Copii care musca

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Am discutat cu ambele educatoare si fetita respectiva a fost urmarita cu mare atentie. Abia ieri seara am primit confirmarea de la educatoare ca am avut dreptate.
Ma simteam si prost ca am exagerat eu cumva, desi eu imi cunosc copilul si stiu ca mi-a spus ce s-a intamplat.
Deci, fetita a fost prinsa de cateva ori in flagrant delict, a fost oprita, nu stiu exact ce masuri au luat educatoarele, cert este ca s-a terminat cu muscaturile. Pentru moment cel putin.
Fetitei mele i-am explicat sa nu mai lase pe nimeni sa o muste sau sa ii faca ceva, sa strige imediat la doamna daca se intampla ceva.
Nu stiu daca s-a luat legatura si cu parintii fetitei. Sper ca da. Si mai sper sa fie ajutata sa depaseasca acest moment.
Daca intervin schimbari va tin la curent.

Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carmencat spune:

Minunea a tinut... cat a tinut.
Astazi mi-a povestit ca fetita respectiva nu ii mai musca pe altii, dar se musca singura si ii roaga si pe ceilalti copii sa se muste.
Am intrebat de mai multe ori in diverse forme cum adica ii roaga?? Da, mami, ii roaga sa se muste. Pai si copii ce zic? Ce sa zica? Se musca, daca ii roaga... si a ridicat din umeri si manute cu palmele in sus asa sfatoasa.
Pai si tu ce ai facut? Eu am vorbit cu ea, mami, dar nu ma intelege. Cum nu te intelege mami? Ce i-ai spus? I-am spus ca noi suntem oameni, nu catei, si nu muscam.
Tu te-ai muscat? Da, m-am muscat si eu o data ca m-a rugat frumos, intelegi mami? M-a rugat frumos! Dar nu mi-a placut.



Nu te ingrijora de ceea ce gandesc oamenii, nu li se intampla prea des.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Poate un consult la un homeopat bun ar ajuta fetita problema!

Mergi la inceput