Calendarul gradinarului vesel (28)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns georgipuia spune:

Ciudat cu trandafirul tau... incearca sa-i pui ingrasamant... din moment ce face boboci inseamna ca are soare suficient, dar ma gandesc ca solul nu-i ofera tot ce are nevoie... asta presupunand ca nu ramane mult timp neudat (nu apuca sa se pleosteasca frunzele foarte tare)

Eu am trandafir galben-frez si infloreste intr-o veselie, are lumina suficienta, iar temperatura e destul de scazuta... daca al meu rezista asa cu pamant neschimbat de ceva ani... nu-mi dau seama al tau ce sa aiba

Eu am ghiocei normali, dar au fost destul de inalti si cu floarea sanatoasa anul asta... au trecut sigur de 10 cm inaltime... nu stiu care este etalonul, dar eu ii vad frumusei foc...

Deci sa comand vie, da? sigur ma bate sotul

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tala spune:

Martie cred ca ai ceva daunatori (daca trandafirul e in casa)

Mie mi-a luat azi sotul primule din Real cu 3 lei, f frumoase.

Georgi sigur sunt frumosi ghioceii tai (mie una imi plac si cei mititei). Eu am pus unii uriasi cu model dar nu au mai rasarit.

Sunt curioasa daca imi mai rasare Allium-ul - am mutat in toamna bulbii si am uitat de el (era unul singur) si ori e amestecat cu ceilalti, ori e sapat cu succes.

Valentina, ceva in genul a patit o prietena a carei mama a intrebat intr-un sat pe un nene care vindea morcovi de unde sunt: si el f incurcat i-a raspuns: "din pamant, doamna!"




Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Ieri la hornbach era atmosfera de Valentine's day - plin de flori si aranjamente de flori - eu ma dusesem pt mancare la pisica si pamint - am plecat de acolo cu pamint (de flori si de rasaduri), ghivecele pt rasaduri si o minisera de platic, un ghiveci cu niste narcise inlorite, 2 ghivece de primule superbe (dar erau la aproape 6 lei, primule din alea cu flori mai mari, nu din alea mici), ghivece-masca si am uitat cu totul de mancarea pisicii...
Era plin de bulbi de flori de vara - crizanteme, crini, gladiole si de seminte de legume...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns leeloo2004 spune:

Intrucat vine primavara si s-a animat subiectul, am facut capitol nou:
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=177184&nm=Calendarul-gradinarului-vesel-29

Mergi la inceput