America (222)

Raspunsuri - Pagina 9

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns ML spune:

De unde sa cumpar online icre preparate :)? Mai exact Krinos Taramosalata (14 oz).
Imi poate recomanda cineva (pana acum am comandat de la Malincho, as vrea sa schimb sursa)?

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Tilia spune:

Citat:
citat din mesajul lui msl1

Tilia,
Asistenta medicala sau RN? ca sint 2 lucruri diferite; pt medical assistent iti trebuie doar un curs de 6 luni dar este platit f prost; nu angajeaja fara licenta; sau angajeaza daca sint binevoitori/ai o pila etc si iti face training la locul de munca; crede-ma la un moment dat am fost asa de disperata ca ma milogeam pe la cabinete particulare sa ma ia medical asistenta din asta ca accept si sa ma plateasca minim...
Cit despre aplicatia in alte state: am incercat in vreo 5 pina mi-am dat seama ca e cam pierdere de vreme; recruiterii care ofera relocare nu ia numai cu experienta, iar eu sa ma mut asa pe propia mea piele nu am bani iti trebuie bani la o mutare din asta daca nu iti ofera si relocare.


De RN ziceam.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

De unde sa cumpar online icre preparate :)? Mai exact Krinos Taramosalata (14 oz).
Imi poate recomanda cineva (pana acum am comandat de la Malincho, as vrea sa schimb sursa)?

www.flickr.com/photos/69265867@N06/sets/72157628040874089/" target="_blank">Copilaria, o data-n viata... (foto)


www.flickr.com/photos/69265867@N06/sets/72157628085332016/" target="_blank"> Un fluture (de noapte) pe zi si alte (tot foto)


eu cumpar direct de la supermarketuri. se gasesc la raioanele de brinzeturi, peste ori carnati.

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc, Michelle, incerc intr-un oras invecinat, aici nu gasesc decat caviar cu conservant; mai e si mic si scump borcanul.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Crinutz spune:

Am intrat doar sa va spun ca m-a apucat nostalgia vremurilor cand va citeam ca sa vad cum va simtiti voi in America (atunci urma sa plec si eu si eram inghetata de frica).
Nu mai e valabil acum...doar ca uneori mi-as fi dorit sa traiesc "aventura" asta chiar daca ar fi fost cumplit de greu pt mine din multe motive. Citindu-va, ma imaginam acolo, as fi vrut macar sa vad cum e, sa vad oamenii, sa vad stilul lor, sa vad cum m-as adapta....Pe de alta parte poate ca ar trebui sa fiu fericita ca nu a trebuit sa traiesc dezamagiri, greutati, insulte ...
Nu stiu ce e mai bine sa gandesc. Uneori imi pare rau ca nu s-a intamplat.
Hai ca m-a cuprins nostalgia rau de tot !!! :)

Va doresc sa va simtiti bine acolo si sa fiti apreciate pt ca sunt sigura ca aveti in voi spiritul romanesc care incanta pe oricine :)


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui ML

De unde sa cumpar online icre preparate :)? Mai exact Krinos Taramosalata (14 oz).
Imi poate recomanda cineva (pana acum am comandat de la Malincho, as vrea sa schimb sursa)?

www.flickr.com/photos/69265867@N06/sets/72157628040874089/" target="_blank">Copilaria, o data-n viata... (foto)


www.flickr.com/photos/69265867@N06/sets/72157628085332016/" target="_blank"> Un fluture (de noapte) pe zi si alte (tot foto)


ML, uite o sursa online. E verificata.

http://www.titanfood.com/320410.html

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ML spune:

Multumesc, Anamaria!

Am sa cumpar online, nimic nu gasesc in magazine (am intrebat si mai departe), gravy si biscuits din aia gretosi le scrie astora pe frunte.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns michelle-usa spune:

stiti cumva, cum se zice la ienibahar in engleza?

michelle

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns oana_MVT spune:

Michelle, se numeste allspice si se gaseste si la Wallmart:
http://www.walmart.com/ip/10535072?adid=22222222227010127474&wmlspartner=wlpa&wl0=&wl1=g&wl2=&wl3=18140254390&wl4=&wl5=pla&veh=sem

ML noi avem cateva magazine europene in zona si acolo gasim icre preparate sau nepreparate (importate).


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ocebine spune:

Citat:
citat din mesajul lui michelle-usa

stiti cumva, cum se zice la ienibahar in engleza?

michelle


Ii zice Allspice...cumpara-l boabe.

Mergi la inceput