Aradence DC (176) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Gabi -c'est gentil!

Multumesc Ada, ce frumos vorbesti despre mine. Da am fost la Catedrala, in fiecare duminica mergem acolo si am grija de grupa de copii (sunt un fel de educatoare voluntara)

E trist pe aici si tatal meu a murit de 1 nov.(13 ani sunt de atunci) si de ziua mea nu prea ma bucur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:


Gabi,Paris? Bine ca esti mai bine cu ochii.

Eu sunt fara copii saptamana asta,sunt la ai mei.E atata liniste in casa ca ma apuca somnul.Nu mai stiu sa gandesc in liniste deplina .
Ada nu mi-a fost rau cu niciunul.De data asta pe la inceputuri,cat am fost la mare si am invatat in august pt grad ,atunci a fost mai nasol dar nu sa mor.

Imi pare rau de Ghita si de copii si de parintii lui Moni.Acum imi dau seama ce eforturi supraomenesti au facut parintii prietenei mele cand ea a murit si au ramas langa fostul sot si copil.Dupa 3 ani cand s-a recasatorit s-au dus si la cununia civila sa-i felicite ,toate de dragul fetitei.

Puteti sa ma gravidizati si pe mine in listuta cu o" burtica" albastra..Nu mi-au placut niciodata barbatii pesti si iaca o sa am unul .Sa fie sanatos si sa-l suporte nevasta !


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Gabi, am vazut si eu cateva poze pe FB si se vede ca v-ati simtit bine. Ma bucur pentru voi

Carmen, tot baietel? ce zice Mela? fie vorba intre noi, barbatii "peste" sunt greu de suportat, iti trebuie multi nervi si multa rabdare


Diana, unde este grupa de copii la catedrala? merg destul de des la catedrala dar nu stiam ca este grupa de copii. Frumos gestul tau

Va multumesc pentru gandurile bune!
Am avut o saptamana grea, dar viata merge mai departe, asa cu bune si cu rele. Mama e in sufletele noastre si de acolo de SUS vegheaza la noi. Imi lipseste enorm de mult.... de multe ori ma gandesc cum ar fi daca as putea da timpul inapoi? nu pot si nu pot sa-mi scot din cap ca nu am apucat sa o mai vad desi ea ma tot chema...si nu pot sa-mi scot din cap faptul ca atunci cand m-a zarit ca-s la usa salonului si-a intors capul spre mine, mi-a spus "te iubesc din suflet" si in urmatoarele 5 minute a intrat in soc cardiogen...de un an de zile traiesc cu aceste remuscari, nu exista seara cand ma pun in pat sa nu vad aceste momente...Ma storc de dorul ei


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Salutare tuturor!

Clau
Diana, la catedrala noua sau cea veche? La multi ani! .....cu intarziere
Carmen, baietel zici? Las' ca-i bine si peste, sanatos sa fie!

Eu si fetele suntem tusitoare, lor le-a mai trecut dar pe mine acum ma incearca. Nu-i bai, toate trec. Astept cu nerabdare sfarsitul de an si sarbatorile de iarna.



Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Diana11 la multi ani. Invatatoare la biserica zici? Mai stiu eu una.
Carmen, felicitari pentru baietel. Sunt curioasa ce nume i-ati ales.
Cristina, sanatate tie si fetelor.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Chiar nu stiu ce mi-am dorit sa fie,fetita sau baietel.Mela e oricum mare pt o surioara tovaras de joaca sau altceva, iar Serban intre 2 fete nu s-ar fi regasit,(parerea mea).Asa vor fi doi baieti apropiati si fetita lu' mama.
Gabi la nume inca ma gandesc.Pe Mela o bufneste rasul cand aude propunerile mele si ma tot intreaba de unde le scot



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

La multi ani David!
La multi ani Diana11!!
La multi ani Matia!
Carmen felicitari pentru baietzoi!Si sora mea o sa nasca la sfarsitul lui februarie, asa ca si noi o sa avem un nepotzel peste probabil.Bogdi s-a bucurat ca e baietzel ca si el verisorul lui iar Maia a spus ca e trista ca n-are si ea verisoara!Le-am spus frailor mei sa se puna pe treba sa faca si o verisoara pentru Maia!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

La multi ani tuturor celor ce va sarbatoriti astazi ziua numelui! Sa fiti sanatosi si cu zambetul pe buze mereu!

La multi ani, Miha si Victoras!
La multi ani, Gabitzico!
La multi ani, Nicolas de Pufy!
La multi ani, Mihai de Cristina Csa!

Sa aveti o zi frumoasa si plina de bucurii!


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

La multi ani onomatilor!
Merem deseara de la 20 si ceva la film in Atrium. "Dupa dealuri" se numeste filmul, e romanesc, made by C. Mungiu. Cine are chef si timp ne vedem acolo.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

Salut!
A fost fain Ada?

Mergi la inceput