FIV CU DR VADUVA - CRAIOVA

Raspunsuri - Pagina 11

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Bine ai venit Ileana! Mult succes si sa stai cat mai putin pe aici, la aspirante!

Si eu am probleme cu trompele, dar noroc cu fertilizarea! Iti dai seama ca acum 20 de ani nu am fi avut nici o sansa?

Scuze, dar nu cred ca am inteles prea bine. Ti-ai desfundat trompele acum 4 luni si deja ai inCeput tratamentul pt FIV? De ce nu ai mai asteptat putin sau de ce nu ai facut de la inceput FIV?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Mada, nu trebuie sa iti fie frica! Ia-ti inima in dinti si fa-ti programarea. In felul acesta afli daca-i alba ori neagra si stii pe ce cale sa o apuci.
Din pacate, timpul nu e deloc prietenul nostru. Important e sa ne tinem visul in brate!
Si o vom face!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Lumimar, cred ca ai reusit sa imi transmiti starea ta de optimism. Sau poate buburuza din poza....

Lumi, trebuie sa fac beta lunea viitoare. Si mai e atat de mult pana atunci! Deocamdata nu am nici un simptom.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Fetelor, eu am inceput sa sangerez usor, asa ca o secretie roz. Nu e mare sangerarea dar e
L-am sunat pe dr Vaduva, care mi-a spus sa stau linistita si sa continui tratamentul. Era calm, asa ca de obicei, iar mie imi venea sa plang.

Nu stiu ce sa fac. Lumi, Maricica, voi ati patit asa?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ileana1983 spune:

Buna dimineatza,fetelor!
Marage,trompele mele aveau un lichid in ele,hidrosalpinx,a fost inlaturat lichdul acum 4 luni,iar acum fac tratament cu diphereline 0.1 mg timp de 10 zile si in cateva zile incep stimularea.Din cate stiu inainte de fiv se inlatura lichidul din trompe ...bafta la testul hcg...sa ai valoare mare...sangerarea poate e de la nidare...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Mara,relax baby sangerarea poate fi de la nidare
Eu la sarcina obtinuta naturel am avut niste pete maronii timp de doua zile
de ce nu te duci la synevo sa iti recoltezi pt beta?
stai linistita eu zic ca e ok si beta va fi barosan


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Eu scot fetele la incalzit pt beta barosan...


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Ileana, eu zic sa mai consulti si alti dr in legatura cu hidrosalpinxul,nu prea este de glumit cu el
Iar despre CB ,no comment!
pup si bafta

Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabitza35 spune:

Citat:
citat din mesajul lui marage

fete dragi!


Mai sunt ceva zile pana la testul de sange dar parca nu mai am rabdare. Tare as incerca un test de sarcina. De la cate zile de la ET se pozitiveaza testele de sarcina?


Buna tuturor,

Marage sfatul meu e sa stai linistita si sa astept sa treaca timpul pana la momentul BHCG. Din propria experienta iti spun ca testele de sarcina, indiferent de firma, nu sunt 100% fidele. Eu la 14 zile de la ET, in dimineata in care am plecat la ML pt recoltat sange pt BHCG am facut test urina, negativ si cand colo, analiza de sange mi-a confirmat, doua ore mai tarziu, ca eram insarcinata.


Eu sunt tot dib Cv, de vreo 5 ani m-am mutat cu totul in Bucuresti iar FIv-ul l-am facut cu Albu pe care il iubesc


2+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lumimar spune:

Gabitza,si noi pupacim gemenasii de Albisor!!!


Mamica de Maria Irinuca(20.06.2011)
Ambele MTHFR heterozigote, o sarcina obtinuta natural in martie 2012 oprita in evolutie la 9 sapt.
Uneori oamenii trebuie sa planga ca sa isi faca loc in inima pentru bucurii!

Mergi la inceput