Celule stem

Celule stem | Autor: Luiza_R

Link direct la acest mesaj

Buna, as vrea sa stiu ce parere aveti despre celulele stem si mi-ar fi de mare ajutor daca mi-ati recomanda o clinica. Urmeaza sa nasc in curand si inca nu am luat o decizie, nu stiu ce e mai bine.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns dada05 spune:

Buna, eu am recoltat si pentru fetita mea si acum urmeaza sa am un bebe si imi doresc sa recoltez celule stem si pentru ea. Tu cat mai ai pana la nastere? Eu m-am hotarat sa recoltez pentru a avea chiar si o mica-mica portita de salvare in caz de nevoie. Nu se stie niciodata de unde vine ajutorul si e pacat sa ratez o sansa cu care nu o sa ma mai intalnesc. Mai bine sa fie, decat sa traiesc cu regretul ca nu am facut-o.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Luiza_R spune:

Sunt isnarcinata in 5 luni si decizia de a mi fi recoltate celule stem este luata. Acum trebuie sa ma decid cu cine sa recoltez. As vrea o clinica din Germania, stiu ca in Romania exista baby stem cu care a recoltat prietena mea si a fost foarte multumita. Tu cu cine ai recoltat?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns onlyoana spune:

Eu urmeaza sa recoltez celule stem de la Cord Blood Center, aparent prima banca de celule stem din Romania; mi-a fost recomandata chiar de catre medicul meu, care a apelat el insusi la ei. Din punct de vedere al pretului, pot sa va spun ca e si cea mai ieftina varianta (2400 RON, la care se mai adauga si reduceri depinzand de promotia existenta sau de spitalul la care veti naste, platibili la 1 luna dupa nastere). Am ales varianta classic, consider un minim necesar, dar nici nu as da dublu de mult pentru alte optiuni, sperand in primul rand ca nu va fi nevoie.

Mergi la inceput