Targoviste (15)

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Seara buna!

Azi am fost la Bucuresti. M-am intalnit cu fostele mele colege de la scoala unde am fost invatatoare. A fost ziua uneia dintre ele. Mi-a placut sa le revad dupa atatia ani. Din pacate, nu ne putem vedea prea des...distanta, probelemele zilnice....off...
Dar am venit cu bateriile incarcate. Mi-a facut tare bine revederea.

Weekend placut!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Citat:
citat din mesajul lui ginye55

Citat:
citat din mesajul lui mihaser

Flori voi ce mai faceti? La ce liceu esti? La Standford sunt cursuri online gratuite si e unul de educatie fain...A inceput saptamana asta! Eu vreau doar sa-l urmaresc ca m-am inscris tot la ei la unul de finante...Suna f interesant!



Sunt invatatoare la Liceul de Arte.
Chiar suna f interesant. Da-mi, te rog, mai multe detalii despre cursurile astea. Multumesc!

Cristina azi lipsesti nemotivat?

Va pup, fetelor!

Flori, mami de Eduard Stefan (12.10.2008)




Flori pai noi daca ne mutam la TGV la tine venim :)...Aici e cursul venture-lab.org...m-am inscris si eu la el...sa-l urmaresc si-mi place mult!

Pup Cristinuta!

Am ceva treaba, dar revin

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

La mine ploua si e urat afara...Asta ma da cu totul peste cap ca am o migrena de nu se poate...

Flori ma bucur tare mult ca ai avut timp pentru tine si ca te-ai intalnit cu fetele. Tu esti ca mine cand vin acasa si vad pe toata lumea. Ma simt super.

Miha draga vad ca vorbesti de mutat la Tgv. Este ceva serios?

Eu va pupacesc si va doresc o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Miha chiar asa...cum sa va mutati in Tgv? Abia ati plecat!

Cristina stii reclama aceea veche...."a venit matusa din Italia!". Cam asa a fost vineri cu fetele...."a venit Flori de la Tgv!"

Pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Saluti...

Ploua...:)

Pai dupa 3 ani totul e posibil...chiar sa aterizam la tgv :)...nu ne-am decis...desi Timisoara e inca adanc infipta in sufletul si gandul meu :)

Sa vedeti cand o sa vin io din Sua...i-am amenintat pe toti ca in mai trag o vizita, dupa ce se termina scoala/gradinita :))

Va pup!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu cu capul un pic mai limpede. Ieri am terminat prin a pleca la 2 de la servici din motive de simtit rau de tot.

Flori, draga mea, intleg perfect ce zici. Si la mine se reunesc persoane care nu se vad unele cu altele decat cand vin eu acasa...

Miha draga eu sper sa va faceti in acesti 3 ani un viitor acolo pentru ca in tara este asa cum este. Eu am incercat sa revin in 2010 si mare gresala am facut.

Poate in mai cand vii tu in Ro vin si eu si ne vedem.

Va pupic si sper sa aveti o zi super.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ginye55 spune:

Nici eu nu m-as intoarce in tara, daca as fi in situatia ta Miha. In 3 ani poate reusiti sa faceti in asa fel incat sa nu mai fiti nevoiti sa va intoarceti.

Cristina baga-ti mintile-n cap si fa-te bine. Deja a trecut cam mult timp de cand nu te simti bine.

O zi buna, fetelor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns mihaser spune:

Salut fetele,

Noi avem deja aici de toate...ma gandeam sa venim in tara pentru parinti mai mult...sa le fim aproape...Probabil ca peste 3 ani nu o sa ne mai putem intoarce pentru ca nu cred ca o sa mai vrea Cristi sa vina in clasa a 4-a intr-o scoala insalubra, gri, cu o invatatoare care sa astepte sa ii dam cadouri lunar, etc...Imi pare rau ca vorbesc asa, dar stiu sigur ca asa e acolo si vor mai trebui multi multi ani sa se schimbe ceva...Vad ca sunt schimbari in mai rau mai degraba...cel putin in ceea ce priveste sistemul de invatamant :(...E asa trist ca lucrurile ar putea fi cu totul altfel cu putina bunavointa din partea tuturor! :(
Ce pacat ca am ajuns asa...sa plecam toti! Ar trebui sa plece gunoaiele care ne-au adus in situatia asta...nu noi...:(

Cristinuta get well...vad ca prin Europe virusii isi fac de cap deja...astia aici se vaccineaza si ptr o intepatura de tantar...Eu refuz sa administrez virusi copiilor ca sa cresc profiturile companiilor farmaceutice...O duc bine oricum!

Va pup si sper sa ne mai veselim pe viitor!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata,

Eu frumoasa si vesela ca o roza ca nu ma mai doare capul, la sala am performat la nivel maxim si sunt gata sa iau ziua in piept cu toata ploaia de afara.

Flori, iubita, nu stiu mama de la ce m-a durut in halul ala capul. Cred ca imi umbla si mie prea multi gargauni prin el si ar trebui sa-i mai si parchez sa nu faca invalmasala.

Miha, draga, nu toti invatatorii sunt asa. Din pacate sunt majoritatea...Cat despre ceea ce spuneai cu plecatul 'alora' pai cine dracu-i primeste si nu ar rezista nu o zi, 0 ora aici sau in alte parti....Asta este fugim noi de ei ca ei nu au de ce sa fuga de noi.

Eu azi am destul de mult de lucru asa ca sar pe cai.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns tuinea spune:

Buna dimineata fetelor,

Eu nu am nimic palpitant, excitant de raportat: sala, servici acasa. Azi merg sa-mi masor presiunea oculara asa ca emotii, emotii.

La noi de azi se face si mai frig dar ne-au promis ca o sa sclipeasca soarele.

Va pupic si o zi super sa aveti.

Mergi la inceput