Fluturasi dragalasi de mar-apr 2011 (21)

Raspunsuri - Pagina 20

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

mary multa sanatate puiutei. o sa iti zica fetele sigur ce a-i dai, ai vazut ca se pricep. cum a racit? vezi, s-o imbraci bine, sa-i pui pe caput ca ai vazut ce frig s-a facut si mai bate si vantul...vremea asta este cea mai nasoala ca zici ca-i cald si cand iesi afara este frig ca iarna

ailed buna placinta. cu mere este oprintre preferatele mele

noi am venit de afara pe la 8 fara, am stat ceva si in seara asta. am iesit toti 3 prin oras, ne-am plimbat, buburuza cu motoreta, noi fugeam s-o prindem asa viteza avea
acum striga 'nani' , a luat-o aerul rece si deja este adormita, noi la fel. eu am facut un dus luuuung si fierbinte, ce bine a fost acum facem si la buburuza si la nani cu ea.

ne auzim maine.
va pe toate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns cami_antonia spune:

yasmi da esti sigura ca e ok in blugi?
la noi in constanta se poatrta niste majorate ca niste nunti
cu fete cu rochii facute la nasica mea
ca de nasici de nunta
adicaaaaaaaaaaa tinuta obligatorie si eleganta
sau mai bine zis f eleganta
cum e restaurantul si invitatii?
eu sincera sa fiu nu m-as imbraca in blugi desi e primul lucru de varsta lor
ei sigur nu vor fi imbracati in blugi niciunul de varsta aia
nu ma prea pricep la moda da te intreb ca stiu ce e pe aici

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Deea99 spune:

hop si eu la ceas de seara...sunt franta .o am pe socrela-n vizita de pe la 14...am iesit eu in oras si am trecut sa-l las fasolea si a zis ca vine si ea la noi...mi-a prins bine ca am aspirat ,sters praful si spalat pe jos tot etj1...si pe la parter..dar la parter am facut mai cum e vorba aia''de okiul soacrei'' ca deja anna nu dormise mult si devenise ff efervescenta..ba plangea dupa mine,ba facea cate o traznaie cu mamaie cu tot langa ea....abia la 9 am reusit sa o adorm...dar greu de tot m-a stresat maxim cu un carucior de papusi l-aluat in patul mare si l-a pus pe perma langa ea....naspa cand nu isi face somnul..mi-a mai facut faze si in alte dati....

off Mada si eu evit croitoresele tot de teama asta....bine ca ai mai gasit material si poate sa iti corecteze ce a gresit....abia astept sa va vad.... si mie mi-a placut tare mult cand am fost nasa..dar parca nu as mai vrea la cat am, alergat si m-am stresat si faza ,cand sa ma imbrac de cununie mi s-a rupt fermoarul de la rochie...vai ce am suferit..am facut criza de nervi...soc...m-am imbracat apoi ca o pitzi..cu rochie plasa de sera ...o rochie finuta dar care nu era nici potrivita momentului nici siluetei..era singura rochie din garderoba care imi mai venea atunci si trebuia sa o imbrac ca sunau de la casa de casatorii
tot zic sa intru pe fb-ul lui S sa te vad.....

Pai Roxy o sa vezi si tu cum e cand o sa ai bb2....la Stefy eram doar noi 2 acasa de dimi pana seara...faceam ceva de papa pt tati o data la 2 zile....eu mancam mancarea fetii...si stefy nimic..glumesc..aveam treaba si atunci ,dar nu ca acum
moana la tine a fost de manusi???/

Mary sanatate la puiuta...poate niste vit C....apa de mare...cred ca nici aspirat asa des nu-i bine ,ca-i provoci mai mult...

Cami daca majoratul e in club ...merg jeansii

Yasmi merg si pantaloni negri....azi am vazut la o tipa ,exact modelul de tur cum zici tu..in spate nici nu se vedea ca ar avea turul lasat, dar in fata da....chiar mi-au placut..e diferit de turul acela turcesc ,sa zic si eu cum a zis cami

Ailed
tot ai zis ca ai sa-mi zici ceva...pai ai zis..ca ai facut placinta...mai era ceva de spus
legat de moda..pai asa m-as imbraca eu...da nu imi permite silueta..si ce ma oftic..bine nu foarte adolescentin....ca nu mai am varsta..in urma cu ceva timp,sa fie 1-2 ani am vazut o emisiune si stilista aceea explica ca dupa o anumita varsta femeia nu trebuie sa se mai descopere prea mult....trebuie sa ne ascundeam anumite parti..chiar daca suntem slabe....piele se lasa,nu mai aveam aceesi tonus si nu da bine....

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns madutza_bra spune:

hello!

sunt franta de oboseala psihica. Cata nu a dormit decat o jum de ora la pranz..au trezit-o astia cu bocaneli de ciocane si drujbe , niciodata nu a mai dormit asa putin, s-a trezit plangand, a fost maraita apoi pana seara, cred si eu la cat de obosita era.
Cristi m-a rugat s amai stau putin langa el dupa ce s-a bagat in pat, cateodata ne mai roaga si stam 2-3 min ori eu, ori sotul..m-am intins si acolo am adormit pana acum

Azi parea sa fie mai rece afara dar nu a fost chiar asa, in schimb acum seara era f frig in casa, am dat putin drumul la caldura ca sa le pot face baita...au anuntat 3-4 grade in centru si 1 la periferie..brrr, astea sunt temp de iarna

yasmi, hai spune ce ai ales pana la urma? vezi ac o sa fie frig, ce-ti pui deasupra?



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Fetele multumesc de sfaturi. Da merg foarte bine blugii la un astfel de eveniment ca doar nu este nunta sau ceva de genul...este un party..... Sin in combinatie cu ceva mai elegant merg super!!!

Mada, m am axat sa imi caut o pereche de bluguti lejeri, nu foarte mulati, e pe care ii voi indoi jos , asa mai lat, ca in reviste in picioare imi voi luat o pereche de pantofi negru + roj prafuit pe care i am facut pe comanda si i am purtat oar de vreo 2 ori, care au tocul inalt, de 12 cred si putina platforma. Apoi vreau sa imi pun o curelusa roz pal ( prafuit) finuta , iar ca bluzita vreau ori ceva stil camasa lejera ( cu roz finut pal ceva) eventual curelusa o pot pune chiar peste camasa sau camasa in blugi ori o bluzita gen matase, fluida tot in combinatie de nuante de roz. Iar sacoul il am deja este: negru,lejer si casual iar daca intorc mansetele este alb cu dungi negre.....
Ce ziceti..??
Ca si accesorii....voi vedea...oricum am cam renuntat la aur ( desi nu credeam ca voi spune asta vreodata!!!! La cat de fan aur eram..... )
Cum vi se pare???

Oricum deea sar" mana de ideei...cand am citit ce ai scris deja ma si vedeam imbracata asa....

Roxy chiar ca mai suparat in seara asta......pai eu doar ce am facut 29 si tu deja ma trimiti la 30

V am spus ca am ajuns la gineco.??? si la dermato...

Ma retrag ca ma simt ca si cum m ar prinde o raceala ...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

Inca una si am plecat
Vreau sa ma tund....si nu am idee cum?.parca nici nu m as risca pana dupa act eveniment si zziua iasmiutei...ce tunsori se mai poarta..?? Cu ce tunsoare m ati vedea pe mine??

Deea si de la ce varsta era vb sa nu te mai "dezgolesti"??

Va pooooop

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ailed_dota spune:

deea, ce spor aia vut azi, mami
mada, pupam Cata si mamica ei!
yasmy, bravo ca ai ajuns la dr si eu vreau sa ajung la controlul anual, sa fac si papanicolau...suna bine cum ziceau cu roz negru si blugi... cu tunsoarea nu stiu ca eu tocmai l-am lasat lung...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

helllooo

ce fac mamicile???
eu la bucatareala...si cu fii'mea pe acasa...azi nu am dus o la gradi sa stam asa ca intre fete (cat avem ocazia )

aaa si fac si un tort...de fapt incerc sa vad ce iese...

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns roxy_s spune:

neata fetelor

haideti la cafeluta fierbinte
a venit buni la noi si se joaca cu buburuza. iesim imediat afara dar intai am zis sa vad ce faceti

cami nici la noi nu se tin majoratele la restaurant. se tin in cluburi, pub-uri sau din bar in bar jeans-ii merg la fix.
un la puiutele dulci.

deea da, la noi a fost foarte frig, ca iarna. si ai si tu dreptate, cu 2 bebei este mai greu poate dar nu trebuie sa te stresezi asa. mai relax si tu

madutza un pentru Cata. tare nasol cand se trezeste asa in zgomote, se si sperie. si noi am mai patit asa, mai facea cate un vecin cate o gaura si facea galagie. asa ma enerva...

bb_yasmi hai ca nu poate glumi omul cu tine, vad parca ti-am zis ca ai 50 de ani ce, te sperii ca faci 30 de ani? trece timpul, ce sa faci...
bine ca ai ajuns, in sfarsit la dr, bravo dar...tipic tie si numai tie....astepti mereu sa te intrebe omu' ce ai facut, cum a fost, este totul bine...

toate fetele



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns bb_yasmi spune:

roxy glumeam ieri bineinteles..ti-ai dat seama, nu?? totul este in regula de asta nici nu am mai dat detalii (la dr)....

vreau sa fac un tort de lamaie. am bagat blatul la cuptor...mi-a iesit o spuma de albusuri cum nu am mai vazut pana acum si un blat galbe-portocaliu.. acum caut o reteta de crema de lamaie...sper sa iasa blatul..

Mergi la inceput