Fibrom uterin (31)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Dana1122 spune:

Olimp, te recunosti in poza asta: ? :P Asta o sa fii tu maine-poimaine, plimband un carucior bleumarin! Felicitari!
Restul fetelor: va doresc sarbatori frumoase, sanatate, sa va bucurati de toti cei dragi, de ceea ce aveti bun in viata, iar la anul sa va impliniti cele mai mari visuri! V-am pupat!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

dana

sarbatori fericite ! va astept pe toate sa purtam caruciuor !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns dragalasa28 spune:

Sarbatori fericite!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ninia81 spune:

Dragelor va urez un An Nou fericit, plin de impliniri si toate cele bune!
La multi ani!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Bine v-am gasit in noul an!
Va urez un an plin de impliniri!
S-a terminat vacanta. Maine ma intorc la munca. Am avut un concediu foarte frumos.
Cat priveste sarcina eu si partenerul nu ne-am sincronizat. Poate e mai bine asa, urmeaza o perioada foarte stresanta urmatoarele 2 luni si nu as vrea sa periclitez sansele. Iau in continuare tratamentul. Ma simt foarte bine, nu mai am dureri de burtica, menstruatia s-a scurtat la 2-3 zile si nu mai pierd decat putin sange. Nu stiu care este medicamentul care face asta. Am avut crampe musculare destul de dureroase, eram chiar hotarata sa renunt la unele medicamente.
Sora mea si-a facut si ea unele analize pentru trombofilie. Si ea are mutatii genetice.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna violeta

si eu de maine ma duc la scarbici si sincer mi-e groaza , am un servici stresant si nu tocmai indicat pentru mine dar ce sa fac...

ce tratament iei acum ?




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Violeta_ND spune:

Olimp sa fii sanatoasa si sa ai o sarcina usoara!
Tratamentul: femibion, acid folic,aspenter,Magne+B6, coenzima Q10. Iau si Maca. Trebuia sa iau si Vit C si VitE dar am zis ca o sa le iau din alimentatie.
Nu stiu cand o sa raman insarcinata pt ca nu am cum sa 'prestez' si apoi cica trebuie sa tin post pana la spovedanie pt nunta. In plus o sa am o perioada foarte stresanta si nu vreau sa se intample ceva cu sarcina.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

vio si eu iau tot ce ai scris tu , mai putin Maca si nu am avut probleme cu menstruatia , acum am inlocuit aspenterul cu clexane ...oricum sa treca cat mai repede perioada stresanta ..

pe cand nunta !




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

14 +

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns prettysunshine spune:

Buna,fetele, La multi ani si un An Nou plin de impliniri!

Am fost astazi la medic,se pare ca nu am am trombofilie,toate testele au iesit bine,totul ok,mai putin rezerva mea de ovule care e pe duca.Deci nu pot sa zic ca mie-mi ticaie ceasul biologic,ci mai degraba cred ca aud deja ultimele bataiFac eu haz de necaz dar nu mi se pare bine deloc.Oricum, de luna viitoare incepem inseminarea.Fara stimulare deocamdata,numai cu injectia cu Pregnyl.Sper sa iasa bine,desi o parte din mine se indoieste ca va merge,dar incerc sa fiu optimista.

Olimp,mai spune-ne despre bebe, te rog!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns olimp spune:

buna dimineata

pretty iti tin pumnii sa decurga bine inseminatrea si cu rezultatul dorit . E bine ca incepi inseminare fata stimulare ca sa nu-ti afecteze rezerva de ovule , sa sti Pretty ca sunt fete la categoria FIV care aproapre nu mai au rezerva deloc si au reusit , deci capul sus ca se poate.

cu bebe... deocamdata e ok , azi dupamaniaza merg la eco , ma rog zilnic sa fie bine , in 22 mergem la triplu test , altfel greturile inca ma acompaniaza si am inceput sa iau in greutate cam 3 kg deja.

va scriu diseara cand ma intorc de la eco.




XIII Val34 Leu - heterozigot , PAI-1 -heterozigot , MTHFR C677T - heterozigot
2010 ian. sarcina oprita din ev la 8 sapt ,april embolizare fibrom ,2011 vara -3 IUI , april 2012 fibrom uterin operat
2012.sept. sarcina oprita din ev. la 5 saptamani

15 +

Mergi la inceput