Aradence DC (176) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 5

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Ada, trebuie sa dai de baut?
Carmen, pune si tu niste poze sa te vedem cu burtica.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Claudelu spune:

Io de azi dimineata sunt in stare de soc Sotul uneia dintre cele mai bune prietene ale mele a murit azi dimineata Brusc si fara o explicatie exacta...cica pancreatita, cica infarct, cica meningita Vedem dupa autopsie Aseara s-a dus la urgenta, l-au internat, azi dimineata la 7 era in coma si la 8 nu mai era deloc Prietena mea e distrusa si disperata Ce iti e si viata asta, te duci cand ti-e mai draga...si abia facuse 36 de ani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitzica spune:

Clau, imi pare rau pentru prietenul vostru...
Alina, acum am primit mesaj de la Ioana, ca de luni incepe baletul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Clau, ce trist, de fapt, ce tragic!
Pana la urma se stie care a fost cauza?

Gabi, mersi! Sa vedem daca sigur vrea Ade...


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

Clau ,asta da moarte subita.Nasol de cei din familie.
Ada inca sunt"asa slaba" si cu burta mica dar...am o presimtire ca voi mai mare decat cu celelalte.Am pantalonii pe care cu Serban i-am purtat la 5-6 luni,acum am 3 jumate .A...,era sa uit,am fost la Furau dar nu am vazut ce e Bb mic pt ca era cu cordonul intre picioare.
Aliclara ,cercul de mate?! asta-i bine.

Hai sa ne intalnim pe undeva si ma vedeti live.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flavia ramona spune:

Clau, socant, nu vreau sa ma gandesc la ce e in sufletul lor.

Carmen, , ma bucur pt burtica ta.

Si eu as vrea sa ne vedem, dar in cursul saptamanii nu avem cum, la 9 ne punem in pat, in conditiile in care ies ori la 6 ori la 8 de la munca. Ce ziceti de sambata? La un loc de joaca undeva?

Fetele ati fost sa va luati rezultatele de la analize de dupa donare? Eu am fost, nu am vrut hartia, am vrut numa sa stiu ca e ok, a zis d-na ca da, asa ca sper ca sangele meu sa ajute pe cineva in vre-un fel .


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Apar si eu din cand in cand.

Clau, ce tragic poate fi, azi esti maine nu mai esti.

Ale e bolnavioara are gatul rosu foc si o doare rau si a facut febra si am hotarat eu sa-i dau antibiotic dar aici apare dilema cat sa-i dau ca nu stiu sa calculez. Am ceclor 250mg/5ml si in prospect scrie la administrare 20mg/kg corp divizat in la 8 ore sau de 2 ori pe zi.Deci cati ml trbuie sa-i dau, ajutati-ma va rog, ea are 25kg.

In rest toate bune, numai sanatosi sa fim.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Diana, la kg ei ar trebui 500 mg pe zi. Eu zic ca-i mai simplu sa-i dai 2x5 ml/zi.
Multa sanatate!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns diana11 spune:

Multumesc Alina.Asa i-am dat dar nu am stiut sigur.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Diana 11, sper sa-i treaca la Ale cat mai repede. Stai acasa cu ea?
Aliclara, a ta fata cum e? Se plictiseste rau in casa? Ce face toata ziua? Bube are mai multe sau au ramas asa putine?
Noapte buna.

Mergi la inceput