Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Mycya

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

eu sunt trista ca ne-a murit catelul la birou. ma doare capul ca am plans de dimineata cand am aflat

si azi vroiam sa va povestec din perlele Larisei dar acum nu mai am chef.....revin mai tarziu

de Larisa Ioana 24.06.2010

Oana dar cum asa? care catel? cel care il aveati voi in casa?
ce trist e ce spui tu acolo
mie imi sunt atat de dragi ca mi se rupe sufletul si cand vad pe strada apoi sa mai aud si de astea

mami de Andra si 10+


nuuu, nu era catelul meu, nici nu vreau sa ma gandesc, cred ca eram terminata cu totul. catelul asta statea cu noi la birou, eu o stiu de 5 ani, altii o stiu de cand era puiut, defapt era a unuia dintre noi, dar statea tot timpul la birou, in fiecare zi. la inceput stapanul o aducea dimineata si o lua seara, dar cu timpul a devenit mai aglomerat si a intrat in grija noastra comuna. stiu ca suna ciudat, dar era ca un membru, ca statea cu noi inauntru, zi de zi, ii aveam grija mereu, toti copii nostrii cand au venit la birou se jucau cu ea ca era tare blanda. avem multe povesti cu ea.....cu totii

mi se pare ca o vad acum peste tot prin birou, pe la bucatarie. stiu ca e f ciudat dar nici nu ma pot uita in anumite locuri unde statea de obicei





de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

ochidut, off, imi pare rau! cel mai greu e sa-i explici unui copilas ce s-a intamplat cu catelul cu care se juca . Banuiesc ca il stia si Larisa...

dar de ce a murit? era bolnav/batran?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Mycya eu cred ca e baietel de data asta

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

eu sunt suparata dintr-un motiv mult mai putin trist... Radu nu mai zice deloc cand vrea pipi...face pe el fara nici o jena. si kk la fel.
acum cateva zile era in funduletul gol, ca abia ii scosesem pampersul .

se uita la TV, bea apa si facea pipi simultan

si e atat de fericit cand ii pun pampersul!!!!!

deci ce sa fac? renunt sa-l mai pun la olita o perioada? nici sa nu-i mai pomenesc de ea?

nu inteleg ce s-a intamplat, ca cel putin cu pipi eram pe drumul cel bun, aproape ca renuntasem la pampers!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Elena, eu nu as mai insista. In plus, e si iarna si frig...da-i pace, nu se insoara nimeni in pampers. Si noi am avut 2, 3 incercari (in vara) pana s-a hotarat el ca e timpul sa renunte la pampers.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Paula asa ma gandeam si eu... deja sunt cateva luni de cand tot incercam

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bamboletta spune:

Salutare

Puiutz_mic- si eu zic sa mai faceti o pauza...David la fel aproape renuntase la pampers...acum iar face pe el merge la wc numai cand vrea el...altfel pot sa stau in cap ca nu face...uneori il duc la wc il pun si nu face dupa ce plecam de acolo la 5 min face in pampers asa ca il las in pace...bine ca am renuntat la tzitzi

Acum am alta problema David e innebunit dupa pisici...tipa alearga cand vede cate o pisica...se duce in toate gradinile sa le caute...cand ies cu el din casa e scandal mare daca nu merge unde vrea el sa caute pisicile...sotul zice sa-i luam o pisica...asta mi-ar mai lipsi sa mai am si grija pisicii...nici nu ma gandesc.

Am facut si eu catina cu miere...am gasit in piata gata curatata ...abia astept sa se faca sa le dau.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns puiutz_mic spune:

Bambo deci si David la fel...nu cumva s-a intamplat cand s-amai racit vremea? La noi cam atunci s-a intamplat, nu stiu daca are vreo legatura

Cu pisicile...si lui Radu ii plac, dar deocamdata nu luam, desi avem curte...am mai avut pisici, mi-au fost dragi, dar le-am "expulzat" cand am ramas gravida. Le-am tinut chiar si in casa pe cele mici si iti spun sincer ca e o nebunie totala, din 3 numai un motanel isi facea nevoile la litiera, ceilalti 2 sub canapea sau prin colturi.

Nu as mai tine pisica in casa, poate doar una deja invatata la litiera si eventual de rasa...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_2008 spune:

hello fete,ca tot pe fb scriu mai nou ca e mai comod. Nu v-am spus ca Mateo de cateva zile se cere o data pe zi la kk,seara isi pune scaunelul sa ajunga la toaleta,isi pune reductorul pe toaleta si se pune cu ajutorul meu pe el. Si chiar face!!!!fara sa insist. sper sa intram in era fara pampi!

noi replici:
Mateo:" eu sunt maimutica",catre Carla: "atunci tu esti soricel",ba nu ,spune :" eu sunt Mickey Mouse si tu esti Minnie Mouse,bine???"
Carla:"ba nu,eu sunt maimutica,bine??"

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Neata!
Ai mei sunt catei amandoi :))

Mergi la inceput