Delfinasi jucausi de iulie-august (93)

Raspunsuri - Pagina 10

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Neata
Nu am nici un chef de munca...si asa greu trece timpul.
In week-end am fost la Sovata, ca am vrut sa-l duc pe Raul la Praid, la salina, dar nu am mai ajuns, ca mi-a zis ca il doare gatul, dar bineinteles ca nu il durea nimic, dar nu am avut curaj sa-l duc.

Oana, eu am intrebat-o pe dr Rusu de pastura si a zis ca e ok sa-i dau, doar ca lui Raul nu-i place deloc, a luat 2 zile cate 2 bobite, dar apoi nu a mai vrut si nici cu forta nu am cum sa i-o dau.

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Buna dimineata, mamici!

De cand n-am mai intrat aici la povesti...

Multu' de cafea si va servesc cu cereale cu iaurt de baut.



Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu le dau dimineata pe stomacul gol!

Asa ma gandeam si eu...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns paula_m spune:

Voi ce intelegeti prin stomacul gol, in conditiile in care se mai bra lapte...inainte sau dupa lp? ca am auzit ambele variante...

Paula, mamica lui Raul Ionut, nascut la 24.07.2010
Am implinit doi anisori!!!

Poze petrecere 2 ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

eu ii dau Mariei inainte de micul dejun, dupa laptele de dimineata de la ora 6.00

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Maurice, la multi ani si casa de piatra! Sa fie intr-un ceas bun!

Crispro, multa sanatate lui Vladut. Insanatosire grabnica!

Si multa, multa sanatate la toti bolnaviorii.

Bumblebee, ce frumos ai povestit de intalnire. Va si vizualizam ca am vazut si pozele pe fb. Mamici foarte frumoase si copii si mai frumosi. Imi pare tare rau ca nu am putut ajunge si noi. Acum nu mai stiu la ce MI mai putem ajunge cu bebe mic dupa noi...

De vreo doua saptamani sunt mai mult plecata la tara. Pe 6 trebuia sa botez, dar s-a amanat pt 11 noiembrie.
W/e asta am ajutat-o un pic pe mama la pus muraturi diverse, compoturi si gemuri. La Bucuresti am facut pt mine si SN compot fara zahar, pe care ma gandesc sa-l indulcesc cu miere la servire.

Mamica Nataliei, 23+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

cum faci compotul fara zahar???????????

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Pastura ia si SN de o saptamana. SN primeste dupa micul dejun, zilnic cate 5-6 bobite. Si mai cere. Noroc ca-i place. Mie nu-mi place.

SN e o vorbareata. Repeta tot dupa noi. Si povesteste ce s-a intamplat peste zi sau de vre-un lucru de care-si aduce aminte.

Ochidut, sigur a visat urat Larisa.
Ieri noapte SN tot zicea in somn 'fierbite, fierbinte' cu o voce plangareata. O intreb ce-i fierbinte. Imi zice ca 'supica', 'bunica imi da supica fierbinte'. A trebuit sa-i spun ca a visat, ca e in pat langa mami ca sa se linisteasca.
In rest toate bune, mai putin nasucul semiinfundat de la polipi, decand s-a racit afara. Cand si cand ii mai pun Vibrocil.
Am masurat-o in inaltime, are 88 cm. Clar, diferenta pana al 90 la spital erau sandalele...

Baby, sper sa nu fie nimic serios cu pata Marei si sa vii cu vesti bune de la dermatolog.
Cred ca eu urmez dupa Laurik, in ianuarie. Si din ce-mi amintesc eu, urmeaza Palomina, Ilinca si Mysya, sper sa nu ma insel.

Eu deja am pus 7 kg si nici macar nu am 6 luni implinite. Cred ca de la struguri mi se trage si mie, cum ziceau fetele, ca mananc intr-una, zilnic. Sper macar sa nu depasesc 15kg pana la nastere.


Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Cris2010 spune:

Anca, la fel cum se face un compot normal, numai ca nu am pus zahar. Eu am facut din prune si piersici. Prunele le-am pus intregi, piersicile le-am taiat feliute. Am pus in borcane, am pus apa minerala rece(sau de izvor, fara clor) si le-am pus la sterilizat in cuptor la 100 grade, vreo doua ore. Cred ca se pot fierbe si in apa pt sterilizare.

Mamica Nataliei, 26+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anca_vlad spune:

buna ideea cu apa minerala, daca as face din struguri?!!!!

paula, cand te intalnesti cu cheful de munca sa il trimiti si la mine...si unde mai pun ca ma doare si burta!!!!!!!!!!

Mergi la inceput