Colectia de toamna-iarna 2005 (40)

Raspunsuri - Pagina 6

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Lavi, felicitari Silviei. Pentru nota, nu pentru uitatul gecii.

Sarah vad ca s-a mai disciplinat la capitolul asta. Se pare ca pedeapsa de a ma supara pe ea si a nu mai fi ”prietena ei” intr-o seara (a 3-a consecutiv de pierderi) a tinut.Pe moment.



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

cu forumul se pare ca a fost hackereala aseara, n-am prins (din pacate ) decat un subiect de la tehnice...

ce mare figurina Sarah cu fugitul de la ora !!!!

Meems, multa sanatate alor tai!

Mandy, excelent, ma bucur mult ca sunteti atat de bine!!!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns meems spune:

Fiind pe alt fus orar, se pare ca am pierdut reviziile tehnice ale forumului, sau ce-o fi fost.

Multumesc mult de urarile de bine, , bunicul isi revine dupa operatie si speram sa mearga acasa cat mai curand.

Noki, e totala Sarah cu plecatul de la religie!! Eu abia prin liceu am avut curajul sa fac o faza de-asta Si totusi, in cazul ei stia clar ca nu trebuie sa ramana la ora respectiva, deci fata a facut ceea ce stia ca trebuie sa faca: sa plece

Tot Noki - multumesc de detaliile legate de limbile straine. Cred ca talentul innascut e un factor important. Teoretic, si Rianna ar trebui sa-l aiba, ca si eu si ta-su invatam relativ repede si usor o limba straina. Practic, om vedea...



Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Beton Sarah! Si nenea ala un ciudat!

Azi am aplicat alta strategie. La ora 16 am plecat sa-mi fac datoria de nasa sa-i comand finutei mele turta ? Nati era intr-un stadiu incipient cu temele. La intoarcere surpriza mai avea un singur rand de facut in caietul cu soricei. ( asta e marele chin).

Care-i faza cu turta? Se zice ceva anume cand se rupe deasupra capului copilului?
Turta nu e traditionala la noi in Banat si Ardeal dar nu-i bai, eu sunt gata sa preiau traditiile care mi se par simpatice. Mot nu vrea mamica sa-i taiem ca si asa are putin par si vine iarna si frigul iari donsoara isi cam trage caciulile jos din cap.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Delia, sa-ti traiasca Irisuca si sa fiti fericite toate trei, sa va bucurati unele de

Aseara f tarziu mi-am amintit dar nu mai aveam puterea sa intru online.

Poate mai intri sa ne scrii ce faceti voi, cum a inceput Ana scoala.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ilenutza spune:

Hello la

Am citit dar de cand nu mai am tel meu "smart" e mai greu

Si-a scos si bubulina mea suptul de la 1 am asa ca dorm neintoarsa pana la 4 am, apoi dupa o gustarica iar pana suna ceasul pt scolari.
Ce cuminti sunt fetele, mamici de baieti sa stiti ca sunt fff diferite de baieti desi eu nu as fi crezut in veci
Acum de ex a adormit singuica in sufra in timp ce eu strangeam prin casa pe zgomotul facut de masina de paine.

O astept pe maseuza sa imi indrepte spatele

Lavi, eu cred ca mai bine te chinui tu decat sa o dai la afterschool ( parerea mea, nu dati cu rosii) De ex eu il iau pe A de la gradi la pranz 3-4 zile pe sapt, deci nu il mai lassa doarma daca eu sunt acasa.Mie mila de el saracutzu si daca pot sa il tin acasa de ce nu?Imi e mie mai greu un pic dar pt el e mai bine.Mai ales cu bombonica mea e asa cuminte...

Pun toate fetele inclusiv de peste ocean...Meems
Chiar Ina nu am citit nimic de la tine

Poate imi fac si cont pe FB sapt asta

Silvia felicitari!!!

Eu am noroc cu V ca e fff constiincios si nu imi face zile negre cu scoala, isi face temele cu drag si se straduieste

Partea proasta e ca nu vrea sa doarma la pranz dar sper sa remediez asta cand incepe sportul.

Va las
mai vroiam sa zic ceva dar am uitat

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Ile, nu-s toate fetitele asa cuminti, doar generatia Colectie 2012 se remarca printr-o cumintenie rara.

Noi nu mai mergem we asta la Herculane sa rupem turta Sofiei si sa il sarbatorim pe taica-sau si pe sora mea pt ca a intervenit ceva trist in familie. Bunicul lui Virgil, 95 de ani, de o saptamana nu mai mananca si nu mai bea probabil nu mai vrea sa traiasca. Sta pe pat si practic nu mai face nimic.
Unchiul si matusa lui Virgil sunt mutati la el la tara de asta primavara, au zis ca si daca incearca sa-i dea apa sau ceai da afara.
M-a sunat aseara cumnata-mea sa ne spuna, ea e cam neimpacata cu ideea ( tine mult la bunicu) ca poate ar trebui dus la spital sa-i puna perfuzie. Dar nu stiu daca se practica asa ceva, practic el se sinucide lent. Bun, probabil ca e vorba de depresie, sa nu iti doresti sa mai traiesti, stiu ca de multe ori se intampla treaba asta la oameni batrani, voi ce stiti, se mai poate face ceva? De dus la psiholog nu poate fi vorba ca el nu mai aude de cativa ani, de altfel nici la perfuzie nu cred ca a stat, a fost acum vreo 2 ani in spital la perfuzie pt ca se simtea rau si dupa ce a curs jumatate de perfuzie si a inceput sa-si revina a zis ca pe el il doare capul de la chestia aia si nu mai sta. zice Ligia ca inca doi frati de ai lui la fel a murit si poate a "luat model".

---------
Ilenutza, asa e cu afterschool-ul, csnd ma intorc la servici oricum va merge, macar acum sa o cocolosesc un pic.

Ieri am lasat-o in legea ei, nu m-am mai enervat, ii tot ziceam periodic sa scrie. Incerc acum varianta cu convinsul.

Miha, varianta cu fetele vesele nu mai tine pt ca ea de la o fatza vesela a ajuns la desenat printese cu coronita pe cap, cu, rochii cu detalii, etc. e pasiunea ei desenatul, ce sa-i fac!
La mate trebuia sa deseneze doua obiect intr-un dreptunghi pt ca a ajuns la cifra 2, ea a desenat doua mirese cu toate detaliile.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Noki_Lara spune:

Of, Lavi. Triste vesti.Imi pare tare rau de bunicul lui Virgil. Nu stiu daca se mai poate face ceva in stadiul asta.

Ilenuta, ce mai bucur ca e cuminte Irinuca! Imi place concluzia asta ca fetitele-s cuminti si dragute.Sunt perfect de acord cu ea!

La noi acum cea mai mare problema e ca invatatoarea nu le noteaza ce teme au de facut in niciun fel, astfel ca ei mai uita/confunda paginile intre ele. Asa ca avem semne de intrebare pe caiete - fie ca face pagini care nu trebuiau facute, fie ca nu face paginile care erau date ca tema. Asa ca ieri am avut program de responsabilizare sa fie maxim de atenta la ce teme primeste si sa-si faca ea cate un x pe paginile care trebuie lucrate acasa.

Si am bifat din nou jacheta uitata la scoala si recuperata a doua zi. Deja nici nu ma mai enervez...


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

Ilenuta, cum adica sa-ti faci cont de FB, nu erai chiar tu alaltaieri pe-acolo "cucu-bau" ??

Lavi, grea situatie. Dar pana la urma cred ca e mai corect sa-si duca fiecare soarta cum considera.
Insa nu-mi vine sa cred ca voi abandonati toate planurile frumoase pentru ceva ce poate se intampla, poate nu. sau nu chiar acum. parca nu e chiar genul vostru.

Cu lectiile la noi a mers in final urmatoarea: termini lectiile, apoi ai timp de joaca, intalnit cu prietenii, desene, ce vrei. Timpul de lalaiala se pierde din timpul de joaca.
In ultimele zile era cu ele facute si calare pe bicicleta cand ajungeam eu acasa. Deci se poate, trebuie numai gasit butonul.

Mortala Nati cu printesele .
si Anuca mea vad ca evolueaza tot mai mult in directia asta, de fetite mari, de cand e la gurpa mare la gradi, cred ca e printre cele mai micute de-acolo, are multe "modele" .

ca tot veni vorba de gradinita ei - am incurcat-o definitiv: trebuie sa ma pregatesc pentru serbarea parintilor, saptamana viitoare facem prima repetitie de invatat poezica si rolul .
si mai trebuie sa ma prezint si cu conserve de toamna productie proprie - ups . luam noi ceva de la bunici, sper sa nu ma desconspire fiica-mea.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lavi02 spune:

Maria, cu bunicul s-ar putea sa fie chestie de zile si nici nu ne arde de distractie fiind situatia asa. Oricum voiam sa mergem la Alba in we viitor sa-si mai vada bunicii nepotii, deocamdata am zis ca inversam we intre ele si mai vedem.

Nati se distreaza printre picaturi, incepe o tema, mai pleaca, se ma joaca, mai deseneaza, iar mai scrie si tot asa. Vorba ta, trebuie gasit resortul, eu inca il caut.

Silvia si-a regasit si ea geaca. E in gasca cu Sarita se pare.

Meems, ma bucur ca e mai bine bunicul, sanatate multa, sper ca nu e ceva grav.

Noki, Nati isi face cate un T cu pixul verde unde are de facut tema, insotit de regula de o inimioara.

Ilenutza nu stiu daca va mai tine faza cu dormitul la la Victor. La unii copii da, la altii ba, fetele mele dupa 6 ani n-au mai prea dormit de pranz.

Mergi la inceput