Creare grup Facebook - cum fac?

Raspunsuri - Pagina 2

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Nu tine de numarul de grupuri. Teoretic, ar fi trebuit sa ai butonul de 'create groups' fara sa fie nevoie sa faci parte din vreun grup. Pe de alta parte, Facebook are bug-uri cat cuprinde. Si m-am gandit ca e posibil sa aiba dreptate cine ti-a zis ca, daca te inscrii intr-un grup, dupa aia iti apare si butonul.Fiindca, de exemplu, daca faci parte din mai multe grupuri, nu mai vezi sub 'Groups', butonul de 'create group', ci o sa vezi 'more'. Asa ca e posibil sa fie vreun bug acolo. Facebook atentioneaza pe undeva prin 'help' ca ia, uneori, pana la 24h pana cand observa modificarile facute in cont.

Nina zicea urmatorul lucru: 'Home' este fereastra in care iti apar ce-au postat ceilalti pe profilele lor. 'Profilul' este fereastra care iti apare cand dai clic pe numele contului. Fa clic pe nume si apoi pe home ca sa vezi diferenta. Setarea standard este sa-ti apara la deschidere 'home'. Alteori, functie de setarile facute, ti se deschide direct pe profil.

Cu ideea ca dupa perioada de tatonare o sa te descurci fara probleme cu FB ai fi cam prea optimista :) Astia se plictisesc teribil acolo si schimba cate ceva in fiecare luna (si, de obicei, in mai prost si mai complicat). Sau, poate, una din conditiile de angajare e ADD, forma severa :)

Sa zici cand reusesti sa faci grupul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zala

Nu tine de numarul de grupuri. Teoretic, ar fi trebuit sa ai butonul de 'create groups' fara sa fie nevoie sa faci parte din vreun grup. Pe de alta parte, Facebook are bug-uri cat cuprinde. Si m-am gandit ca e posibil sa aiba dreptate cine ti-a zis ca, daca te inscrii intr-un grup, dupa aia iti apare si butonul.Fiindca, de exemplu, daca faci parte din mai multe grupuri, nu mai vezi sub 'Groups', butonul de 'create group', ci o sa vezi 'more'.

Cu ideea ca dupa perioada de tatonare o sa te descurci fara probleme cu FB ai fi cam prea optimista :) Astia se plictisesc teribil acolo si schimba cate ceva in fiecare luna (si, de obicei, in mai prost si mai complicat). Sau, poate, una din conditiile de angajare e ADD, forma severa :)

Sa zici cand reusesti sa faci grupul.

M-am apucat sa trimit cereri la vreo 8 grupuri, dar vad ca dureaza pana raspund. Pana acum mi-au raspuns 2, insa nu vad nici o modificare.
In primul grup am fost acceptata de ieri, deci termenul de 24 de ore se cam apropie de final...uff, oare rezolv ceva daca le scriu celor de la fb? Dar...unde le scriu?

Cat despre prietenia mea cu fb...Vorbeam ieri cu o prietena si ma plangeam de problema cu grupul, ca nu-mi iese. La care ea "Stai, fata, linistita, ca mie mi-a luat 3 luni sa-mi fac cont". Spre deosebire de ea, eu am nimerit din prima, poate de-aia sper sa inteleg (cat de cat) cu ce se mananca.

Acum...nu ramane decat sa astept, sa vad ce se intampla pe masura ce sunt acceptata in alte grupuri... Nu?
Multumesc!

Androix, da, chiar vreau grupul meu...Hai, ma, ca nu cer atat de mult...doar un buton mic-mititel, acolo...


DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui Zala

Nu tine de numarul de grupuri. Teoretic, ar fi trebuit sa ai butonul de 'create groups' fara sa fie nevoie sa faci parte din vreun grup. Pe de alta parte, Facebook are bug-uri cat cuprinde. Si m-am gandit ca e posibil sa aiba dreptate cine ti-a zis ca, daca te inscrii intr-un grup, dupa aia iti apare si butonul.Fiindca, de exemplu, daca faci parte din mai multe grupuri, nu mai vezi sub 'Groups', butonul de 'create group', ci o sa vezi 'more'.

Cu ideea ca dupa perioada de tatonare o sa te descurci fara probleme cu FB ai fi cam prea optimista :) Astia se plictisesc teribil acolo si schimba cate ceva in fiecare luna (si, de obicei, in mai prost si mai complicat). Sau, poate, una din conditiile de angajare e ADD, forma severa :)

Sa zici cand reusesti sa faci grupul.

M-am apucat sa trimit cereri la vreo 8 grupuri, dar vad ca dureaza pana raspund. Pana acum mi-au raspuns 2, insa nu vad nici o modificare.
In primul grup am fost acceptata de ieri, deci termenul de 24 de ore se cam apropie de final...uff, oare rezolv ceva daca le scriu celor de la fb? Dar...unde le scriu?

Cat despre prietenia mea cu fb...Vorbeam ieri cu o prietena si ma plangeam de problema cu grupul, ca nu-mi iese. La care ea "Stai, fata, linistita, ca mie mi-a luat 3 luni sa-mi fac cont". Spre deosebire de ea, eu am nimerit din prima, poate de-aia sper sa inteleg (cat de cat) cu ce se mananca.

Acum...nu ramane decat sa astept, sa vad ce se intampla pe masura ce sunt acceptata in alte grupuri... Nu?
Multumesc!

Androix, da, chiar vreau grupul meu...Hai, ma, ca nu cer atat de mult...doar un buton mic-mititel, acolo...


DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

vzi grupul in care te-ai inscris si nu vezi butonul de create group?!

eu am un numar deh x conturi fb (nu conteaza de ce, nu dam iesplicatii) la toate vad butonul de create group, membru prin grupurile altora sunt doar cu un singur user.... la celelalte vad fix butonul de create group, e pe pagina "home" a userului, pe partea stanga a imaginii...

cum deschizi fb-ul sus in dreapta ai trei linkuri: profile, xxx(ca nu imi amintesc ce scrie), home....fa click pe home.... pe partea stanga sub poza ta printre toate cate sunt acolo ai create group...daca nu il vezi fa click pe toate "more"-urile...ca o fi ascuns sub vr'ounu...

altfel da datele contului unui "pro" si poate te clarifica

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

vzi grupul in care te-ai inscris si nu vezi butonul de create group?!

eu am un numar deh x conturi fb (nu conteaza de ce, nu dam iesplicatii) la toate vad butonul de create group, membru prin grupurile altora sunt doar cu un singur user.... la celelalte vad fix butonul de create group, e pe pagina "home" a userului, pe partea stanga a imaginii...

altfel da datele contului unui "pro" si poate te clarifica


Exact!

M-am gandit, m-am rasucit...mai clar de atat chiar nu pot explica . Asadar:
1. Ma loghez cu prima adresa de mail=contul "Raza"=am butonul de creare grup. Dar eu nu vreau grup pe contul asta!

2. Ma deloghez, ma loghez iar, cu a doua adresa de mail=contul "Raza vinde"=n-am buton creare grup. Si eu taman aici vreau sa fac grupul.
Deh, am eu un fix sa nu implic contul ala "de familie" cu afacerile.

Le-am scris celor de la fb si am explicat problema, poate s-o indura cineva sa ma ajute.

Edit: singurul More pe care-l am e cel de la Friends si zau ca nu are nimic de-a face cu vreun grup.

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

aha, eu la friends nu am butonul "more"... in fine eu cu voie fara voie sunt pe timeline...la tine habar nu am, pe orbeste e mai greu sa te prinzi de treaba

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Raza de soare spune:

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

aha, eu la friends nu am butonul "more"... in fine eu cu voie fara voie sunt pe timeline...la tine habar nu am, pe orbeste e mai greu sa te prinzi de treaba



Aha, asadar sunt lipsuri peste tot...
Cum spuneam mai devreme, nu ramane decat sa astept ori raspunsul celor de la fb ori sa se modifice automat ceva, ceea ce incep sa ma indoiesc ca se va petrece. Si cum nu cunosc nici un profi...habar nu am cum se va rezolva.

Multumesc oricum!

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Raza de soare

Citat:
citat din mesajul lui nadaflorilor

aha, eu la friends nu am butonul "more"... in fine eu cu voie fara voie sunt pe timeline...la tine habar nu am, pe orbeste e mai greu sa te prinzi de treaba



Aha, asadar sunt lipsuri peste tot...
Cum spuneam mai devreme, nu ramane decat sa astept ori raspunsul celor de la fb ori sa se modifice automat ceva, ceea ce incep sa ma indoiesc ca se va petrece. Si cum nu cunosc nici un profi...habar nu am cum se va rezolva.

Multumesc oricum!

DE VANZARE, PENTRU COPII SI MAMICI. SUPER OFERTE!!!

Uneori am impresia ca daca animalele ar putea vorbi, noua ne-ar fi rusine sa mai deschidem gura.


eu nu ii simt lipsa, am buton de "see all"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Raza, mai incearca o chestie:

- ai in stanga scris 'Groups', cu litere mari si gri, si dedesubt iti apare numele grupului in care te-ai inscris

- da clic pe 'Groups'(adica pe cuvantul gri) si ar trebui sa-ti apara o lista cu grupurile din care faci parte, iar la inceputul listei, in dreapta, sa-ti apara un buton cu 'create group'

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns nadaflorilor spune:

Citat:
citat din mesajul lui Zala

Raza, mai incearca o chestie:

- ai in stanga scris 'Groups', cu litere mari si gri, si dedesubt iti apare numele grupului in care te-ai inscris

- da clic pe 'Groups'(adica pe cuvantul gri) si ar trebui sa-ti apara o lista cu grupurile din care faci parte, iar la inceputul listei, in dreapta, sa-ti apara un buton cu 'create group'




atata doar ca ea e membra prin grupuri cu celelalt cont de fb, nu cu asta la care vrea sa-i croiasca grup pe masura lui

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Zala spune:

Eu am inteles ca a inceput sa intre in grupuri de pe contul pe care vrea sa-si faca si ea grup tocmai ca sa-i apara ceva la groups in contul asta.

Raza, dar pe 'more' de la 'friends' ai dat clic? Nu de alta, dar daca nu ai nici pagina si nici grup create pe cont, atunci optiunile de creare pagina si grup sunt listate in 'more' de sub 'friends'.

Mergi la inceput