Aspirante optimiste (809) Felicitari Isa, Ankylya!

Raspunsuri - Pagina 12

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Ankylya, felicitari!!!
Ramayana, sa stii ca si eu am crezut intr-o luna ca nu am sa ovulez cu Closty si la eco mi s-a zis ca aveam foliculi pe ambele ovare.
Nu-i obligatoriu sa ai dureri si crampe, mai ales in ziua 10. Prin ziua 14 e mai evident din punct de vedere al simtamintelor tale.
Malina, daca ai fi si tu putin atenta si daca ai citi toate mesajele mele (in special primul mesaj pe care ti l-am scris la subiectul deschis de tine) ai stii cum se numeste investigatia pentru verificarea trompelor (histerosalpingografie) si cum se numeste operatia care repara trompele infundate (laparoscopie).
Cand intrebi niste lucruri asculta si raspunsurile daca chiar vrei sa-ti clarifici nelamuririle.


14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns draguta spune:

fetele care puteti sa-mi dati si mie adresa de mail a doamnei dr. Uscatescu?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Draguta, ai PM. Adresa de mail nu o am dar cred ca ce ti-am spus te va ajuta la fel de mult.


14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flory_blanca spune:

Ankylia felicitari, sarcina usoara si la termen.

Eu nu am inceput saptamana foarte bine. Sotulache din dotare tocmai m-a anuntat ca nu stie daca chiar isi doreste bb acum, poate mai tarziu. Eu cred in chestiile astea zen si nu cred ca ni se arata pana nu ne dorim amandoi la fel de mult sau avem probleme intre noi. Nici nu stiu cum sa iau ceea ce mi-a spus asa ca nu stiu ce vom face in continuare sau daca vom face ceva, pana la urma dorinta trebuie sa fie de la amandoi. Asta este, o iau ca atare, m-a durut cand mi-a spus. Ma asteptam sa fie sincer de la inceput macar sa stiu cum stam, nu sa mi-o arunce dupa jumatate de an asa. Sunt dezamagita oricum de reactia lui, mai ales din cauza lipsei de comunicare.

Mami de fetita frumusica foc!
29.04.2010
MTHFR C667T heterozigot, PAI 4G/5G homozigot

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ancadragoman spune:

Daca vreti,daca puteti va asteptam la varsarea de sange !!!
http://forum.desprecopii.com/forum/topic.asp?TOPIC_ID=174886&whichpage=1

anca de fetita cu fundita Maria Alexandra (4 noiembrie 2007)
poze si filmulete
povestea nasterii
www.totsites.com/tot/mariadragoman" target="_blank">eu sunt Maria
www.onetruemedia.com/otm_site/start" target="_blank">Montaje Mariuca


AM PRODUSE LA BAZAR!!!!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns malina30 spune:

Flory Blanca, si eu sunt in situatia ta , mai mult sau mai putin, parca ma lupt singura , im zis sa faca si el o spermograma sa vada daca e ok , si mia zis ca el nu are nimic la el e totul ok, si noi suntem impreuna de 5 ani . nu stiu ce sa mai zic si cu barbati astia

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Mihaelafalt spune:

Neata.
Felicitari proaspetei gravidute, sarcina usoara si la termen.
Dedicut da ai dreptate ca trebuie sa asteptam 3 luni, sincer nici eu nu imi doresc sa se inatmple in timpul asta dar am ales sa nu ne protejam pentru ca am citit foarte multe cazuri care au ramas imediat dupa chiuretaj insarcinate si sarcina a fost bine pana la capat, plus de asta imediat ma spal si nu cred ca o sa raman acum, vezi si tu ca e foarte greu sa raman, uite a trecut atata timp si nu am ramas cum vrea DD, eu tot ce tine de trombofilie iau si pentru ajutarea endometrului la fel.
Va doresc o saptamana frumoasa asa cum am inceput-o eu plina de optimism, ieri am fost la ziua mamei mele si m-am binedispus ca mi-am vazut nepoteii pe care nu i-am vazut de multisor si am stat impreuna cu fratii la masa, o atmosfera pe care de mult nu am mai trait, iar tortul a fost cel mai reusit din cate am facut pana acum.


Doamne ajuta-ma sa trec peste pierderea suferita si da-mi bucuria ca intr-o zi sa-mi tin copilul in brate.

MTHR C677T homozigot, Mutatia factorului XIII heterozigot, proteina c si s marite
Un avort spontan la 6 saptamani, o sarcina extrauterina tratata medicamentos, o sarcina oprita in evolutie la 8 saptamani sub tratament cu clexane.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns emilia.m spune:

Flory, Malina, eu zic ca in astfel de situatii trebuie explicat barbatului foarte clar ca un bebe nu se face chiar la comanda, ca poate dura mult pana sa apara. Am avut si eu discutii cu sotul in Decembrie cand ne-am apucat de treaba fara tratament si apoi in Martie cand aveam confirmarea ecografica a ovulatiei si cand a vazut ca n-am ramas asa cu una cu doua si-a dat seama ca am facut bine ca am insistat sa incepem sa incercam. Am inceput in Decembrie 2011 si am ramas in iulie 2012 iar bebe vine in Aprilie 2013. Mi se pare destul timp sa se obisnuiasca cu ideea si el acum crede la fel si e foarte incantat ca va fi tatic. In ceea ce priveste spermograma, nu inteleg de ce atata discutie pentru o simpla analiza. Nu e ca si cand l-ati fi trimis sa-si taie ceva sau sa se intepe undeva. Nu doare, deci care e problema.

14+
Copiii sunt mainile cu care ne prindem de rai.

PCOS, Tiroidita Autoimuna Hashimoto, MTHFR C677T si A1298C heterozigote. Tratament cu Clexane 0.2, Aspenter 1 la 3 zile, Elevit, Euthyrox, Medyn, Magne B6, Vit C si Utrogestan

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Didi81 spune:

Zau daca ii pot intelege pe barbatii astia care se codesc atat! Al meu si-a facut analizele astea fara sa trebuiasca sa il imping de la spate.

Didi de Aida Maria (03.07.2008)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns flowerbee spune:

Scriu si eu pentru ca am o oarecare stare de anxietate...Ne dorim al doilea copil foarte mult insa, acum 3 saptamani, analizele de sange nu au foat bune, relevand din nou, o binecunoscuta trombocitopenie. Cand analizele erau ok si puteam spera la bebe, testele de sarcina erau negative. Acum, cand nu e chiar momentul si nu am depus eforturi, am un sentiment ca as fi totusi gravi (desi sunt, dupa niste calcule minime) in Z 9 (dar nu sunt sigura). Am aceleasi senzatii ca si data trecuta, respectiv furnicaturi in sani si presiune in zona pelviana.
Nici nu stiu ce sa simt, pt ca e f amestecat: nici nu sunt sigura, imi e si teama de o sarcina in acest moment, dar m-as si bucura in acelasi timp.

Si uite asa imi croseteaza mintea, imi e teama sa imi fac analize de sange ca sa nu vad din nou o trombocitopenie, dar sunt si curioasa in acelasi timp si as cumpara un test de sarcina. Imi trec prin cap o multime de scenarii...unele cam pesimiste...

Bee

Mamica de fetita dulce ALEXIA - MARIA (20.01.2009)

Doamne, ai grija de noi si de copiii nostri!

Mergi la inceput