Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna fetelor

dragalasa felicitari si cat mai multi ani impreuna va doresc !

cu mucoasa uterina sta cam asa , pentru implantarea outului trebuie sa fie in jur de 9-10 mm , eu la masuratori in perioada de menstruatie o aveam de 5-6 mm iar la ovulatie de 9,5 mm a zis ca e normala. Stiu ca estrogenii influenteaza negativ fibroamele.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Seara buna, tuturor!
Mai vrem vesti bune...

dragalasa, la multi ani!!!
Sa va dea Dumnezeu sanatate, iubire si copilasi sanatosi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna seara fetelor



asa sunt de rai unii oameni , sunt sfasiata de durere , ma sint anesteziata , azi pe la ora 18 30 un dobitoc caci nu stiu cum sa il numesc altfel a trecut cu masina pesta lupoaica mea , Sara un exemplar minunat , inteligent , afectuos o dulceata ....as putea continua la nesfarsit , si parca nu ar fi fost de ajuns de ciuda ca a lovit cu masina si ca poate i s-a intamplat ceva cu ea a dat cu spatele si a mai trecut o data peste ea

i-a rupt coloana in doua , am fugit cu ea la medic , a tranchilizat-o sa nu sufere noaptea asta , maine la 10 ii face radiografie dar nu cred ca mai are vreo sansa , e paralizata . Se pare ca singura solutie e eutanasierea . Doamne cum se uita in ochii mei .....

maine merge tatal meu la clinica eu sunt la servici , cred ca nu am sa o mai vad niciodata.....

mi-am certur scuze de la ea , de la Sara sa ma ierte daca va trebui sa decid sa o eutanasiem ...
stau si ma gandesc cu ce drept pot eu sa decid vaiata Sarei, sa decid eu daca sa mai traiasca sau nu...e pacat sa omori , nu stiu cum sa interpretez , nici nu vreau sa se chinuie...

scuze daca am scris cu greseli nu vad de lacrimi ....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Doamne, olimp, ce rau imi pare! Bietul catel!!!
Daca e in stare atat de grava si paralizata, nu poti face altceva pentru ea decat sa-i curmi suferinta. Daca ea ar putea vorbi, cred ca asta te-ar ruga sa faci.
Imi pare rau...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren

Sara e ingeras acum...coloana era fracturata complet si maduva spinarii sectionata total , acum e linistita , doarme si zburda in cerurui....




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

olimp, sunt fara cuvinte... :(
Jivina aia cu masina ar merita aceeasi soarta, cu incetinitorul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana asa e cum spui tu , sincer nu doresc raul nimanui , sunt convinsa ca fiecare isi primerte rasplata sub o forma sau alta...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Olimp, toate ti se intampla (numai) tie.
Imi pare rau pentru catelul tau. Stiu ce inseamna sa te atasezi de un animal.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Sa va dau o veste buna.
Am stabilit cu partenerul meu ca ne casatorim pe 16 februarie. Nu am avut timp de planuri. El a gasit nasii si a gasit 2 variante de local.
Deocamdata el a ramas in Galati, negociez cu el cand sa se mute si el in Bucuresti. Mi-e urat singura.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Felicitari, Violeta!
Este o veste minunata! Sa va dea Dumnezeu sanatate, iubire si intelegere, si sa aveti o familie frumoasa!
Nici noi nu suntem casatoriti si preotul m-a certat atunci cand m-am dus sa ma spovedesc, pentru ca traim in pacat. Sper sa facem si noi pasul asta intr-o zi, dar cum nu depinde doar de mine...
Felicitari, inca o data! Acum trebuie sa te apuci de pregatiri caci timpul zboara si maine-poimaine vine 16 februarie.


Mergi la inceput