Cacealmaua lui DDiaconescu(2)

Raspunsuri - Pagina 7

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

B.nica, io stiu ca esti o doamna faina si nu te-as fi asociat niciodata cu vulgaritatea. Asa ca relax, asta e doar un forum, drag tuturor dar e doar o pagina pe net, nu iti consuma wk reinterpetandu-ti mesajele.
Nu iti pricep atractia fatza de DD dar asta e farmecul, nu putem gandi toti la fel, ar fi al naibii de plictisitor

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns b.nica spune:

Sa-l ia d'acu si pe DD ca din cauza lui o facui si pt. ca umbla cu ocaua mica!
Dar totusi, poate ne convinge DD ca el este patriot si pt. asta sa nu o puna pe scorpia de DV la inaintare!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui b.nica

Sa-l ia d'acu si pe DD ca din cauza lui o facui si pt. ca umbla cu ocaua mica!
Dar totusi, poate ne convinge DD ca el este patriot si pt. asta sa nu o puna pe scorpia de DV la inaintare!

Aseara la Romania Tv sau la Realitatea, DD facea aprecieri al adresa liderilor politici. Nu am prins de la inceput, dar am vazut ca a avut numai cuvinte de lauda la adresa lui C V Tudor si a lui Gigi Becali.
Cei doi sunt mari valori, inteligenti nu a spusa-o direct dar a sugerat ca sunt oamenii cei mai respectabili din politica.
Daca astea sunt valorile lui, atunci se aplica vorba "aschia nu sare departe de trunchi".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns eumada spune:

Intre BOC si Becali.....clar Becali e mai sus.
Intre Basescu si Becali....clar Becali.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
www.cotidianul.ro/jongleria-pp-dd-madam-kovesi-si-partidul-putoilor-196410/" target="_blank">Jongleria PP-DD, madam Kovesi si Partidul Putoilor
Un nene hotarât sa joace si el pe un cal câstigator în politica noastra nebuna mi-a zis ca el pariaza pe Dan Diaconescu. Adica îi da malai pentru campania electorala si cere si el la schimb un ministru sau un secretar de stat. M-am uitat la el ca bivolul la floarea rozalie din centrul geometric al uriasei Frunze de lotus. Îti golesti portmoneul în buda turceasca din Caracal, i-am zis eu, încercând sa-l feresc de o asemenea paguba.

- Amice, el este drapelul. Nu el conteaza, ci baietii de lânga care lucreaza pentru el.

Mai, mai sa pomenesc numele celor doi-trei jurnalisti pe care îi cunosc. Si-a tuguiat buzele si mi-a zis, nu aia aflati la vedere, ci altii, mai destepti. Si a batut cu doua degete pe celalalt umar.

Mai sa fie! Adica Dan Diaconescu nu era retinut ca un infractor si trambalat prin aresturi doar pentru cercetari. Repetatele invitatii la DNA faceau si ele parte dintr-o operatiune de legendare, cum zic baietii? Încet, încet, am cazut pe gânduri. Oare de aceea îi dadeau drumul? Oare de aceea acoperitii de prin televiziuni îl chemau la rampa de fiecare data când era lasat din pripon? Oare de aceea Dan Diaconescu a tocat marunt orice semn de curaj si unitate al Opozitiei? Oare de-aia televiziunea lui Gita îl cultiva ca pe o floare draga SRI-ului? Sa fie si ridiculizarea guvernului Ponta în privatizarea Oltchim tot un plan destept de sifonare a adversarilor lui Traian Basescu?
..
Adevarul este ca talentul de circar al omului este veritabil, dar forta de organizare si de manipulare este a serviciilor. Punct.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Marina spune:

si pe asta tot basescu l-a creat...mare om basescu asta pe bune

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Printre candidatii propusi de partidul lui DD este cunoscutul general Chelaru, un apropiat al lui Baconski, si doar unul din cei cu stele pe umar.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielag spune:

Vai, Deceneus, ma dezamagesti . Pai Chelaru nu e doar cu stele pe umar, ci face parte si din masonerie. Daca e si masoneria implicata in toata chestia asta ? Mai ales ca la DD au fost emisiuni despre masonerie cat la toate celelalte posturi de TV luate impreuna.

Sa ratezi tu un asemenea subiect? Mai ca nu-mi vine sa cred .

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Lali spune:

Si uite cum din nou ajungem la Basescu...

Cum era sceneta aceea cu castravetele ?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deceneus spune:

Citat:
citat din mesajul lui Lali

Si uite cum din nou ajungem la Basescu...

Cum era sceneta aceea cu castravetele ?

Daca se baga ca musca-n coiorba sigur ca-l gasm implicat peste tot, asa cum il gasim si pe Voiculescu unde se dreneaza banul public.
Se pare ca Basescu este prezent acolo unde se imparte puterea si unde se invart banii. Cercul nu-i foarte mare si este ierarhizat.

Citat:
citat din mesajul lui Marina

si pe asta tot basescu l-a creat...mare om basescu asta pe bune

Marina

Poate nu l-a creeat, dar la atras in sfera lui de influenta, asa cum a atras si coruptii lui Nastase, folosindu-se de institutiile statului.

Mergi la inceput