asi putea sa fiu insarcinata dar totusi sa am dure

asi putea sa fiu insarcinata dar totusi sa am dure | Autor: malina30

Link direct la acest mesaj

buna fetelor, de mult timp nu am mai intrat pe aici sa va vizitez nu prea am mai avut tipm, Sa va spun povestea mea , incerc de 2 ani sa raman insarcinata dar nu reusesc , am fost de nenumarate ori la control dar e totul ok am schimbat si doctori , toti mi-au dat acelasi verdict totul e ok , ramane sa astept, luna asta mia intarziat menstruatia 3 zile , problema e ca am dureri de spate si de burtica, care ma cam sperie , testul de sarcina nu lam facut inca de teama sa nu fiu iar dezamagita, voi ce credeti e posibil sa fiu insarcinata dar totusi sa am simptome premenstruale, parca prea tare ma doare mijlocul , imi doresc fff mult un bebe, sper ca dumnezeu sa fiu cu mine ;) Voi ce ziceti a mai fost cineva in situatia mea??? va pup astept parerile voastre.

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns VIOIKA76 spune:

Buna!
Se poate sa fie si sarcina.
Dureri de burta si de mijloc apar si in sarcina la inceput.Daca nu-ti faci testul nu ai cum sa stii sau ai putea sa-ti faci direct analiza de sange Bhcg parca asa se numeste.
In cazul in care este pozitiv te duci si la medic si ai spui de dureri.
Bafta!

Mami de Ana(13.12.2003) & Dragos(22.12.2008)
si acum8+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

VIO ms mult pt raspuns, sincer i-ti spun ca am ajuns la capatul puterilor , incerc de 2 ani sa raman insarcinata si nimic, am fost la dr si ma asigurat ca totul e ok, am facut nenumarate teste de sarcina , deasta nu mai vreau sa fac test sa nu fiu iar dezamagita , niciodata nu mia intarziat atat , dar durerile astea ma pun pe ganduri , durerile de mijloc presista, ma gandeam daca era bebe nu mai aveam durerile acesta intense de mijloc si burtica, astept pana vineri daca nu apare ciclu pana atunci, ms mult de raspuns, am vazut ca ai doi ingerasi , sa iti traiasca , dar tu cand ai ramas insarcinata mai aveai dureri de dinaintea ^,uratilor;

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Simptomele de sarcina includ dureri de burta ca la menstruatie la multe persoane. Totusi, ce ai facut mai exact la doctorii la care ai fost? Bifeaza ce ai facut si vezi ce ramane din lista de mai jos:
spermograma si spermocultura lucrate de embriolog (la clinici specializate pe reproducere umana asistata nu la orice clinica unde analiza e lucrata de biolog)
analize hormonale in zilele 2 (Estrogen, LH, FSH, Tsh, T3, T4, Anti TPO, Testosteron) si 21 (progesteron) ale ciclului + anticorpi antispermatici
teste de ovulatie de la farmacie
confirmare ecografica a ovulatiei
utilizarea unui lubrifiant care imita glera cervicala (Preseed)
histerosalpingografie pt verificarea permeabilitatii trompelor uterine
laparoscopie exploratorie pt excluderea endometriozei sau a aderentelor
stimulare ovariana usoara
(Clomid)
analize profil trombofilie (proteina C, proteina S, INR, sindrom antifosfolipidic / anticardiolipidic, MTHFR, Pai, V.Leiden, Factor II)
test postcoital
inseminare
fertilizare in vitro

13+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

de ce nu vii tu sa scrii la sectiunea aspirante optimiste? Sunt acolo fete ca tine care incearca si se sustin, se sfatuiesc...

13+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Aspenter, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

malina, bafta sa fie sarcina! Si eu sustin ce au spus fetele, simptomele alea apar si in sarcina. La mine asa a si fost, de credeam la fel, ca imi vine ciclul. In plus am remarcat si schimbari la sani, incepusera sa se intareasca, poate chiar inainte sa apuce sa intarzie ciclul, era inconfundabila senzatia...

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Emilia.M asi veni cu mare placere la aspirante optimiste dar nu stiu unde sa le gasesc.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

DIDI81 parca miati mai dat sperante sa mai sper ca sunt insarcinata, ciudat e ca sini nu ma dor , nu simpt nici-o schimbare daca ati sti cat i-mi doresc sa fiu dar cum v-am mai spus ca doare mijlocul foarte tare ca la menstruatie , burta mai ma lasat, astept parerile voastre

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns DenyAnd spune:

Aici http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174907&nm=Aspirante-optimiste-809-Felicitari-Isa e forumul aspirante optimiste.






Un proverb spune: "O inima vesela este un bun leac, dar un duh mahnit usuca oasele".

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

ms mult deny

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Am vazut ca ai scris la alt subiect ca ai luat Nurofen. Nurofenul nu e foarte permis in sarcina. Nu lua niciun medicament atata timp cat nu esti sigura ca NU esti gravida. Pt dureri si febra in timpul sarcinii se poate lua paracetamol. Cel mai bine fa-ti un test de sarcina si daca e pozitiv nu lua niciun medicament fara sfatul medicului. La 4 zile de intarziere la orice ora ai face trstul iti va spune adevarul ( da sau ba).

Poti avea unele dureri de burta la inceputul sarcinii dar nu ar trebui sa fie foarte puternice.

Mergi la inceput