Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio nu stiu ca sa zic pare tare ciudata descrierea , nu prea cred ca poate fi de la trombofilie , dar mai sti...sper sa nu die ceva grav.

floren cu placere




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

fetelor nu mai ziceti nimic?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dargalasa nu prea am noutati , astept sa-mi vina ciclul, de fapt nici nu stiu cand trebuie sa-mi vina caci stiu ca sunt dezechilibrata hormonal acum...ma doare burta dar sanii nu ma dor cum era deobicei asa ca sunt in asteptare.

m-a durut destul de tare burta la untimul contact pe care l-am avut , nici nu no-spa nu m-a lasat , nu stiu ca sa zic, sper sa fie doar o perioada trecatoare.

un WE minunat va doresc




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

salut fetelor
sper ca sunteti bine
Eu fac planuri, caci nu pot face acum mare lucru.
Ma simt bine si CM e mai putin, s-a rglat la 28 de zile. Burtica e mai mica probabil ca fibroamele scad incetisor.Ciudat e ca ma doare burta cu 10-7 zile inainte de CM si apoi inainte cu 2-3zile nu ma mai doare deloc. Cred ca o sa incep sa iau acid folic si Maca pentru ingrosarea endometrului. Astept sa vina luna decembrie.
Un weekend placut.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio ce teratemnt faci pentru scaderea fiboramelor ? scuze daca ma repet dar ma ingrijioreaza fibromul meu care cam creste !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Nu mai fac nimic pentru fibroame.M-am lenevit de tot. Scad de la embolizare(sper)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna fetelor! Ce mai faceti?
Eu astept sa apara cm, imi este si dor de el tinand cont ca nu mi-a mai venit din iulie. In prospectul dipherelin scrie clar ca cm apare dupa 70 zile de la ultima injectie. La mne ultima a fost in ziua de 25.08.
Dupa ce apare cm ma prezint la dr sa ii spun detaliile, cel putin asa a zis.
Imi doresc din inima sa nu fie necesara asteptarea de 6 luni, desi la cum zboara timpul (acusi am 2 luni de la operatie)nu ar fi o mare tragedie, numai ca asteptarea sa merite.
Golul din viata mea este doar din lipsa copilului. Nu imi doresc nimic mai mult decat sa am un copil. Ciudat este ca cam tot ce imi doresc eu cu sarguinta li se intampla prietenilor mei. Cam 90%din ei au deja 2 copii, cand ne vedem ma simt foarte penibil pt ca nu se discuta nimic despre alteceva si chiar daca am crescut 3 copii pana la varsta mea de 28 ani nu imi permit sa fac valuri.
tic tac tic tac, .

Va pup pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dargalasa ce bine te inteleg , si la mine este aceeasi situatie , si eu sunt de ani buni in icercari si in focuri si nimic... iar prietenele mele toate deja sunt la al doilea copil , ce sa fac viata asta....

si eu astept CM acum dupa pierderea sarcinii , nu am simptome deloc , eu il tot astept...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

Eu nu mai fac nimic legat de capitolul asta, de-asta n-am mai scris. Astept operatia. In rest, liniste si pace (cat de cat).
Daaaa, si eu am senzatia c-am ramas rau de tot de caruta, toate cunoscutele mele sunt casatorite, cu copil pe drum sau deja facut. Ma simt cam stinghera.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

De aceea va spun ca , orice lucru veti cere, in rugaciune, sa credeti ca l-ati si primit, si-l veti avea!"Marcu 11:24.

Pentru voi dragele mele.

Dana ai fixat data operatie?

Mergi la inceput