Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

racusor, laptele de migdale e chiar usor de facut. iti dai seama daca a fost o perioada cand il faceam si eu....care nu gatesc mai deloc.

Lapte de soia pt ca imi lua ceva mai mult timp si nici nu imi placea nu l-am facut in casa decat de vreo 2 ori. Acum iau de la Mega Image, dar nu stiu cat de sanatos sau nu o fi .....Iau din ala simplu, nu cu vanilie sau alte prostii prin el, oricum a luat Paul odata gresit si nici nu a vrut sa guste Larisa, am aruncat toata cutia. Am mai luat odata de pe site de la Dried Fruits dar Larisei nu i-a placut. Vezi ca au si la Naturalia (acolo s-ar putea sa gasesti si de migdale) dar eu nu prea ajung pe la ei :(. E posibil ala sa fie cel mai "natural"

Daca nu ii place gol (e posibil sa i se para mai bun cel de vaca cu care era obisnuit) da-i cu cereale dimineata si indulcit cu putina miere (eu ii pun si tot felul de fructe deshidratate, ca mai mult de dragul lor mai bea si din lapte). Si sa stii ca am facut si gris cu lapte de soia - a fost tare incantata, zicea ca vrea mai mult.

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mycya spune:

Racusor eu cumpar lapte de soia de la DM de la Alnatura, iau din cel natural , nu cu vanilie sau alte cele. ii place tare Andrei si chiar si mie.
cum si-a dat seama pediatra ca are lipsa de calciu? eu timp de o luna nu i-am mai dat deloc LP Andrei ci doar LV si am observat acum cateva zile pete pe unghiute, din acele albe, eu stiam ca alea se asociaza cu lipsa calciului dar am si uitat sa intreb pediatru asa ca i-am bagat inainte de culcare LP.

mami de Andra si 10+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Alice_Elena spune:

Mycya, eu stiam ca pot fi si depuneri de calciu, petele albe. Cand ne zici ce ai in burta?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

buna ziua, mamici!

Racusor, eu iau www.alprosoya.ro/produsele-noastre/alternativa-din-soia-pentru-lapt/flavour/plain/drink_bio_1l-2.html" target="_blank">alpro bio de la real.
Am incercat o data si acasa sa fac, dar asta de cumparat e mai bun la gust.
Acum, ma bate gandul sa iau aparat de facut lapte de soia.

Si eu sunt curioasa cum si-a dat seama ca are carenta de calciu.

Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Ooana, magazinul Imaginarium din afi e la etaj, pe partea cu parcarile, cam deasupra (in dreptul) cafenelei starbucks (care e la parter). Ofer mai multe amanunte cand vii in Buc.


Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Citat:
citat din mesajul lui ochidut

Citat:
citat din mesajul lui Cris2010
Acum nu mai stiu la ce MI mai putem ajunge cu bebe mic dupa noi...

Mamica Nataliei, 23+



Pai arunca un ochi la Mihaela, ca am tot laudat-o cat de stapana e pe situatie Nimeni nu ar fi zis la MI ca e cu 2 copii din care unul bebe mic. Asa ca se poate, te asteptam la MI


Mami fericita de Larisa Ioana 24.06.2010


Ochidut, din ce povesteset Michelle, Clara e o cumintica. Daca bebe o avea colici pana la 4 luni cum a avut SN, cu multe plansete... iti dai seama ca nu suntem buni de plecat pe nicaieri.

Baby,

Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Anca, ce program de boier are Maria.

Si SN mai are zile in care nu doarme la pranz, dar seara tot la 10 se culca.
De obicei doarme la pranz 2-3 ore de la ora 3. Procedeul de culcare la pranz incepe cu o ora mai devreme. Seara se culca la 10-10.30 si se trezeste la 6.30 (cand doarme toata noaptea fara trezire) sau pe la 8 daca e noapte cu mai multe treziri.

Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Otiliav spune:

Racusor si eu te sfatuiesc sa ii faci tu laptele de migdale. Pui seara la inmuiat un pahar de migdale si dimineata sunt gata hidratate si le poti pune cu 1l de apa in blender. Nici eu nu stau bine cu timpul si tot am facut de cateva ori pentru ca in felul acesta nu mai are conservanti in el si e proaspat. Si de orez am facut in casa. De soia, de ovaz sau de cocos doar am cumparat.

Si delfinasa mea s-a prins cum e cu limbile straine. Aseara ma intreba de poveste daca e in norvegiana

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

da, din asta de la Alpro iau si eu

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ochidut spune:

Citat:
citat din mesajul lui Otiliav

Si delfinasa mea s-a prins cum e cu limbile straine. Aseara ma intreba de poveste daca e in norvegiana

Mami de Ana Maria(18.12.2004), Elisa Andreea (09.12.2008) si Iulia Alexandra (14.08.2010)


ce simpatica

de Larisa Ioana 24.06.2010

Mergi la inceput