gene false-sfaturi

gene false-sfaturi | Autor: jenn

Link direct la acest mesaj

Ma tot bate gandul sa -mi cumpar gene false,am vazut din par natural sau sintetice.Pareri pro si contra as vrea de la voi ,eventual impresii de la cele care le-au folosit.Multumesc!

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna!
Eu am ,dar le-am folosit doar de vreo 4 ori la ocazii.Sunt cam greu de lipit ,dar dupa mai multe aplicari ti se formeaza mana.
Eu am ales un model mai aproape de genele mele ,dar trebuie sa recunosc ca ochii arata super cu ele.
Am primit si un tubulet cu adeziv care dureaza cateva aplicari.
Deci eu sunt pentru.
Ale mele sunt sintetice cred.

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Ramonika spune:

pai nu e mare chestie sa-ti pui niste gene false, le lipesti de pleoape si gata. au un adeziv care se da impreuna cu genele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Ok,asta dedusesem si eu. Dar,am niste intrebari :cat tine adezivul ala,se pun zilnic?Cum se scot daca le lipesti cu adeziv,trebuie altceva?Merci vioika,exact ce ma intrebam eu mi-ai scris-arata f bine ochii.Nu vreau sa fie ceva exagerat,sa se vada de la un km ca-s fake,am vazut ca-s diverse lungimi.Alea lungi pana la nas sunt de podium ,clar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Citat:
citat din mesajul lui jenn

Ok,asta dedusesem si eu. Dar,am niste intrebari :cat tine adezivul ala,se pun zilnic?Cum se scot daca le lipesti cu adeziv,trebuie altceva?Merci vioika,exact ce ma intrebam eu mi-ai scris-arata f bine ochii.Nu vreau sa fie ceva exagerat,sa se vada de la un km ca-s fake,am vazut ca-s diverse lungimi.Alea lungi pana la nas sunt de podium ,clar.

Eu le dezlipesc cu demachiant si tragi pur si smplu de ele.Se deslipesc usor.
Eu mai mult de o noapte nu le-am tinut,asa ca nu stiu sa-ti zic cat dureaza adezivul.Nu s-au dezlipit o noapte intreaga.
Pup!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns jenn spune:

Iti multumesc!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cristinuk@ spune:

duamna jen sunteti frumoasa si fara ele ia un rimel bun
mai sunt unele mai rezistente de se pun la cosmetica fir cu fir

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

eu mi-am pus la cosmetica fir cu fir care le puteam tine 3-4 saptamani....am scris le "puteam" pt ca nu am rezistat mai mult de 1 saptamana cu ele. poate daca mai rezistam ma obisnuiam....
arata demetial, spectaculos....dar iti simti ploapele grele, eu aveam impresia ca nici nu vad bine de ele, trebuia sa dorm doar pe spate (si pozitia mea preferata de dormit este pe burta ) , etc etc
pana sa ajung sa mi le dea jos la cosmetica am inceput sa "ciupilesc" eu la ele.... nu le mai suportam....
acum m ar bate gandul din nou (poate la vara urmatoare) dar doar asa cateva fire pe la mijlocul pleoapei
un alt avantaj: nu mai ai grija machiatului/rimelului...

Mergi la inceput