Uniunea Social-Liberala-Crestina

Raspunsuri - Pagina 15

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Deci mie mi se face rau....pe bune.....

Am zis io ca Becali e tolomac si inofensiv..acu` s-a erijat in cainele lui Crin...si a zis,cand l-a intrebat Madalin Voicu(ptiu,ptiu,ma cheama ca pe el..)ce proiecte are,daca va fi ales,in domeniul sanatatii ,educatiei si nu am ma inteles ce,ca am vazut rosu.No,tolomacul a zis"fara ordinele sefului meu nu zic nimic...,nu am planuri"...

Oare daca ar pleca Crinutu si ne-ar lasa pe noi in pace sa refacem ce a fost, nu ar fi mai bine?

Deci Becali a dat rau cu...in fasole....dar are timp sa se scoleasca si sa devina un politician adevarat...mincinos si nu numai....
Deci Basescu- Boc
Voiculescu -Constantin
Antonescu-Becali

Ultimii vor fi cei sacrificati.....

Aoleu......nici mie nu imi pica bine candidatura lui Becali,nu ma reprezinta nici el nici Crin...dar nici nu pot trada doar ca se fac miscari nedorite de cei mai multi...e ca intr-o casnicie,nu dai bir cu fugitii cand e greu...
Numa ca sigur o sa vina fantomele Bratienilor sa-l bantuie pe Crin...
Mi s-a facut rau pe bune,mai ales ca mai zice Crin ca Becali nu va plati decat propria lui campanie....asta ne ia si de prosti.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Primele doua perechi sunt similare dar a treia nu.
Pe Antonescu nu-l pune in pozitia lui Basescu, ca el nu are nici o putere asupra lui Becali, si s-ar putea sa fie el cel sacrificat.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Citat:
citat din mesajul lui eumada

Deci mie mi se face rau....pe bune.....

Oare daca ar pleca Crinutu si ne-ar lasa pe noi in pace sa refacem ce a fost, nu ar fi mai bine?


Aoleu......nici mie nu imi pica bine candidatura lui Becali,nu ma reprezinta nici el nici Crin...dar nici nu pot trada doar ca se fac miscari nedorite de cei mai multi...e ca intr-o casnicie,nu dai bir cu fugitii cand e greu...
Numa ca sigur o sa vina fantomele Bratienilor sa-l bantuie pe Crin...
Mi s-a facut rau pe bune,mai ales ca mai zice Crin ca Becali nu va plati decat propria lui campanie....asta ne ia si de prosti.

Madalina



Vai Madalina si cum va suparati voi pe noi inainte de Referendum daca ziceam ceva rau de Crinutu vostru!
Nu am timp sa caut dar nici nu merita ca sa torn gaz pe foc!
Eu cred ca l-au lasat dinadins sa zburde ca sa se aleaga praful si de PNL ca de PNT!
Si va spun eu, urmatorul care o sa cada in cap, pardon, a sa se ARDa este MRU, el urmeaza, e numa' bun!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Mai B.nica faptul ca nu sunt de acord nu inseamna decat ca nu sunt de acord si atat,fara extrapolari.Deocamdata nu are nimeni interesul sa-l detroneze pe Crin...insa am un feeling ca va fi inlocuit cu altcineva....
Si oricum,comentam noi pe la spatel;e salii dar ideea la alegeri este ca ,pe colegii sunt oameni cunoscuti si apreciati..si cu sistemul asta de votare nou sunt sanse mari sa iasa exact cei care sunt pe prima pozitie.Plus ca la noi in zona PNL-ul are multe primarii....si oameni in puncte cheie,oameni apreciati de comunitati.Comunitati care apreciaza omul care candideaza nu pe Crin.Multi nici nu prea stiu cine este.Ei stiu ca "x" care este nascut acolo,sau care este persoana importanta in comunitate este al partidului respectiv si voteaza omul,implicit partidul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

MRU o sa se ARDa si el...mi-ai luat vorba din gura(pardon scrisul din taste)...



Mergi la inceput
Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Dana,astea nu mi se par argumente.Articolul e plin de insulte,nu de argumente.
Aducerea in prim plan ca argument a unui asemenea articol da in derizoriu.Pentru a putea convinge pe cineva de adevarul propriu e nevoie de argumente pertinente,logice si in discutie e nevoie de ton civilizat si ferm.Altfel discutia nu va avea rezultatul scontat.Psihologic vorbind,cand insultele ajung argumente,batalia este pierduta.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Citat:
citat din mesajul lui Deceneus

Primele doua perechi sunt similare dar a treia nu.
Pe Antonescu nu-l pune in pozitia lui Basescu, ca el nu are nici o putere asupra lui Becali, si s-ar putea sa fie el cel sacrificat.


Mintile ilustre discuta idei; Inteligentele medii discuta evenimente; Mintile reduse discuta persoane. (Eleanor Roosevelt )


Antonescu a avut doar puterea de a-l propune si impune pe Becali in PNL si pe listele de candidati la parlamentare. Si sa calmeze opozitia ce-a intampinat-o in PNL, ca sa se voteze ce a propus el. Mi s-ar parea normal sa traga si ponoasele, nu numai foloasele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ch_dana spune:

In afara de "arogantele Marelui Gargaragiu" si "papusa ucigasa" nu vad nici insulte - dealtfel articolul este unul de opinii. Ma rog, pentru cineva cu principii, a fi denumit "om elastic" ar fi o insulta, dar din fericire in cazul domnului nu a fost niciodata cazul, cu o singura exceptie, un principiu de la care nu s-a abatut nicicand: sa ia un salariu pentru o participare minima in Parlament.

Vrei fapte, nu insulte ? Pentru mine un om in topul chiulangiilor la locul lui de munca, un om care o viata intreaga nu a facut nimic, s-a fofilat efectiv prin viata, nici nu poate fi numit om, ci nevertebrata - si imi asum termenul, daca asta ti se pare o insulta. Si gunoier daca era, pana acum ar fi fost demult dat afara din post.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Atunci te rog sa numesti trei parlamentari PDL care nu si-au luat degeaba banii,salariul din parlament.VREAU SA VAD REALIZARI"PENTRU BINELE COMUN.Fara salile de sport de la tara,ramase neterminate sau terenuri in panta...realizari efective ,lucruri si legi care au schimbat in bine traiul romanilor.

Mergi la inceput