Clubul "babelor" FIV-oase 62

Raspunsuri - Pagina 3

Inceputul discutiei

Link direct catre acest raspuns elly_me spune:

Fetelor va multumesc ff mult pt sustinere ...
Am nitelus azi ... dar cand a venit sotul ... a trecut ...
M-a facut sa uit si sa ma gandesc ca-i mai bine sa fim sanatosi ..
Lui ii pare fff rau deoarece m-am injectat ff mult ...
Saracu' el m-a sustinut in orice decizie ...
Dar nu mai vrea sa ma vada cand ma injectez ... nu vrea sa mai sufar de nk...

Angi - si eu am tinut la un anume moment (dupa ce am facut vreo 5 stimulari injectabile ... si mult progesteron .. ma facusem cat casa) si am slabit 12 kg .. cu dieta rina..

Am vrut sa o tin din nou- dar am fost la endocrinolog si mi-a spus ca nu este recomandat inainte de fiv ... mai bine sa mananc de toate in cantitati mici ..

Desi Dieta Rina cuprinde de toate ..adik:

... in fiecare dimineata .. panala 12.00 se consuma fructe ..orice fel .. orice cantitate
Apoi
- 1 zi la pranz proteine pranz si seara pana la 18.30 la fel dar 1/2 din cantit. de la pranz. .. (se poate consuma orice carne - preferabil slaba - branzeturi- lactate ... combinate doar cu salate ..
- 1 zi ... amidon- cartofi- fasole- linte- orez .... combinate cu salate
- 1 zi carbohidrati ... paste si dupa amiaza este permisa o prajiturica .. ceva dulce
- 1 zi - vitamine ... orice legume si fructe... compot.. coapte combinate cu nuci, migdale ...(cu moderatie)

Si apoi se repeta zilele ..

La mine a avut succes ...
Am avut 77 kh si ajunsesem la 65 ...
Acum am 69-70.... si vreau sa ma apuc din nou ...

Vreau sa-mi schimb radicalstilul de viata .. alimentatie .. vreau sa fac sport .. sa ma plimb....
Vreau sa nu ma mai gandesc la nk ...

Trebuie sa-mi revin cu stomacul ... si sa tin o cura de toxifiere .. ceva .. sa elimin hormonii din corp ...

Lyly - puppp multumesc

Sami - ai dreptate .. cuvintele sunt de prisos ...trebuie sa mergem mai departe .. Viata oricum este frumoasa ...

Am un sot minunat... extraordinar .. ii multumesc ff mult lu' DD ca este langa mine ..
Azi a fost ff dulce ... s-a gandit el sa luam o fetita de la un vecin .. o dulceata ...
Am un vecin 25 ani .. are 2 copii (baiat - 4 ani & fetita-3 ani) mamica (23 ani) lor a plecat si i-a abandonat ...
S-a chinuit saracu' vecinu 2 ani sa-i recupereze de la fosta prietena (nu erau casatoriti).. si acum a reusit...
El are un salariu de ~1000 lei .. si de abia se descurca cu 2 copii..
Si s-a gandit sotul meu .. ca ar fi mai bine sa vb cu el sa ne dea noua fetita ca i-am oferi tot ce-i mai bun ... nu i-ar lipsi nk ...
Bineinteles ca ... desi neuronul meu era inundat .. s-a gandit si si-a dat seama ca saracutu' isi iubeste fff mult copii ... nu si-ar da ingerasul ... dupa ce 2 ani a stat prin tribunale sa-l recupereze de la o mama denaturata ..

Oricum .. ne gandim .. analizam si vom vedea ce vom face ...


AAAAAAAAAA ... Mi-am revenit. Sunt ok ...
Am fost cu sotu la cumparele ... si ne-am relaxat ... (si el se relaxeaza la cumparaturi .. iar pt mine este o adevarata incantare ... ) ...

Avem ff multe de cumparat .. caci vom fi parinti spirituali peste 2 sapt si nu am luat nk .. decat eu rochie de seara ...




Elly

...din 2005 ... Astept, astept si iar astept ...

POVESTEA MEA:
- ovare MPC
- 3 histeroscopii op. la uter (este septat si bicorn)
- 2 laparoscopii (1 pt drilling si 1 pt chisturi)
~5 inseminari nereusite (1 cu Tutunaru, restul Cocei & Marinescu)
- 1 fiv nereusit Biogenesis
- Mutatia MTHFR - C677T : genotip heterozigot
-Gena PAI (polimorfism 675 4G/5G) - risc trombofilie : homozigot pentru deletia promotorului genei PAI-1 (status 4G/4G tip mutant)

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns adrianaady spune:

Elly imi pare rau .... dar sigur gasiti voi calea spre un copilas frumos indiferent de metoda

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns alina_alba spune:

Elly, oooofff!!!! Sunt alaruri de tine!
Dar, atata timp cat mai exista variante, iar voi sunteti deschisi la ele, lupta nu s-a terminat!
Iti tin pumnii sa fie exact asa cum vrei tu!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns anaasta spune:

Daniela , distractie placuta si fir intins!!!


Week-end placut sa aveti toate!

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns ioana3110 spune:

Elly, incerca Oshawa nr 7 ca regim. E de detoxifiere si mai si slabesti.
Cat despre BB, stiu ca ti-e greu dar sunt convinsa ca va iesi soarele si pe strada voastra, mai ales ca din ce povestesti, sunteti un cuplu frumos si inimos!

10 ani de incercari pentru a avea un BB
FIV 2 reusit decembrie 2011 Budapesta, dr Peter Kovacs

PAI 4G/5G homozigot, FXIII heterozigot, Tiroidita hashimoto

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns crystyne spune:

toate doamnele.
Ma pute-ti lamuri si pe mine ce inseamna un estradiol de 10 si un progesteron de 0.1?,eu nu cred ca este de bine .....tin sa precizez ca sunt la cm z2

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns QiaoBing spune:

Hello
Am aparut si eu. Am in sfarsit wirelesss A venit Romtel dupa 2 spat si nenea nu a reusit sa ii dea de cap, din 2 laptoape nu se conecta nici unul. Am stat eu pe indelete si am dezlegat misterele si acum pot sa intru pe net in paralel cu sotul. Sunt tare mandra, mai ales ca de cand ne-am mutat sotul mi-a promis un router wireless ... si bine ca au trecut astia la fibra si mi l-au inlocuit ei ca poate mai asteptam cativa ani.
elly offf, imi pare atat de rau, nici nu stiu ce sa iti mai zic, ca stii si tu ... te ridici, te scuturi si mergi inainte. ma bucur ca ai un sot de milioane si e alaturi de tine, parca vorbeai de al meu cand ai povestit de fetita vecinului, si el vroia sa luam fetita unui var.
daniela distractie maxima
gaby asta e tot farmecul topicului asta, ca suntem la o sueta intre fete si vorbim ce ne trece prin cap ... mai putin sa ne vaitam ca am incercat 2 luni natural si nu am ramas si suntem disperate (fetele stiu )
samira cand apuci, soro, sa le faci pe toate ?
eu sunt cat se poate de zen, m-a intrebat dr de la ace cand vreau sa ma duc la clinica (oricare ar fi ea) si i-am zis ca deocamdata ma bucur de toamna asta frumoasa, sa termin sedintele, sa vad cum ma simt si pe urma ma mai gandesc.
ma duc sa ma apuc si eu de treba, ca m-a tinut pe loc actiunea wireless si acusica vine sotul acasa si nu mai pot sa fac mare lucru.


Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns aristica spune:

cristyne pentru ziua 2, esti foarte bine!
samiruta iti amintesti patania mea cu cizmele cumparate/reurnate. Tu faci aprovizionarea pentru magazine? Ca parca faceai asta de doua ori pe an, primavara si toamna, nu? Ca vreau si eu cizme d-alea de biker. Ce zici, daca vezi prin depozite, imi dai si mie un tzir
elly e frumos gestul sotului vis-a-vis de copila vecinului, dar, daca tot sunteti dispusi la adoptie, de ce nu va depuneti actele? Nu-mi amintesc dac-ai cunoscut-o pe Rica si pe minunea ei: Maria. Dar, daca le-ai cunoaste, s-ar produce ceva minunat in sufletul tau. Mie imi era teama ca nu voi putea sa iubesc expandatii. Asta pana la Mariuca a lui rica. Mi-a inmuiat fetita asta inima, m-a rascolit si uite asa m-am mobilizat si-am pasit pe drumul Brno. Nu spun acuma ca Mariuca este leacul tuturor indecisilor ca noi, dar, un leac, exista pentru fiecare
adriana, elenusha, lyly, sami am facut snitelele alea din porc si cred c-au iesit vreo 20. Ar trebui sa ma intorc in macelarie sa ii arat aluia ca nu-mi trebuie laser...
smaikule, alina pup comorile din burtica: cea mica cu cuc, cea mare cu dodoasca
qiao felicitari pentru utilizarea internetului concomitent cu sotul
ioana salutari pustoaicei. Pe cand botezul?
daniela ma alatur anei si-ti urez: Fir intins!...da chiar asa, anuta, ce-i cu tine? Umple-ti timpul cu gradina, cu casuta, cu toate cele, hai, ca de tristete tot ai parte gratuit de la oamenii din jur si intamplarile vietii, nu te mai amari si singurica.
sandy salutari lui samburache!
angy eu ti-am zis data trecuta ca te grabesti si rezultatul a fost negativ. Ai spus atunci ca vei face tot ce-i posibil inainte de un alt fiv. Pai ai uitat? De ce te grabesti iar? Stiu foarte bine cum e sa nu mai ai rabdare, sa-ti doresti cu ardoare sa vezi si tu un beta pozitiv, al tau. Pentru ca e fenomenal cand te bucuri pentru prietenele tale. Dar parca ai vrea sa vezi cum e si pentru tine. Asa ca, fara sa-ti dai seama, te arunci intr-un alt fiv. Si, poate ca nu esti intotdeauna pregatita. Acum tratezi adenomioza. Pai trateaz-o pana la capat, MINIM 3 perioade de sangerari, tine dieta si lasa-ti 3 luni dupa terminarea dietei sa faci cele mai bune ovocite ever. Asta ca sa fie ultimul fiv din viata ta si a sotului, sa vezi beta ala mult ravnit, sa creasca, sa-nfloreasca si, la final, sa ti in brate un copil fericit. Pare mult pana la finalul drumului, dar e mai usor sa le faci pe rand, incet, pe toate. Sa nu te superi pe mine, dar chiar mi-as dori sa incepi acest fiv cu cele mai mari sanse
vlad, bogdan, condimente, mariuci, babutze


Eram aievea, printre ingeri, cand I-am cerut Bunului iubirea parentala. Mi-a oferit viata in bratele parintilor. Eram pierduta printre oameni, cand am ridicat privirea si I-am cerut Bunului dragostea arzatoarea. Mi-a oferit sotul. Sunt aidoma voua, ratacind printre doctori. Ridic privirea si-I cer Bunului daruirea completa neasemuita.

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns Sandy2707 spune:

Ari si tu ar trebui sa scrii carti d-astea asa de suflet ca tare bine le mai zici
Samburache iti transmite 2 ca a mai crescut azi e 1192

Va pup pe toate si va doresc un weekend minunat cat a mai ramas

Eu azi am gatit marinata Samirei din piept de curcan cu cartofi copti la cuptor; Samira sa traiesti

Mergi la inceput

Link direct catre acest raspuns lyly_mar spune:

Ari,eu tot timpul am zis ca ai potential.....Brava soro!!
sunt f mandra de tine
eu am facut o ciorba intr-o oala d-aia dee 10 l,sa stau linistita o sapt ..si normal sa ii scot ochii cat m-am muncit io !!!

fetele

Mergi la inceput