Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 24

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Vio, Olimp are dreptate, hematologul iti da scrisoarea medicala. Fuguta la hematolog ca sunt al naibi de scumpe clexanele astea!
Pe mine ma bate gandul sa incerc luna asta clexane de la ovulatie... Inca nu m-am decis, mai am la dispozitie vreo 4 zile.
Te pupam si asteptam vesti bune...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carin1974 spune:

Violeta_ND ginecologul poate sa-ti dea scrisoare medicala pentru clexane gratuit dupa ce declara sarcina clinica in evolutie (in principiu dupa ce auziti inimioara). Pana atunci poti conta numai pe hematolog.
O primavara fromoasa sa avem fetelor

-------------------------------------------------
AMH=0.02
PAI-1 heterozigot, MTHFR C677T heterozigot, MTHFR A1298C heterozigot
FIV1 septembrie 2012 Athena Timisoara- reusit dar sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna dimineata
Am primit rezultatul de la HGC. A scazut la jumatate.
Adica sarcina e compromisa.
Ma duc la medic dupa- amiaza sa-mi spuna ce sa fac.
Cu toate eforturile mele nu pot sa mentin o sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Of, Vio, imi pare asa de rau! Ti se intampla ceea ce am patit si eu in urma cu aproape doua luni... Daca s-a oprit in evolutie, fiind mica, cel mai probabil se va elimina natural.
Hematoloaga mea considera ca este exclusiv vina trombofiliei. Eu cred ca voi incepe luna asta clexane imediat dupa ovulatie, poate voi avea mai multe sanse.
Fruntea sus, vom reusi pana la urma!


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dragele mele va doresc o primavara frumoasa, plina de bucurie si speranta!

Vio

Va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio , te inteleg , cu siguranta se va elimina singura ...imi pare nespus de rau..
poate ar trebui sa faci si tu analizele de baza de trombofilie...


si eu am o veste proasta , mi-a murit baietelul , matucul meu drag , Bobocel , l-a lovit o masina... sunt distrusa...




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Vio imi pare rau....of Doamne fii tare si nu intra in prada disperarii!!!
Va doresc si eu o primavara minunata!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Olimp am facut toate analizele pentru trombofilie, cu exceptia Factorului Leu. Am 4 mutatii (ambele MTHFR si ambele PAI) heterozigote.
Fac orice ca sa pot sa duc o sarcina la termen. Am facut embolizare, am luat tratament.M-am cununat si religios.Mai ramane sa mai slabesc cateva kilograme( deja am slabit 1-2 kg), sa nu mai beau absolut deloc(oricum beam ff rar), sa renunt la carne(deja mananc ff rar carne,ma bazez pe peste), sa renunt la cafea (deja am redus la o cana pe zi).
Raman usor insarcinata. Luna trecuta am ramas in afara perioadei "fertile". Ma gandeam sa nu ma prinda sarcina in perioda stresanta a nuntii. O sa ajung sa-mi fie teama sa raman.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

oh vio stiu prin ce purgatoriu treci ...iei aspenter preconceptional ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

22 + Ilinca
Ilinca

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Iau tot ce trebuie de 6 luni

Mergi la inceput