Toate forumurile Timp liber pentru minte, suflet, trup si ochi  Prieteni dintotdeauna...

Aradence DC (176) - cu gandul la Moni :(

Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Autor Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator
Pag. din 20
Melania 14
Melania 14

1912 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiMelania 14 Adauga semn de carte la raspuns Trimite Melania 14 un Mesaj Privat
Miha, La multi ani baietelului care v-a ales drept parinti !
Gabi nasol cu ochiul...Ce zice doctorita?
Niko felicitari antrenorilor si patrupedului !

Fetelor voi stiti ceva de Ghita?

Carmen cu Melania Ioana(14.01.2005) si Serban Andrei(11.06 2008)

Mergi la inceput

ILDI25

1071 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite ILDI25 un Mesaj Privat
salutare

La multi ani Matia .Miha sa va traiasca flacaul si sa va bucure inimile toata viata impreuna cu fratiorii lui.
Si noi suntem intr-o alergatura continua munca ,scoala gradi ,palat si tot asa.In rest nimic nou.

Gabi cum esti? Sper ca te-ai recuperat total ,ca a trecut ceva timp de la operatie.

Azi am fost la cimitir ,de ziua mortilor ,am trecut si pe Moni i-am transmis salutari si din partea voastra .Avea atatea flori ,nu vreau sa cred ca e departe ...
M-am intalnit si cu mama ei si cumnata-sa Corina (parca asa o cheama ),erau doar ele ,saraca nu-si mai revine e distrusa ,de fapt nu stiu cum ar putea accepta ,asta e.
Detalii din familia lor nu stiu ,doar atat a pomenit de o tipa din constanta ,daca stiu ceva ,dar nimic concret .Dar eu cum intru rar pe aici n-aveam ce sa stiu ,de fapt nici nu stiu ce trebuia sa stiu. Stie ea probabil ceva dar n-a continuat si eu cum sunt mai rezervata nici gand sa descos pe cineva ca nu-i genul meu ,nu-mi place mie sa dau detalii despre mine daramite sa "sap "in sufletul omului.

o noapte frumoasa ,nu ca vremea de afara care ma deprima ,vreau soareeee si calduraaaa.

Ildi cu David(2.05.2006) si Ivett(25.07.2008)
Mergi la inceput

Claudelu

8161 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiClaudelu Adauga semn de carte la raspuns Trimite Claudelu un Mesaj Privat
Buna dimi,
Ieri s-a implinit un an de cand s-a dus mami meu Suntem destul de abatuti si tristi in perioada asta. Eu de mult nu am mai plans, dar pur si simplu imi vine, imi plange sufletul de durere si dor. Sa nu mai spun de tati meu, care ieri dimineata se ineca in plans ...e greu fara mami Am avut un an destul de greu, cu multe incercari de la Dumnezeu, dar mami, de acol' de SUS a vegheat asupra noastra.

Si eu am fost ieri la cimitir si m-am oprit pe la MOni cu un buchet de flori din partea noastra. Un mormant plin cu flori si candele, ingrijit cu multa dragoste...

Dumnezeu sa-i odihneasca in pace pe toti cei ce i s-au alaturat LUI!

Lipsesc motivat de pe forum pentru ca starea mea de spirit nu e deloc una buna.

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Povestea Licuriciului iubit!

Claudia si Raul-Andrei

Tren de noapte! Ramas bun, prietena draga!

Mergi la inceput

adablackcat

3480 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadablackcat Adauga semn de carte la raspuns Trimite adablackcat un Mesaj Privat
Clau , ca de spus nu stiu ce sa-ti spun sa-ti fie mai usor.

N-am mai vorbit de-o vreme nici cu Ghita si nici cu Cristi (apropo, Ramona o cheama pe sotia lui).

Tren de noapte

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Editat de - adablackcat on 02/11/2012 13:38:54
Mergi la inceput

marchplayer

2687 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luimarchplayer Adauga semn de carte la raspuns Trimite marchplayer un Mesaj Privat
Eu chiar nu am timp si nici chf de probleme. Le am pe ale mele. Imi pare tare rau pentru familia Monicai...imi pare tare rau ca acum au asa probleme!
Pe mine m-a sunat miercuri sotul Monicai, Ghita. Eu nu am mai vorbit niciodata cu el la telefon pana atunci...banuesc eu ca mi-a luat numarul din telefonul Monicai si a inceput sa-mi spuna o gramda de povesti!!! Damn! Nu stiu foarte clar de ce m-a ales pe mine pentru acele confesiuni. Nu stiu cum naiba am intrat eu in povestea asta!!!! Oricum l-am cam expediat, nu aveam timp de vorba....
Eu marti mi-am ingropat tatal asa ca.......TOTI AVEM PROBEME
As vrea sa stie si mama Monicai ca habar nu am ce se intampla si ce caut eu in aceasta poveste! Eu am tinut tare mult la Monica
Am postat aici un mesaj cu specificatia ca Ghita ar avea nevoie de consiliere, am fact acest lucru pentru ca in confesiunea abradacabranta pe care mi-a facut-o a pomenit de cateva ori cuvantul sinucidere si scrisoare de adio!
O zi buna va urez!!!

daniela cu minunile ioana alexandra (05.02.2006)si rares stefan (15.07.2007)
www.dropshots.com/marchplayer3" target="_blank"> filmulete
Mergi la inceput

adablackcat

3480 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul  Trimite mesaj yahoo luiadablackcat Adauga semn de carte la raspuns Trimite adablackcat un Mesaj Privat
Daniela, condoleante. Imi pare rau pentru pierderea ta. Nu stiu ce postare de-a noastra te-a suparat dar tonul tau asta da de inteles... Ildi a spus doar ceva ce i-a mentionat mama Monicai dar fara nicio aluzie rautacioasa...ca a spus clar ca nu stie ce a vrut de fapt sa spuna mama Monicai cu asta.
Ce ne spui de Ghita este grav. O sa-l sun acum.

Tren de noapte

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC
Mergi la inceput

adablackcat

3480 Mesaje
Offf...am vorbit cu Ghita. Ii ok, a zis ca a avut zilele trecute o cadere cand a si sunat-o pe Daniela. Se simte singur si e de inteles, nu prea are pe nimeni si nici noi nu l-am mai sunat niciuna. :(
Mi-a povestit de copii. Tudor n-a prea dormit azi noapte din cauza de urechiusa dureroasa. A fost la medic si e sub tratament. Diana a fost vineri la Palatul copiilor la petrecerea de Haloween si a castigat mentiune la pictura-desen si premiul trei la costume. A fost foarte fericita. A imbracat-o Ramona in araboaica. Are in continuare momente cand plange din orice... Nu mai vrea deloc la biserica sau la cimitir, probabil pentru ca ii trezeste amintiri triste sau pentru ca nu vrea sa accepte ca mama ei nu mai ei (aici vorbesc din experienta proprie, nici eu nu mergeam la cimitir deloc). Poate totusi ar fi bine sa mearga la psiholog.
I-am spus lui Ghita ca motivul pentru care vorbim mai des cu mama Monicai e pentru ca si noi suntem mame si ne gandim cat de mult sufera ea ca si-a pierdut fiica.
Cat despre neintelegerile dintre ei...fiecare are dreptatea lui. Sunt oameni buni toti si sunt sigura ca se vor intelege pentru copii pana la urma.

Tren de noapte

Bazar umanitar DC
Mergi la inceput

dyanira

3732 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite dyanira un Mesaj Privat
Am citit si eu...off ce greu trebuie sa fie si pt Ghita...pana la urma el e tatal copiilor si responsabilitatea cea mai mare e a lui...
Si daca nici nu se intelege cu socrii si cumnatul e ff greu...Relatia cu socrii e mai dificila mereu si in acest caz si mai grea...Pacat imi pare rau pt Ghita incerc sa ma pun in locul lui si imi imaginez ce greu trebuie sa ii fie...
Cred ca si mamei Monicai ii e fff greu...inca o data spun ca imi pare rau pt neintelegeri e pacat ca isi ingreuneaza situatia si asa fff grea

Diana

mamica fericita de ANDREI TUDOR

Mergi la inceput

gabitzica

4134 Mesaje
Link direct catre acest raspuns  Arata profilul Adauga semn de carte la raspuns Trimite gabitzica un Mesaj Privat
Bonsoir!
Eu sunt cu sufletul sus de tot, l-am hranit la Paris saptamana asta.
Carmen sunt mai bine cu ochii. Am renuntat la picaturile du dexametazona, ca am avut efecte adverse... Acum imi pun in ochi ulei de catina. Ustura foarte tare, dar e extrem de bun.
Imi pare rau ca e asa tristete la subiectul nostru.
Clau, o imbratisare de la mine.
Si eu ma tot gandesc la familia Monicai...
Mergi la inceput

adablackcat

3480 Mesaje
Neata.
Gabi, am vazut poze pe FB . Foarte fain ca v-ati relaxat si bucurat cateva zile acolo. Cu avionu' banuiesc ca ati fost.
Diana11, la multi ani cu intarziere. Sa fii fericita intotdeauna langa familia ta frumoasa. Te-am vazut cu Ale ieri, foarte frumoase amandoua, la catedrala at fost?
Clau
Carmen, nu ti-a fost rau deloc in primele luni?

Tren de noapte

Bazar umanitar DC
Mergi la inceput
Pag. din 20 Subiectul precedent Subiect Subiectul urmator  
Pagina precedenta | Pagina urmatoare

Subiect inchis
Mergi la:
Forum DC © desprecopii.com - marca inregistrata La inceputul paginii
(c)

DESPRECOPII.COM - NAVIGARE
Preconceptie
Planificarea unui copil
Perioada conceptiei
Infertilitate
Ovulatie
Metode de tratare a infertilitatii
Conceperea unui copil sanatos
Alegerea sexului copilului
Adoptie
Sarcina
Sarcina la inceput
Calculul datei nasterii
Odiseea Sarcinii
Teste in sarcina
Nume de copii
Momente cheie in sarcina
Factori de risc in sarcina
Alimentatia in timpul sarcinii
Frumusete, sport si sex in sarcina
Pierderea sarcinii
Album: Miss Odiseea Sarcinii
Staruri+in+Odisee
Nastere
Pregatirea pentru nastere
Nasterea: modalitati si calmare a durerii
Pregatirea pentru nastere
Starea depresiva postpartum
Recuperarea mamei dupa nastere
Nasterea povestita de mamicile DC
Bebelusul 0-12 luni
Bine ai venit acasa!
Alaptarea bebelusului
Igiena & ingrijirea nou-nascutului
Sanatatea bebelusului
Dezvoltarea in primele 12 luni
Diversificarea si hranirea bebelusului
Bebelusii gemeni
Nou-nascutul: semne de ingrijorare
Copilul 1 - 3 ani
Bolile copilului intre 1-3 ani
Educatia unui copil inca bebelus
1-3 ani, varsta crizelor de independenta
Trecerea de la scutec la olita
Grafice de crestere
Dezvoltarea intelectuala intre 1-3 ani
Alimentatia intre 1-3 ani
Copilul 3 - 6 ani
Inteligenta emotionala a copilului
Educatia copilului intre 3-6 ani
Repere de dezvoltare fizica intre 3-6 ani
Sanatatea copilului intre 3-6 ani
Sportul intre 3-6 ani
Alegerea unui animalut de casa
Alimentatia copilului intre 3-6 ani
Copilul 6 - 10 ani
Repere de dezvoltare intre 6-10 ani
Sanatatea copilului intre 6-10 ani
Copilul de 7 ani
Copilul de 8 ani
Adolescentul
Pubertatea - pe intelesul parintilor
Scoala si notele
Sanatatea adolescentului
Dezvoltarea adolescentului
Siguranta copiilor pe internet
Utilitare: Calculatorul Ovulatiei | Calculul nasterii | Nume de copii | Dosarul bolilor | Doctorii raspund | Top 50 articole | Cele mai noi articole | Actiuni umanitare | Portalul taticilor | Viata de familie | Hai sa ne jucam | Concursuri | Carte de Bucate | Portalul Comunitatii Desprecopii | Galeriile Comunitatii | Toate Forumurile DC | Subiecte active | Mica Publicitate | Copilul tau pe coperta Revistei Desprecopii.com