Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns catank spune:

kmy_black- cum e baiatul?cum se simte?Da un semn...Pupici!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns catank spune:

Mamici, fiindca azi e vineri, am primit comanda de o ciorba de fasole. Fara ciolan, dehh...dar imi iese trasnet

Scot din fasole, si fac si batuta cu ceapa prajita(sa le ard ficatul)pe deasupra, cu un pic de miere.

roxy intrebai ce dam de papa la bb ( sunt copilasi deja)de papa. Acum ii fac I un orez cu laptic de caprita....dar fluid asa, mai mult laptic. Apoi fructe...rontaie pana la masa de pranz. In general ii dau papica mai consistenta, ...cascaval, branziza cu legume, sau painica cu unt si miere, ceai, ...apoi fructe.Ou I nu serveste, greu o pacalesc...in spaghete sau in ciorbica, far fiert sau omleta imi da pas. Am incercat si ompleta cu legume....blahhh nu vrea...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

neatza!
chiar kmy cum e baiatul?
catank cred ca Mada vroia oglinda pt mireasa
cu ouale nici Andra nu vroia... stii cu ce am pacalit-o cu oua de prepelitza ca eru mici si o amuzau.... incearca
mada, spor la gasit oglinda! intrebare cu rochia cum stai?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

am venit si eu la cafeluta mai ales ca a dat-o catank as bea-o afara pe terasa, in roua si racoarea diminetii...

catank daa...tot bebei imi vine sa le zic. eee..tot bebelusii nostrii sunt si acum si la 15 ani puii mamii
aha, am inteles cu micul dejun, cam asa ii dau si eu dar pe langa astea si ou, omlete...caci Anastasiei ii place mult oul.
ma bucur ca cel care imi aduce laptele imi aduce si oua de tara noroc ca l-am intrebat intr-o zi daca are si oua si a zis ca da, cum sa nu
mmm...ciorba de fasole, printre preferatele mele mie imi place mai mult fara ciolan decat cu si musai cu tarhon si acrita cu zeama de varza mmm..ce pofta mi-ai facut, execut si eu una.

kmy cum se simte puiul? cred ca este mai bine sa alternezi nurofenul cu panadolul, la 4 ore. multa sanatate si te asteptam sa ne zici cum este. sper sa fie bine

madutza ce matinala a fost Cata. de cand nu m-am mai trezit la ora aia...
oglinda cu perie tot pentru nunta, pentru vreun obicei? sau pentru Cata?catank a inteles ca pentru Cata vrei dar cred ca de fapt, pentru nunta este

bb_yasmi da, stiu ca tie nu-ti place frigul, tu ai pleca iarna in tarile calde daca ai putea Anastasia doarme seara pe la 21.30

mary da, da, sa nu te superi de parerile fetelor ca nici eu nu ma supar. tu stii mai bine cum o lasi si siguranta in care o lasi.
bine,catank are dreptate, nu-i de promovat un astfel de gest eee eu n-am lasat-o mai mult de 10 minute.

catank Anastasia daca se trezeste nu plange, sta in pat, mai motaie putin apoi incepe sa vorbeasca si vine la usa si asteapta sa deschidem usa

ailed un la printesici. hai la cafea

toate fetele.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

roxy, neatza!
yasmy, Andra se culca la 22-22.20

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Catank, da oglinda o vreau pentru fina mea. Pentru gatitul miresei si dat jos voalul..tb sa se uite in oglinda , mai tb sa-i iau si pieptan, dar mai bime iau perie...ma gandesc ca o va folosi mai mult. Eu am gasit ceva frumos pe un blog...dar nu am primit raspuns de la autoare...Uitati aici: http://daiana-prundurel.blogspot.ro/2010/07/gatitul-miresei.html
Mi-a ramas gandul la oglinda asta , si as vrea ceva asemanator.

Si eu copiilor tot asa le dau dimineata, ai mei manaca cateodata omleta..dar nu mereu si maxim un ou mic de la gainutele mamei. Le mai dau sanvis cu Almette si castravete/rosie/ardei; cremvusti de pui Forzoso; unt/margarina cu miere; cereale (cu miere) cu lapte; intr-o dimineata am facut pancakes cu ricotta (dupa reteta Amei) In general am grija sa fie un produs lactat la masa, la sanvisuri pun alaturi o cana cu lapte.

Cu somnul, am inceput sa-i culc mai devreme..adica la 9 mergem la baie si la 9:30 sunt in pat. cand o sa se schimbe ora am sa-i duc la baie la 8:30, sa fie in pat la 9.
Cata ar resista mai mult pt ca poate dormi mai mult dimineata, dar Cristi tb sa se culce mai devreme ca e prea obosit dimineata.

Catank, am facut si eu acum cateva zile mancare de fasole cu ciolan afumat...comanda de la sot . Nu puteam sa-l refuz ca rareori vine si el cu o idee de mancare..in rest eu trebuie sa-mi storc creierul.
Scrisesem ce am facut ieri de papa, dar apoi mi-am aadus amite de burtica Lidiei si am sters

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

ciorba ca ciorba , dar catank, vreau si eu icreeeee ca numai la ele ma gandesc de aseara si pe aici mai greu se gasesc....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

Delia, rochia inca nu e gata . Am fost ultima data marti la proba..mi-a cusut aiurea niste cute..si am pus-o sa le descoasa...apoi voalul de dedesubt era prea scurt si i-am spus sa-l dea mai jos...eh...ce sa zic..nu prea mai sunt incatata..ca nu iese exact ce am vrut eu...apoi m-am saturat de atat mers la proba si venit cu buza dezumflata. Asta e...alta nu am de unde sa iau acum...si nici bani

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

mada, si soacra-mii pt nunta cumnatei la asa zisa ultima proba era larga la decolteu , cutele ii veneau aiurea... noroc ca am pus-o sa o probeze inca odata si eram eu cu easi am inceput sa-i zic asta asa, asta asa... pana la urma dupa inca 2 pb era super deci rabdare si multa exigenta din partea ta si iese

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns kmy_black spune:

Citat:
citat din mesajul lui catank

kmy_black- cum e baiatul?cum se simte?Da un semn...Pupici!

Dumnezeu este autorul sufletului, El m-a binecuvintat cu ...un suflet IOANA
“Dumnezeu nu ne cere minuni. Acelea le face El.” – Arsenie Boca







buan dimineatza!!! este mai bine acum, azi-noapte a facut febra din nou :39.1 si i-am dat 5ml de nurofen si azi dimineata nu mai avea temperatura!!sa vedem cum evolueaza azi , k am sunat la dr lui si este ffff aglomerata fiind prima sapt din luna si nu am nici o sansa sa intru la ea(nici cu plata), vroiam sa se uite putin la urechiuse si gatutz!!!a speram k a fost doar un episod izolat de febra!


kmy, de IUSTIN-GABRIEL 8.04.2011
bobocelul mameifetele mele de suflet
Invinge durerea,razi cat se poate,caci tot la zi ajunge si cea mai lunga noapte!!!

Mergi la inceput