intrebare pentru mamici de prichindei 4-12 ani

intrebare pentru mamici de prichindei 4-12 ani | Autor: monabella

Link direct la acest mesaj

Dragele mele mamici,
Ma adresez voua cu o intrebare mai putin obisnuita. De fapt cu o rugaminte. AM scris o carte pentru copii 4-12 ani. Voiam sa va intreb daca exista printre voi citeva mamici amabile si care au putin timp sa le citeasca povestea mea prichindeilor lor.
Povestea mie mi se pare hazoasa, e povestea unui soricel si a prietenilor lui, locuitorii satului de turta dulce.
Povestea e ceva cam lunguta (deh, se petrec tot felul de lucururi). Are cam 100 pagini la 2 rinduri.
Ma adresez voua ca sa aflu niste opinii inainte de a incerca sa o public. Ii captiveaza pe copii? E bine scrisa?
In speranta ca voi gasi citeva doritoare printre voi, va rog sa-mi raspundeti pe email, ca sa va trimit documentul word.
Multumesc mult.
Monabella

Raspunsuri

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui monabella

Dragele mele mamici,
Ma adresez voua cu o intrebare mai putin obisnuita. De fapt cu o rugaminte. AM scris o carte pentru copii 4-12 ani. Voiam sa va intreb daca exista printre voi citeva mamici amabile si care au putin timp sa le citeasca povestea mea prichindeilor lor.
Povestea mie mi se pare hazoasa, e povestea unui soricel si a prietenilor lui, locuitorii satului de turta dulce.
Povestea e ceva cam lunguta (deh, se petrec tot felul de lucururi). Are cam 100 pagini la 2 rinduri.
Ma adresez voua ca sa aflu niste opinii inainte de a incerca sa o public. Ii captiveaza pe copii? E bine scrisa?
In speranta ca voi gasi citeva doritoare printre voi, va rog sa-mi raspundeti pe email, ca sa va trimit documentul word.
Multumesc mult.
Monabella


parerea mea e ca 100 de pagini e prea lunga pt copii de 4-5 ani, poate de la 7-8 ani in sus.
mai depinde insa daca are si poze si cat e pagina de mare.

poti sa mi-o trimiti mie pe email.


michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Michelle, poate e cam lunguta cum spui: 25000 cuvinte. Ca nr de cuvinte are cit "Alice in tara minunilor". AM verificat pe wikipedia pt ca si eu mi-am pus aceasta intrebare. Acum la ce categorie de virsta ai pune Alice? Nu la 4-12?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns msl1 spune:

Poti sa mi-o trimiti si mie; fac testul pe fata-mea; daca o captiveaza( nu prea are rabdare la povesti) ai sanse mari de reusita

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns maria_alexia spune:

felicitari

ma duce cu gandul la povestile lui Tony Wolf: daca se poate citi ca serial, atunci nu e prea lunga.
si eu sunt curioasa. cel mare are aproape 7 ani, cea mica 4 si jumatate.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns monabella spune:

Dragelor, v-o trimit cu multa placere, insa trimiteti-mi adresele de email (pe PM-ul meu). Nu e nici o graba, cind puteti si cum puteti.

Pina acum a citit-o o singura mamica (inainte de a posta aici) si mi-a spus ca intre capitolul 1 si 4 fi-sa s-a plictisit dar dupa capitolul 4 povestea devine animata. Insa tot aceasta mamica mi-a spus ca fiica ei nu suporta povestile de dragoste (well, e un soricel indragostit de o frumoasa soricica).

Personal mi se pare ca totul are logica si ca se intimpla destule intre cap 1-4, insa eu nu sunt copil iar baiatul meu e mare; de aceea m-am hotari sa va intreb pe voi. Daca ac. este si impresia voastra v-a trebui sa schimb :) Multumesc mult.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns danielac spune:

trimitemi+o si mie la danicostea2004@yahoo.com
fiica mea are 11 ani si citeste foarte mult...promit sa iti trimit un feedback...

Mergi la inceput