Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa imi pare tare rau ....

violeta clexanele nu se compenseaza 100 % maxim 90 % , eu merg la hematolog lunar si imi da reteta compensata , daca nu are hematolog la care sa mearga lunr , totusi trebuie sa faca rost de scrisoare medicala de la hematolog adresata medicului de familie care la randul lui sa-i prescrie clexanele si atentie acum cum se fac retete electronice medicul care face reteta neaparat sa bifeze gravida ! la salariat se compenseaza doar 50 %

sper ca am fost destul de explicita.

cum esti ai mai scapat putin pe perioada stresanta de la servici!




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Floren_ spune:

Buna dimineata, fetelor, bine v-am regasit!
dragalasa, eu cred ca exista sanse mari sa fii insarcinata judecand dupa scurgerea roz din ziua 26, care ar putea semnifica nidarea.
Am auzit de cazuri in care testul de sarcina s-a pozitivat abia in saptamana 6, asa ca nu-ti pierde speranta, mai asteapta o zi, doua, si apoi refa testul. Noi iti tinem pumnii sa iasa pozitiv.

olimp, ma bucur tare mult ca lucrurile merg bine si ca bebe este sanatos si vioi! Ce repede trece timpul! Parca ieri erai o aspiranta la "titlul" de mamica, iar acum te apropii de luna a 4-a de sarcina... Sa dea Domnul sa fie totul bine pana la sfarsit si sa ne povestesti cat de minunat este sa-ti tii copilasul in brate!

In ce ma priveste, nu am noutati. Inca mai lucram, inca mai speram...
O zi minunata va doresc tuturor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Buna dimineata!

Floren, atata timp cat nu vine cm, fara sa vreau mai sper.

Nu te dezamagi, toate se intampla cu rost.

O zi usoara!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

floren , asa este din afara timpul se scurge repede , pentru mine parca sta pe loc , deja in 3 luni jumatate de sarcina ...nici mie nu-mi vine sa cred.

dragalasa poate fetele au drepate pana nu vine menstruatia ...si eu stiu cazuri la care s-a pozitivat tarziu testul




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

Bine v-am regasit!
Mi-a placut ce am citit, toata lumea este sau macar incearca sa fie optimista! Asa va vreau!
Eu am fost la controlul post-operator, eco transvaginala, doctorul n-a vazut nimic in neregula, uter cicatriceal si cam atat.
Eu mai am cand si cand zile cu dureri ciudate, dar refuz sa ma gandesc la subiectul asta prea mult
V-am pupat, va astept cu noutati, mai ales pe Dragalasa zilele astea...stau in suspans acum!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:


Ei dar chiar zambesc pentru ca am fost si mi-am luat cizme....la reducere pentru la anul! Le las in cutie si in iarna le am noi! ;) Cum era vorba cu gospodarul..... iarna isi face car si vara sanie asa si eu. Am cumparat si o rochita pentru o proaspata fetita de la blocul meu si gata banii.Sunt atat de balonata si daca a-ti sti ce farmituri mananc eu doamne! Eu nu-mi aduc aminte sa fi terminat vreodata din farfurie cand imi pregateste sotul sau cand sunt in vizite. Eu nu stiu cu ce traiesc uneori. Insa am o burta mai ales dupa operatia asta..... muschii taiati, si burtica peste taietura. Zici ca sigur am 2-3 luni. In fine poate scap eu si de ea...sau macar sa scap dupa ce apare un bebe (macar unul). Eu vreau minim 3, dar in conditiile astea, ma prinde menopauza.


Va pup si surprinzator nu sunt foarte trista. Dar pana nu vad un flux normal al cm, parca tot am o samanta de speranta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Buna, fetelor!
Eu sunt stresata cu munca, cu nunta(care e pe 16 febr.),cu altele...
De incercat sa raman insarcinata cred ca o sa incep in februarie.
Eu stau in Bucuresti si viitorul meu sot in Galati.
Olimp, sora mea si-a rezolvat cu reteta pentru Clexane. A trebuit sa mearga si la CAS si pe la medicul de famile de 2 ori.
Eu am inceput sa tin putin regim si sa fac ceva gimnastica. Descoper ca am niste muschi pe care nu i-am mai folosit de mult.
Un weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dragalasa draga nu esti singura care vara isi face sanie si...iarna caruta , si eu mi-am luat cizme de iarna acum , sunt mai acceptabile la pret , iar eu nu sunt fashion icon ! ( sper ca am scris bine ) asa ca nu ma doare ca le voi purta si la anul si...la anul daca pastreaza tinuta .

nu-ti pierde speranta , vezi si ue prin cate am trecut si pana la urma s-a indeplinit minunea , ma rog zilnic sa fie bine ...

violeta spor la fithness .... si hai ca putin a mai ramas pana in 16 februarie , imi place cum suna mai ales ca eu nunta am facut-o la restaurantul ce apartine unei firme de la noi denumita "16 februarie"

dana asa si trebuie sa fii , optimista ! si la mine dupa operatie se vedea uterul cicatricial dar ok ...

la fete




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

buna.
a venit menstruatia, inatrziere 9 zile. Nu stiu ce s-a inatmplat, de acum o sa imi fie greu sa depistez ovulatia , iar cu testele mi se pare o prostie. Las si eu in virtutea inertiei, ne iubim cand putem si ne vine si cam atat
va pup pe toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dargalasa imi pare rau , eu sincer am folosit o perioada testele apoi m-am lasat pagubasa ..., am utilizat Lot of love....

poate luna viitoare va fi cu nororc




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

16 +

Mergi la inceput