Fiv la Sibiu (40)

Raspunsuri - Pagina 17

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns marie_83 spune:

Quanita,stai linistita si gandeste-te ca esti graviduta,nu ai ce semne sa observi asa ca nu te stresa degeaba
Povestese-ne cum a decurs procedura,cate zile ai luat tratament,cand ai facut transferul?
Carla ce faci?Ne sincronizam oare...eu azi declar z1
fetele

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui marie_83

Quanita,stai linistita si gandeste-te ca esti graviduta,nu ai ce semne sa observi asa ca nu te stresa degeaba
Povestese-ne cum a decurs procedura,cate zile ai luat tratament,cand ai facut transferul?
Carla ce faci?Ne sincronizam oare...eu azi declar z1
fetele Deci in data de 3.11 am fost la doctor mi-a facut un ecogr.vaginal apoidin 5.11 am inceput sa iau femosten 3 pe zi timp de 9 zile dim din 14.11 am luat utrogestan 3 pe zi si femosten doar 2 pe zi am continuat acest tratament in data de 19.11 am facut embriontransfer si iau incontinuare tot 2 femosten pe zi si 3 ovule utrogestan si joi trebuie sa fac hcg sper sa fie ok ceea ce va doresc si voua.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QUANITA spune:

Citat:
citat din mesajul lui gabriela_tutuianu

eu spun ca e prea devreme pentru simptome . mai asteapta vreo 10 zile si fa un test si apoi vei avea simptome . poate nitel mai devreme .

sa fie cu bb lipicios !

"niciodata nu e prea tarziu"Mumtumesc atunci o sa mai astept

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

Gabriela,multumesc frumos!,Multa bafta la FIV,am citit ca vrei sa mai faci o incercare,insa am vazut ca esti nesigura din unele puncte de vedere.Este foarte importanta increderea in dr ,in echipa medicala si in clinica la care faci FIV.Mai bine mai acorda-ti timp si gandeste-te unde vrei sa faci FIV-ul,sa fii pe deplin convinsa ca ai facut o alegere buna.Sunt reusite si nereusite peste tot.Iti doresc sa iei cea mai inteleapta decizie si sa fii graviduta cat mai curand!

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

multumesc lorelei . voi face fiv in primavara , deci am timp sa aranjez anumite aspecte . am incredere in medicul cu care colaborez acum , dar nu in echipa medicala .

oricum mai am timp suficient . acum ma lupt cu alta problema de sanatate care nu-mi permite sa fac fiv ( ceva nemaiintalnit - cardiac ???!??! ). inca 3 luni sunt in pauza totala . de toate . apoi incep usor activitatea zilnica . poate prin vara chiar . daca medicul decide .

ma bucur pentru voi si va doresc bb cuminti . ai vostri merg deja cand imi voi relua eu activitatea .



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns marage spune:

Lorelai, fertilizarea presupune o munca de echipa si o colaborare intre medicul ginecolog si embriolog. Succesul tau le apartine amandurora, desi multe paciente nu recunosc asta. Pacientele trebuie sa aleaga o echipa in care au incredere, cel putin eu asa am facut.

Multa sanatate si sa revii cat mai repede in lupta pt bebe!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Buna fetelor! Ma bucur ca s-a animat iarasi topicul de Sibiu
Eu ieri am terminat anticonceptionalele si acum astept menstruatia. Sper sa vina repede si sa incepem tratamentul
Quanita, joi poti sa faci linistita beta. In legatura cu valoarea care ar trebui sa fie, nu e o regula. Eu zic ca daca e peste 100 e bine


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lorelei78 spune:

marage,eu stiu ceea ce scrii si chiar am subliniat ca trebuie sa avem incredere in echipa medicala si in clinica unde facem FIV.Eu am avut incredere si am scris mai demult ca doar cu ajutorul echipei medicale si a laboratorului bun am reusit.Daca embriologul nu e ok sau laboratorul este slab ,ce sa faca ginecologul singur?Toate merg mana in mana.Eu iti doresc sarcina usoara si la termen!
Gabriela,insanatosire grabnica!
Carla,cand va urma FIV 2?
Quanita,iti doresc un beta mare!
Cataradu,tu ce mai faci?

FIV 1+2 FET-uri nereusite Polisano Sibiu,FIV 2 reusit Acibadem Istanbul

36+

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns carla_cluj spune:

Lorelei, o sa incep zilele urmatoare, cand vine menstruatia.


PAI-1: 4G/5G-heterozigot + MTHFR A1298C-heterozigot, 7 IA nereusite, nici o sarcina, FIV1 la Polisano Sibiu - tratament oprit din cauza raspunsului slab, urmeaza FIV2 tot la Polisano

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns gabriela_tutuianu spune:

carla de data asta sa fie cu bb lipicios si sa ai o sarcina usoara . doamne ajuta ! ma gandesc la tine .

Mergi la inceput