedinta cu parintii la gradi la Eva. Am avut o perioada aglomerata, si foarte stresanta.
Sedinta a fost super, pe langa faptul ca fiecare educatoare a facut cate o prajitura, la final, am avut targ de jucarii, si fiecare copil a scos la vanzare ce a considerat el. Eva a facut cei mai multi bani, pentru ca la ea totul costa 5 lei, si nu am reusit decat foarte greu sa o induplec pe ici pe colo
Dupa mini-vacanta in Odessa, am fost la Dorna, la un curs despre inteligenta emotionala, foarte-foarte interesant. Diseara avem lansare de album la Bogdan Ota, si e necesara tinuta de gala. Am emotii mari cu ce am ales, dar sper sa fie in regula, e prea tarziu sa ma mai razgandesc
Astea ar fi partile bune. Ce ma intristeaza si ma framanta e ca de cand m-am intors, Eva nu mai vrea la gradinita. Fiecare dimineata e un cosmar de-a dreptul, plange in hohote, tipa si ii citesc disperarea pe chip cand o las acolo. De doua zile o duce sotul meu dimineata si e ceva mai bine, plange mult mai putin, insa tot plange. E ciudat, pentru ca dupa-masa cand o luam, nu se da plecata...Motivul nu este unul singur, major, ci sunt mai multe, marunte: a fost plecarea mea, apoi faptul ca ea nu iubeste somnul de pranz si acolo tb sa doarma, e si foarte sensibila, si are o doamna foarte faina, insa corecta, iar Evei nu ii place mereu cum pune ea problema. Simte ft tare nevoia de afectiune la gradi, i-a spus educatoarei sa fie ea mamica ei cat eu sunt la serviciu, iar ea i-a raspuns ca ii este doar educatoare, si iubeste toti copiii la fel de tare. O cauta mereu sa o ia in brate, vrea tratata diferit si nu primeste acest tratament acolo, si de aici si nemultumirile ei. Sper ca aceasta saptamana de-a dreptul dificila sa nu se multiplice pe viitor, caci ea nu e singura care plange dimineata

Mergi la inceput
Pag. din 33 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate - 20 | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com