Aradence DC (176) - cu gandul la Moni :(

Raspunsuri - Pagina 13

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Multumesc Diana!


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

Neatza.
Alina...o cafea n-ai dat de ziua ta. Hai zi-ne, de fapt hai spune-mi (ca nu prea mai ii lume p-aici), ce or facut pruncii de ziua ta. Ca sigur ti-or pregatit ceva.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

Alina, toti te-au felicitat de ziua ta!
Eu am vrut sa te felicit azi. La multi ani, sa fii sanatoasa in primul rand si apoi restul!

Noi am fost ieri cu fetele la pediatru, Mara are astm bronsic in faza incipienta si Dora bronsita spastica. Am inceput tratamentul aseara si noroc ca avem aparat de aerosoli...merita toti banii! Urmarea este ca azi-noapte au dormit linisite, nu au tusit nici macar o data, fara nas infundat...super!

Ce faceti weekendul asta prelungit?


Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alinamoro spune:

Citat:
citat din mesajul lui adablackcat

Neatza.
Alina...o cafea n-ai dat de ziua ta. Hai zi-ne, de fapt hai spune-mi (ca nu prea mai ii lume p-aici), ce or facut pruncii de ziua ta. Ca sigur ti-or pregatit ceva.

Tren de noapte

www.onetruemedia.com/otm_site/view_shared?p=88028d9eaeae0f93a00846" target="_blank">Licurici drag

Bazar umanitar DC

Ada, ai simtit tu ceva...

Pruncii mi-au umplut casa cu biletele (post-script.) cu diverse urari, dedicatii, declaratii... Cand m-am trezit ieri dimineata (nu am plecat impreuna cu ei ca am fost dupa-masa) am "colectionat" biletele. Ohhh, in cate locuri mi-au lipit!...pe pereti, dulapuri, oglinda, geanta, usi, telefon, veioza, in bucatarie...nici nu mai stiu... Mi-au mai facut cate un desen pe coala rosie.

Cristina, multumesc si tie!

Sunt la lucru acum, ma "zbat" cu inchiderea de luna.


Alina cu www.snugglepie.com/ezb/653339.png" target="_blank"> Adelina (31.08.2006) & www.snugglepie.com/ezb/653351.png" target="_blank">Dragos (11.04.2002) poze

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns niko_26 spune:

La multi ani sa ne traiesti, Alina!
Foarte frumos gestul copiilor tai!
Multzumim pentru urari!
Cristina sanatate fetelor!
Maia a facut criza de fiere;nu stiu cum se poate sa faca criza de fiere asa de mica, dar de ieri dimineatza a durut-o foarte rau capul si burtica, a stat tot in pat; acum vad ca e cev mai bine , a si bagat o vomitatura serioasa acuma seara.
Bogdi a facut vaccinul luni si a fost forte cuminte si curajos.Mi-a spus cand am ajuns dupa el la gradi ca n-ar vrea la vaccin dar stie ca trebuie!
Foarte faine "recomandarile pentru post"!
La lucru e tot fain si sunt si oferte ; haideti in vizita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adablackcat spune:

La multi ani Raul-Andrei!
La multi ani Alex-Andrei!
La multi ani Serban-Andrei!
La multi ani Alesio-Andrei!
Ce multi baieti cu numele Andrei avem...si nicio fata.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

La multi ani Andreilor nostri!!!!

La multi ani Alina, waw ce frumos ti-au pregatit copiii

Diana felicitari sotului tau, desi va compatimesc. Sa ajute Dumnezeu sa se intoarca sanatos.

Gabi rezumatul prin viu grai ca mi-e lene sa scriu atat. Ati mai plecat la ski?

Noi am impodobit casuta si ne-am apucat de repetat colinde.Am invatat deja 2 colinde noi. mai avem una dar la aia trebuie sa-i scot cuvintele si abia pe urma. Cantam de rupem pana noaptea tarziu. Si azi aproape de 1 i-am culcat pe copii. E asa de frumos

Cristina multa sanatate fetelor.


Niko eu chiar as veni dar sunteti tare departe.

Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_rubi spune:

La multi ani Andreilor si Andreelor!
La multi ani, Romania si tuturor romanilor.

Fetele sunt ok acum, dar mai facem un pic tratament. Multumesc Alina.a, e ok pediatra, imi place. Eli cum mai este?
Noi invatam de zor colinde. Mara vrea anul asta sa mearga la colindat, sa-si adune banuti si sa-si cumpere din ei ce vrea ea.
Astazi am dat o fuga repede prin obor, n-am gasit nimic, era si vremea urata. Acum am o tarta cu mere in cuptor si miroase de innebunesti!

Miha, imi pot imagina ce frumos e la tine cu atatia copii, atatea glasuri vesele care canta pe diverse voci!
Ma bucur ca am intrat in luna decembrie, imi place luna asta de numa' Imi amintesc cu drag de sarbatorile petrecute acasa, copil fiind, si incerc sa le petrec in acelasi fel si acum.

Uitati si de la mine un colind fain:
http://www.youtube.com/watch?v=vEf2bKuiHQ0

Mama Marei si a Dorei


Tren de noapte

www.facebook.com/media/set/?set=a.108185485984290.8158.100003785175018&type=3" target="_blank"> TUTU-uri Handmade


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Somleac spune:

Cristina si noi o cantam pe asta. Cam fals ca-i destul de grea daar merge.

Am invatat-o si pe ultima. A fost si Cami cu fetele si sotul din dotare si am facut repetitii .De acum in fiecare wekend trebuie sa ne intalnim sa repetam. Ce e super ca Daria si Alex prind deja linia melodica la colinde si ne acompaniaza din pian, suna nebuneste.

Abia astept sa mergem la colindat. Sper sa le gasim costume populare la copii.

Maine merg la gyula la prietena mea care e cu cancer pulmonar cu mestastaze cerebrale. Am emotii ca n-am mai intalnit-o de cand a aflat diagnosticul. Susu ramane cu copii, poate merg la teatru de marionete.



Moni(Monica70) are nevoie de noi! Haideti sa-i fim alaturi!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Melania 14 spune:

La multi ani Alina!
La multi ani Andreilor!

La noi a venit weekendul asta Mos'Nicolaie pt ca Ovi a plecat azi in Japonia pt o saptamana.De colindat mai colindam si noi cand ne lasa Serban .Daca stie colinda de la gradi trebuie sa o spuna singur.Sper sa-i treaca.

Eu am facut varice si sper sa nu se agraveze in tromboflebita.Asta ar insemna -salut alaptat .

Cristina ma tot uit dupa tine cand merg la Real dar nu te-am prins demult.Cum se manifesta bronsita asta si asmul bronsic?voi aveti o sensibilitate transmisa si fetelor?
Niko cum ti-ai dat seama ca e criza de fiere?Eu nu am facut niciodata asa ca nu cred ca as recunoaste-o.

Apropo de veselie in casa ,ma inscriu si eu.Cum sunt o balena in devenire si mi s-a micsorat cutia toracica ,rad si eu cu sonor.Mi-e drag sa ma aud .Serban se maimutareaste mai tot timpul si are fixuri te miri la ce ,Mela rade de el cu o pofta enorma iar noi doi nici daca vrem nu putem sa-i certam.
In rest m-ar tot pipai pe burta si pe sani.Cum ma vad goala parca am magnet.Sunt tare draguti .

Vineri la 18.30 Mela danseaza pe scena la Primarie.


Mergi la inceput