Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:


Felicitari Maurice! Casa de piatra si multi ani fericiti si plini de dragoste si intelegere!!!!.


Rubia

Laurika hai ca mai este putin si vine bebelache....Mie mi se pare ca a trecut un secol de cand am nascut....

Care este ordinea nasterilor dupa Laurika?????Sa ma pregatesc cu motate...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Iuliana, eu sunt nu stiu cum :)) plictisita cred. Si necomunicativa zilele astea.
De soacre nu ma mai plang ca am vazut altele mai rele, plus ca n/am chef sa ma enervez, asa ca vad doar partile lor... bune . Da, cea de la medgidia e la mine. Sper sa isi ia o pauza cat de curand sa vina maicamea. Cea de la bucuresti vine doar in vizita (neanuntata sau la ore nepotrivite) sau sa mai stea cu astia mici daca iesim noi pe undeva.
As vrea sa plec cu marius intr/un weekend undeva, dar sa vad cum reusesc sa ma rup de copii :) incep sa ma gandesc si la ziua lui radu, la sarbatori. Marius vrea sa taie porc :))) na, fiecare cu grija lui
Radu e inca stirb, n-are nici un dinte. Cred ca asteapta sa ii iasa marei ultimele doua masele si apoi incepe si el a inceput sa stea in picioare fara sustinere, din ce in ce mai bine si mai des. Mananca si el mai bine solide (bucati nu piure), doarme noaptea cu o trezire pt lapte (sau doua). Uneori sta treaz cate juma de ora o ora. Suficient cat sa ma gandesc la cris si vlad. Mai nasol e ca de cand l-am intarcat, atunci cand plange noaptea, se linisteste doar in brate, deci am o durere de spate continua.
Mara a renuntat (fortat) la suzeta de la 1 octombrie. Cred ca v-am mai zis. Asa ca adoarme mai greu, si la pranz si seara. Dar macar nu plange dupa ea. Vorbeste intr-unaaaa si din ce in ce mai corect. Zilele trecute se juca si nu stiu ce am facut eu pe acolo ca mi-a zis "mami, nu imi strica jocul" (nu asa corect) :)))

Sper sa nu fie nimic grav la mara semnul ala. Sa ne spui ce zic doctorii. Ce dematolog bun stiti in cta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui Alice_Elena

Iuliana, eu sunt nu stiu cum :)) plictisita cred. Si necomunicativa zilele astea.
De soacre nu ma mai plang ca am vazut altele mai rele, plus ca n/am chef sa ma enervez, asa ca vad doar partile lor... bune . Da, cea de la medgidia e la mine. Sper sa isi ia o pauza cat de curand sa vina maicamea. Cea de la bucuresti vine doar in vizita (neanuntata sau la ore nepotrivite) sau sa mai stea cu astia mici daca iesim noi pe undeva.
As vrea sa plec cu marius intr/un weekend undeva, dar sa vad cum reusesc sa ma rup de copii :) incep sa ma gandesc si la ziua lui radu, la sarbatori. Marius vrea sa taie porc :))) na, fiecare cu grija lui
Radu e inca stirb, n-are nici un dinte. Cred ca asteapta sa ii iasa marei ultimele doua masele si apoi incepe si el a inceput sa stea in picioare fara sustinere, din ce in ce mai bine si mai des. Mananca si el mai bine solide (bucati nu piure), doarme noaptea cu o trezire pt lapte (sau doua). Uneori sta treaz cate juma de ora o ora. Suficient cat sa ma gandesc la cris si vlad. Mai nasol e ca de cand l-am intarcat, atunci cand plange noaptea, se linisteste doar in brate, deci am o durere de spate continua.
Mara a renuntat (fortat) la suzeta de la 1 octombrie. Cred ca v-am mai zis. Asa ca adoarme mai greu, si la pranz si seara. Dar macar nu plange dupa ea. Vorbeste intr-unaaaa si din ce in ce mai corect. Zilele trecute se juca si nu stiu ce am facut eu pe acolo ca mi-a zis "mami, nu imi strica jocul" (nu asa corect) :)))

Sper sa nu fie nimic grav la mara semnul ala. Sa ne spui ce zic doctorii. Ce dematolog bun stiti in cta?

Mami de Mara Nicolle (20.08.2010) si Radu Stefan (27.12.2011)


He he...cica nu prea ai ce spune.....La tine e o telenovela numai daca ne spui de soacre.....Eu mereu astept ceva picanterii de la tine...
Deci Raducu e pe val...incepe sa alerge prin casa ...iar printesa Mara....e o vorbareata

Pai dermatolog bun este Nicola dar nu ma duc la el ci la Pistolea ca am primit recomandari foarte bune despre ea si apoi voi merge la spitalul CFR dar nu am retinut exact numele....

Vad ca de o saptamana si Tudor are incercari cat mai bune de a vorbi...si incearac sa repete tot si se enerveaza ca nu ii iese...
Azi a fost ok cu pipi...nu au fost accidente...si vad ca acum chiar se tine cate 2 ore....Si ca sa ne mai distram putin sa va povestesc ce am patit vineri cu el....Plecam de la cresa fara pampers...cu masina si chiar in fata blocului la mama imi spune ca face pipi...I-am spus sa se tina 1 minut ca ajungem la buni si face la olita dar.....nu m-a ascultat si a udat scaunul...s-a scurs pipi pe tapiterie...jale mare....plus ca daca se uda tipa ca nu vrea sa mearga asa ud...si sta cocosat si cracanat de parca ar avea chiloti de tabla....
Asta a fost dupa ce cu o zi inainte am avut accidentul in intersectie....la semafor...caci l-am luat la o scurta plimbare pe jos ( e drum de minute) .......Dupa ce a facut baltoaca se scutura si sarea pipi din blugi si refuza sa mearga ca este ud...si mergea cu picioarele tepene de parca avea picioarele legate cu bete.....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Baby la Spitalul CFR sau la Spitalul Militar? Eu stiu ca in Constanta cel mai bun dermatolog este Nocivin Daniel (la Spitalul Militar, sef sectie Dermato-venerice, dar il gasesti si la Policlinica cu plata).

Ai auzit ceva despre el? Nu ma supar daca imi infirmi informatiile despre el

Alice ce fain povestesti de ai tai! Deci asa, Mara a renuntat fortat la suzeta...din pacate eu nu pot face acelasi lucru cu degetul lui Radu

Aseara a vrut sa se culce in patutul lui (de cateva luni doarme cu noi in pat). Am ramas socata...l-am pus acolo si a adormit in mai putin de 5 minute (in patul nostru stau si o ora pana adoarme uneori). Azi la pranz la fel, doar ca la trezire nu m-a vazut acolo asa ca s-a pus pe plans. Ma gandeam eu ca in seara asta nu va mai vrea...si asa s-a si intamplat. Iar eu m-am gandit sa "castig" totusi ceva la afacerea asta...i-am spus ca daca vrea sa doarma in patul mare, aici nu se tine degetul in gurita (sper ca nu va ganditi la prostii deja ). Asa ca ne-am chinuit amandoi mai bine de o ora, nu putea adormi, tot vroia sa-si suga degetul. Asa ca l-am luat si l-am pus in patutul lui, unde a adormit imediat si fara deget in gura



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns racusor2010 spune:

Neata , dau o mare mare

imi tot pun ceasul sa sune dimineata, sa mai lucrez,sa invat...dar inainte nu ma pot desprinde jumate de ora de calculator...si sunt extrem de obosita, in weekend dorm

Andrei nu stiu ce are, se culca tarziu, dar se si trezeste noaptea, si mai cere si lapte si plange de ne aude tot blocul daca nu ii dau ieri noapte l-am lasat putin sa planga, pana la urma i-am dat, ca eram prea obosita sa stau dupa el..aseara am iesit noi doi la plimbare si i-am zis ca nu mai bem laptic noaptea...

urmarea...la 8.30 incepe sa planga ca el nu vrea noapte, nu intelegeam de ce. il intreb, imi zice ca el vrea soare ca sa bea laptic.... i-am zis ca pana la ora 10 e seara si putem bea laptic si s-a bucurat si linistit

la culcare, adica pe la 11 ca el vrea laptic, i-am dat ceai si chiar l-a baut bucuros

dar pe la 2.30 s-a pus pe un tipat ca el vrea lapte, sa ii dea mami lapte...si acum chiar am ridicat vocea la el, ca noaptea se doarme, nu se plange si se mananca..si daca vrea sa manance sa mearga la bucatarie..ei, nu va zic copilul meu mandru cum statea in scaunul de masa, raspundea sec la intrebari si dupa ce a baut cu paiul cateva guri de lapte a zis mergem la culcare, dar tot serios, si s-a culcat...imi pare rau ca am ridicat vocea la el, dar nu stiam ce sa ii mai fac, nu vreau sa o luam de la capat cu mancat noaptea, plus ca ma obosesc la maxim trezirile lui de noapte, cand ba vrea aia, ba nu face nana, ba vrea langa tati....il intreb daca il deranjeaza ceva si zice ca nimic...nu stiu ce sa cred, oare ar putea sa aibe ceva? sau e doar obisnuinta, ca s-a tot trezit?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui puiutz_mic

Baby la Spitalul CFR sau la Spitalul Militar? Eu stiu ca in Constanta cel mai bun dermatolog este Nocivin Daniel (la Spitalul Militar, sef sectie Dermato-venerice, dar il gasesti si la Policlinica cu plata).

Ai auzit ceva despre el? Nu ma supar daca imi infirmi informatiile despre el

Elena, mama lui Raducu cel nazdravan
12.08.2010

Am implinit 2 ANI !!!





Am auzit si eu de Nocivin dar nu stiam unde are cabinet.... Acum o sa merg luni la Pistolea si vad apoi ce si cum este...

Nasol cu degetul .....De suzeta poti dezvata copilul dar cu degetelel e mai greu....Imi aduc aminte ca era un site (parca Racusor il recomandase) unde era de vanzare o solutie...un fel de lac special pentru dezvatat de supt deget....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lalala13 spune:

ha ha racusor, asa si al meu intr-un timp. se trezea nu ca vrea lapte , ca el vrea papa..si nu asa ceva usor ci mancare mancare. la 2 noaptea aveam ospaturi. se trezea, venea in bucatarie la scaunelul lui si manca. si manca si in timpul zilei, ca la un moment dat ma gandeam ca nu papa destul.aiurea :)) chiauna plecam la servici.

si mai are una..se trezeste dimineata la 5 -6 ca gata"haide" abia ii explic ca inca e noapte si trebuie sa mai dormim. bineinteles ca eu nu mai reusesc sa dorm o ora si uite asa iara sunt chiauna

dar el sa fie sanatos, ca de cand e racit saracutul are crize de tuse in somn si nu se odihneste cum trebuie.

oo, alice ce repede papa raducu solide asa.. al meu tarziu a inceput

Alina
ce frumos ai povestit..ce rau imi pare ca nu am reusit sa ajungem niciodata MI


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Alice, ce mi-au placut povestile despre Mara si Raducu
desi imi e dor si de picanteriile cu soacre ...off ce rea sunt mai

Si larisa s-a trezit azi noapte plangand, nu o linistea nimic. cred ca tot voseaza cine stie ce. apoi am luat-o cu noi in pat dar s-a foit de ne-a inebunit. la un moment dat a atipit si apoi a sarit deodata in fund si direct pe mine si striga mami, mai avea un pic si sarea din pat. dar a fost asa deodata din somn, saracuta clar visa ceva si s-a speriat. i-am zis ca nu e nimic ca e cu mami si ne putem tine in brate si m-a luat asa strans de gat si s-a lipit toata de mine

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

Adriana, azi mi avem supa crema cu gaina de casa? Inca imi ploua in gura...

Alice, tu esti nora cu doua soacre........?????????? Ce fain! Ce iti pasa, are cine sa te sfatuiasca!




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns baby78 spune:

Citat:
citat din mesajul lui anca_vlad

Alice, tu esti nora cu doua soacre........?????????? Ce fain! Ce iti pasa, are cine sa te sfatuiasca!

Anca, mami de bebelina MARIA (30.07.2010) si astronaut Vlad-Mihail (05.11.2003)



Sa o sfatuiasca si sa o innebuneasca.......E greu cu una si nici nu ma pot gandi cum ar fi la dublu dar tocmai asta ador la Alice...modul ei de a gestiona situatia si felul in care ia partea buna din aceasta situatie

PS. Alice....macar o istoarioara scurta despre soacre ...sa ne inseninezi ziua PUP



Mergi la inceput